Awionetka runęła na ziemię, stanęła w płomieniach. Tragedia na Mazowszu, nie żyje pilot

Awionetka runęła na ziemię, stanęła w płomieniach. Tragedia na Mazowszu, nie żyje pilot Źródło: Facebook/Ochotnicza Straż Pożarna w Siennicy

TVP podało przerażającą informację o śmierci pilota awionetki. Do wypadku doszło w województwie mazowieckim, a zmarłym jest 49-letni pilot kierujący maszyną. Samolot chwilę po upadku stanął w płomieniach. Kilkunastu strażaków miało problem z ugaszeniem pożaru.

Stacja TVP poinformowała o katastrofie awionetki, która miała miejsce wczoraj w woj. mazowieckim. W miejscowości Zalesie Nowe doszło do wypadku samolotu, nad którym pilot najprawdopodobniej stracił panowanie. Awionetka zaczęła opadać, a następnie uderzyła w ziemię. Pojedyncze części samolotu zaczepiły się o pobliskie drzewa, o które maszyna zahaczyła spadając. Po katastrofie samolot stanął w płomieniach. Już wiadomo, że pilot, który maszyną przemierzał wschodnie tereny Polski, nie żyje.

TVP: 49-letni pilot awionetki nie żyje. Samolot rozbił się pod Mińskiem Mazowieckim

Kiedy służby przyjechały na miejsce, pierwsze, co ujrzeli strażacy, to ogromny pożar, a także gęsty, unoszący się nad maszyną czarny dym. Samolot po upadku w Zalesiu Nowym niemal natychmiast stanął w płomieniach. To m.in. właśnie ogień ostatecznie przekreślił szanse na uratowanie, jak się wkrótce okazało, jedynego pasażera awionetki.

Pożar samolotu był gaszony przez wiele godzin. Obecnie nie wiadomo, w którym dokładnie momencie zginął pilot. Mogło się to stać po upadku, ale równie dobrze także dopiero w wyniku wspomnianego pożaru. Wkrótce ustalą to śledczy. To jednak nie wszystko, co będą musieli ustalić funkcjonariusze. Zagadkową jest także kwestia nagłej zmiany toru lotu samolotu. Dlaczego awionetka zwróciła się ku ziemi? Tego także nie wiadomo, choć istnieją pewne przypuszczenia.

Jak podaje TVP Info - pilotem był mężczyzną w wieku 49 lat.

- Nie żyje 49-letni mężczyzna, który był pilotem. Z naszych informacji wynika, że w awionetce znajdowała się jedna osoba - udzieliła sprawie komentarza podinsp. Magdalena Bieniak z Komendy Stołecznej Policji.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ 

Dzisiaj grzeje: 1. Odnaleziono Piotra Woźniaka-Staraka. MSWiA poinformowało o tragicznym finale poszukiwań
2. List z ZUS. Pod żadnym pozorem nie wyrzucaj go!

Jak podaje TVN Warszawa do tragedii doszło w godzinach wieczornych - najprawdopodobniej około godziny 19. Mniej więcej o tej porze strażacy otrzymali zgłoszenie o katastrofie i pożarze.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Nowe, wstrząsające doniesienia na temat Piotra Woźniaka-Staraka. „Znaleziono w śrubie motorówki ludzkie włosy”
  2. Nie żyje legenda TVP. Ostatni post jaki opublikował brzmi: "W szpitalu. Połamany, zaraz będą mnie rżnąć"
  3. Była tak słaba, że nie mogła chodzić. Gdy lekarze zobaczyli, co miała w brzuchu, totalnie osłupieli
  4. To kluczowy dowód w sprawie zaginięcia Piotra Woźniaka-Staraka. Media przekazały nowe informacje
  5. Wysypał kawę na folię aluminiową i ją podpalił. Gdy poznasz powód, też będziesz tak robić

Źródło: TVP Info

Następny artykuł