TVP a strajk kobiet
Twitter @spacerowiczka
Irmina Jach - 29 Października 2020

Siedziba TVP otoczona kordonem policji, dziesiątki radiowozów i straż pożarna. Wiemy co się dzieje

TVP jest celem dzisiejszych protestów w ramach Ogólnopolskiego Strajku Kobiet. Pod siedzibą stacji zebrało się tysiące Polaków, którzy wyrażają swoje niezadowolenie po upublicznieniu skandalicznego wyroku Trybunału Konstytucyjnego na temat aborcji eugenicznej. Manifestujący chcą, by obecny rząd podał się do dymisji.

TVP od kilku lat uznawane jest za stację, która wyraźnie sprzyja partii rządzącej. W związku z tym od 2015 roku znacząco wzrosła liczba skarg składanych na Telewizję Polską do Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji, a widzowie skarżą się na spadek wiarygodności i rzetelności. TVP nie sprzyja obecnym nastrojom społecznym. Nic dziwnego, że manifestantki postanowiły zjawić się pod siedzibą stacji, by wyrazić swoje niezadowolenie.

Porażająca decyzja MON. Chodzi o wojsko na polskich ulicachPorażająca decyzja MON. Chodzi o wojsko na polskich ulicachCzytaj dalej

TVP jest dzisiejszym celem manifestantek Ogólnopolskiego Strajku Kobiet

W całym kraju od czwartku, 22 października, trwają protesty po upublicznieniu skandalicznego orzeczenia Trybunału Konstytucyjnego w sprawie niezgodności aborcji eugenicznej z Konstytucją RP. Na ulicach polskich miast każdego dnia pojawia się miliony Polaków niezadowolonych z decyzji, którą podjęto w tak trudnym pod względem epidemiologicznym czasie.

Marta Lempart, pomysłodawczyni Ogólnopolskiego Strajku Kobiet zapowiadała, że protesty, które zaplanowano na czwartek, 29 października, odbędą się pod siedzibą TVP, które powszechnie uważane jest za rządową telewizję propagandową. Działaczka zaznaczała, że Telewizja Polska oferowała jej wywiad, który jednak zdecydowała się odrzucić.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

Zauważył w ogródku wyjątkowo dziwne jajko. W jednej chwili zamarł, gdy zobaczył, co się z niego wyklułoZauważył w ogródku wyjątkowo dziwne jajko. W jednej chwili zamarł, gdy zobaczył, co się z niego wyklułoCzytaj dalej

- Trwa obrzydliwa propaganda Telewizji Polskiej przeciwko kobietom. Jesteśmy obrażane, stygmatyzowane, piętnowane, zaszczuwane. TVP, zamiast informować społeczeństwo o wydarzeniach, powiela przekaz Nowogrodzkiej. (...) Wyraźmy naszą złość pod centrami PiS-owskiej propagandy - ośrodkami Telewizji Polskiej, Polskiego Radia, redakcjami PiS-owskich gazet, stacji radiowych i pism - napisano na stronie internetowej wydarzenia.

- Wiemy, że naszą największą bronią jest solidarność, więc chodźmy razem! Dość deptania godności kobiet i osób LGBTQ+. Dość deptania naszych podstawowych praw i ograniczania wolności w samostanowieniu. Chcemy, żeby każdy i każda w Polsce czuli się bezpiecznie! Najpierw trochę potańczymy i pokrzyczymy na Nowym Świecie, potem spontanicznie pospacerujemy - deklarowano.

Dzisiejsze manifestacje sygnowane są nazwą "Śladem PiS-owskiej szczujni. Spacer wokół TVP". Zespół budynków TVP przy Placu Powstańców Warszawy został otoczony przez policjantów. Założono również barierki, które mają oddzielić tłum od siedziby stacji. Część funkcjonariuszy stoi z przyszykowanymi hełmami. Na ten moment nie wiadomo, czy przedstawiciele służb mundurowych wiedzą o najnowszych planach aktywistek.

Dzisiaj grzeje:

1. Mateusz Morawiecki właśnie ogłosił swoje decyzje. Pilna wiadomość do wszystkich Polaków

2. Tłum ruszył pod TVP. Są zdjęcia i relacja na żywo, porażające widoki

3. Ważny komunikat Ministerstwa Zdrowia. Dotyczy wszystkich Polaków powyżej 45. roku życia

- Na tych dzieciaków tańczących, walczących o swoje prawa na Nowym Świecie wyprowadzili takie siły. Dużo policji po krzakach jest (...).Chciałybyśmy, żeby telewizja była telewizją, szczególnie taka, na którą idą nasze podatki. Policja nie broni obywateli, ale broni władzę - podkreślają kobiety, które protestują obecnie pod siedzibą TVP.

- To nie jest ta skala, która była wczoraj przed Sejmem, gdzie widzieliśmy kilka tysięcy osób. Jest tu teraz kilkaset, może około tysiąca. Z pewnością ludzie szykują się na jutrzejszy marsz na Warszawę - relacjonuje reporter OKO.press.

Na piątek, 30 października, zaplanowano z kolei wielki Strajk Kobiet, który odbędzie się w Warszawie. Ludzie z całej Polski mają się zjechać do stolicy na wspólny protest. Manifestujący wyruszą z trzech miejsc: z placu Zawiszy, placu Zamkowego oraz spod Kancelarii Premiera Rady Ministrów. Wydarzenie rozpocznie się o 17:00.

- Protesty będą trwały do czasu, aż obecny rząd nie poda się do dymisji - zapowiedziały działaczki Ogólnopolskiego Strajku Kobiet, inicjatora ulicznych demonstracji. Wśród postulatów aktywistek znajdują się między innymi: legalna aborcja na życzenie, antykoncepcja dostępna dla młodych ludzi i rozdzielenie Kościoła od państwa.

TVP

TVP

Najlepsze newsy dnia:

  1. Maleńki husky nauczył się mówić ludzkim głosem. Kiedy otworzył pyszczek, właścicieli zamurowało, jest nagranie
  2. Anna Lewandowska nagle zjawiła się na Strajku Kobiet. Jedna rzecz zaskoczyła tysiące Polaków
  3. Zauważyłeś u siebie podobne objawy? Oznaczają, że mogłeś mieć koronawirusa, trzeba wiedzieć
  4. Twierdził, że koronawirus nie istnieje. Teraz przekazuje dramatyczny apel ze szpitala, bardzo przykre
  5. Nagle zamaskowani mężczyźni rzucili się na kobiety, zaczęli bić. Porażające, co wtedy robiła policja
  6. Mężczyzna chciał złowić rybę za pomocą drona. Nagle osłupiał, nie spodziewał się
  7. Polacy nie dowierzają poznając zjawiskowy przepis na kotlety po mediolańsku. Od schabowych są stukrotnie delikatniejsze
Tajemnicza śmierć uwielbianego aktora. Bardzo przykre jak zginął Dionizy ze Tajemnicza śmierć uwielbianego aktora. Bardzo przykre jak zginął Dionizy ze "Złotopolskich"Czytaj dalej

Źródło: Gazeta.pl

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News