186 osób nie żyje, przybywa kolejnych ofiar. Polskie służby alarmują, sytuacja jest beznadziejna

186 osób nie żyje, przybywa kolejnych ofiar. Polskie służby alarmują, sytuacja jest beznadziejna Źródło: Opolska.policja.gov.pl

TVP Info poinformowało o najnowszych statystykach oraz ostrzeżeniach policji. Niestety każdego dnia przybywa ofiar, służby wydają pilne komunikaty. Sytuacja jest beznadziejna, Polacy wciąż nie stosują się do zaleceń i ostrzeżeń, co przynosi tragiczny skutek. Niepokojące wieści z kraju.

Jak przekazuje TVP Info,nie żyje już 186 osób, niestety każdego dnia ofiar przybywa. Komenda Główna Policji pilnie alarmuje, sytuacja jest tragiczna. Tylko wczoraj odnotowano aż siedem ofiar. Często wynika to z nieodpowiedzialnego zachowania Polaków. Sytuacja jest beznadziejna. 

TVP przekazało dramatyczny apel policji, sytuacja jest beznadziejna

Komenda Główna Policji poinformowała, że od kwietnia w Polsce utonęło aż 186 osób. Tylko wczoraj siedem nowych przypadków utonięć. Dziś, w niedzielny poranek, przybyło kolejnych. To dwaj mężczyźni, wyłowieni z Jeziora Czerniakowskiego w Warszawie. Niestety nie mieli żadnych szans, funkcjonariusze nie byli już w stanie ich uratować. 

Policjanci z Warszawy ok. 5 rano otrzymali zgłoszenie o tym, że na tafli Jeziorka Czerniakowskiego unosi się ciało mężczyzny. Był on ubrany w strój kąpielowy. Funkcjonariusze policji niezwłocznie pojawili się na miejscu. W pobliżu Jeziorka odnaleźli dwa komplety ubrań, co oznaczało, że prawdopodobnie jest jeszcze jedna ofiara. Niestety ich podejrzenia okazały się słuszne. 

Przy brzegu Jeziorka około godziny 10.00 odnaleziono ciało drugiego mężczyzny. Z pierwszych ustaleń wynika, że miał ok. 40 lat. Na ten moment nie są znane okoliczności wypadku, policjanci zajęli się sprawą i usiłują ustalić, co dokładnie zaszło. 

Na dzień 26 lipca 2020 roku polska policja odnotowała aż 186 ofiar wskutek utonięcia. To wstrząsająca liczba, która w dodatku wzrasta z każdym dniem. Służby apelują o odpowiedzialny i bezpieczny wypoczynek nad wodą. Spożywanie alkoholu oraz niestosowanie się do podstawowych zasad, może zakończyć się tragedią. 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ 

Według statystyk polskiej policji, w zeszłym roku w kraju utonęło 456 osób - 407 z nich to mężczyźni, pozostałych 49 to kobiety. Jak wynika ze statystyk, większość ofiar, to osoby dorosłe. Niemal połowa z nich była powyżej 50. roku życia, aż 98 osób spożywało alkohol przed utonięciem. Tragedie najczęściej miały miejsce nad jeziorem lub rzeką. Z kolei w 2018 roku utonęło 545 osób, 77 z nich to kobiety. Największa grupa, to osoby powyżej 50. roku życia. W tym wieku odnotowano aż 244 ofiary. 

Wysokie temperatury są czynnikiem, który zachęca do tego, by spędzić wolny czas nad wodą. Niestety wiele osób wciąż ignoruje podstawowe zasady bezpieczeństwa. Spożywanie alkoholu nad wodą bardzo często kończy się tragicznie, dlatego pod żadnym pozorem nie powinniśmy tego robić. Wchodzenie do wody, gdy jesteśmy bardzo nagrzani lub tuż po posiłku również nie jest dobrym pomysłem. 

Dzisiaj grzeje: 1. 62-latek wyskoczył z okna. W jego mieszkaniu dokonano jeszcze bardziej okropnego odkrycia

2. Tragedia rozgrywała się po cichu. Żona Michała Żebrowskiego w końcu przerwała milczenie, jej wyznanie zasmuca

3. Fatalne, nagłe doniesienia na antenie RMF. Badania przesiewowe potwierdziły najgorsze, od jutra do środy planują przebadać 1, 4 tys. osób

Wiele osób niestety przecenia również swoje umiejętności pływackie lub zwyczajnie popisuje się przed znajomymi, co może mieć tragiczny skutek. Zdecydowanie należy unikać również kąpieli w miejscach niestrzeżonych czy podczas złych warunków atmosferycznych. Pamiętajmy, by nad wodą zachowywać się rozsądnie i dbać o bezpieczeństwo swoje oraz bliskich.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Nad zalewem nagle pojawiła się trąba powietrzna. ”Materace latają, dzieci piszczą”
  2. Fatalny wypadek młodych gwiazdorów. Nie żyje dwóch 20-latków, wszystko przez alkohol
  3. Dzień po pogrzebie usłyszeli dźwięki dochodzące z trumny. Gdy ją otworzyli, ich oczom ukazał się wstrząsający widok
  4. TVP właśnie poinformowało, tragiczne wieści. Nie żyje prawdziwa legenda
  5. Asia z "Chłopaków do wzięcia" przekazała dramatyczny apel. Sytuacja jest krytyczna, potrzebna pomoc
  6. 73-letni Karol Strasburger wyjawił prawdę o córeczce. Fanom ciężko opanować łzy
  7. Kierowco, pakiet deregulacyjny został przyjęty. Szykują się poważne zmiany, oto 7 najważniejszych
  8. Co się dzieje z twoim organizmem po wypiciu kawy? Złapiesz się za głowę, niesamowite
  9. Boczek z ”Kiepskich” ma przepiękną córkę. Niestety, rzadko widuje się z aktorem i jego żoną

Źródło: TVP INFO

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News