Zwołano sztab kryzysowy! Pilne informacje TVP

Zwołano sztab kryzysowy! Pilne informacje TVP Źródło: .

TVP przekazało informacje o powołaniu sztabu kryzysowego. Powodem nadzwyczajnego zebrania jest awaria oczyszczalni ścieków w Płocku, "Czajka". Duże ilości nieczystości trafiły już do Wisły, sytuacja jest poważna.

TVP poinformowało o powołaniu sztabu kryzysowego w Płocku, który ma zaradzić na problem warszawskiej oczyszczalni ścieków "Czajka". W efekcie uszkodzenia awarii w kompleksie, do najdłuższej rzeki w Polsce wypłynęły liczne nieczystości.

TVP podało informacje o zwołaniu sztabu kryzysowego w Płocku. Inne miasta nad Wisłą czekają na decyzje

- Papierkiem lakmusowym będzie dla nas decyzja sztabu kryzysowego w Płocku. Jesteśmy w kontakcie ze służbami. Kontrolujemy jakość wody - poinformowała Magdalena Strempleska, rzeczniczka miasta Toruń.

W innych miastach położonych nad Wisłą również trwa oczekiwanie na decyzje sztabu kryzysowego. Warszawski ratusz informuje, że awaria nie zagraża mieszkańcom miasta. Alina Boczkowska z płockiego ratusza poinformowała, że awaria na pewno zwiększy częstotliwość kontroli jakości wody wykonywanych przez Główny Inspektorat Ochrony Środowiska. 

- Stan wody w Wiśle jest cały czas monitorowany. Badania prowadzą zarówno Wodociągi Płockie, służby sanitarne oraz Generalny Inspektor Ochrony Środowiska. Kontrola jakości, zarówno wody surowej (przed uzdatnieniem), jak i wody pitnej będzie prowadzona z większą częstotliwością. Woda na potrzeby mieszkańców pozyskiwana jest zarówno ze studni głębinowych, jak i z Wisły. Wodociągi Płockie są przygotowane do uzdatniania wody pobieranej z Wisły - informowała Boczkowska.

Informacje o wpływie awarii oczyszczalni na Włocławek oraz Grudziądz

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

We Włocławku sytuacja wydaje się opanowana. Jak informuje biuro prasowe lokalnego urzędu miasta, mieszkańcy nie mają powodów do obaw. Woda pitna w mieście pochodzi ze studni głębinowych, więc zanieczyszczenie Wisły nie jest wyjątkowo groźne dla mieszkańców. Mimo to oczekują na decyzję sztabu kryzysowego. Spokojnie odbywa się również w Grudziądzu.

Dzisiaj grzeje: 1. Agnieszka Woźniak-Starak oficjalnie pożegnała swojego męża. Pierwsze słowa gwiazdy po jego śmierci
2. Znamy budżet na 2020. Emerycie, taką dostaniesz emeryturę

- Problem dla nas może mieć wymiar ekologiczny. Wszystko jednak zależy od tego, co do nas finalnie dotrze - poinformowała rzeczniczka urzędu miasta w Grudziądzu, Beata Adwent. Miasto z województwa Kujawsko-Pomorskiego również korzysta z ujęć głębinowych, skąd pobierana jest woda pitna.

Najlepsze newsy dnia:

  1.  Kim był biologiczny ojciec Piotra Woźniaka-Staraka? Jerzy Starak zmarł na nowotwór, nie zdążył nacieszyć się ukochanym synem
  2. Ujawniono INTERCYZĘ Agnieszki i Piotra Woźniaków-Staraków! Wiadomo, co gwiazda dostałaby po rozwodzie. Kwoty zwalają z nóg
  3. Nie żyje gwiazda, którą pokochaliśmy za show w Polsacie. Rodzina przekazała bardzo smutną wiadomość o potwornym wypadku
  4. Kiedy przechodził obok kolorowego domku, poczuł okropny fetor. Służby kilka minut później odkryły druzgocącą prawdę
  5. Po śmierci Diany, królowa Elżbieta popełniła wielki błąd. Właśnie ujawniono, czego nigdy sobie nie wybaczy

Źródło: TVP

Następny artykuł