Widzowie TVP pogrążeni w żałobie. Właśnie przekazano wiadomość o śmierci aktora "Klanu" i "Stawki większej niż życie"

Widzowie TVP pogrążeni w żałobie. Właśnie przekazano wiadomość o śmierci aktora "Klanu" i "Stawki większej niż życie" Źródło: Pixabay/MartisFuksu

TVP pożegnała jedną z polskich gwiazd. Aktor znany był z takich seriali jak "Klan" oraz "Stawka większa niż życie". Kondolencje składają artyści z całego kraju. Jego żoną również była teatralna i filmowa aktorka. Kobieta została wdową po utalentowanym artyście.

Niedawno widzowie TVP pożegnali postać, która pojawiała się w najbardziej popularnych serialach. Aktor grał w "Stawce większej niż życie" oraz "Klanie". Zmarł w wieku 88 lat. Obecnie środowisko polskich artystów tłumnie składa kondolencje jego byłej żonie - aktorce filmowej i teatralnej.

Wielki artysta, którego nazwisko pojawiało się najbardziej popularnych i kultowych produkcjach, został pożegnany przez TVP i widzów telewizji. Marian Pysznik zmarł 20 lutego bieżącego roku w wieku 88 lat. Aktor zostawił wdowę, Helenę Norowicz. Po tym, jak ta smutna wiadomość została ogłoszona w mediach, artyści z całego kraju przesłali rodzinie kondolencje. Żal wyrazili m.in. przedstawiciele ZASPu oraz e-teatr.pl

Widzowie TVP żegnają Mariana Pysznika

Marian Pysznik grał w najbardziej popularnych produkcjach TVP. Wielu widzów nie wyobraża sobie dnia bez "Klanu" czy "Stawki większej niż życie". Właśnie w tych serialach występował zmarły aktor. Pysznik miał jednak więcej talentów. Artysta działał również jako reżyser teatralny oraz realizator telewizyjny. Debiutował na deskach Teatru Powszechnego w Łodzi w spektaklu, "Dwa teatry". W latach 50. przeniósł się do Warszawy, żeby kontynuować karierę w stolicy.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Aktor, który podbił serca widzów TVP, rozwinął swoją artystyczną drogę właśnie w Warszawie. Tam spełniał swoje reżyserskie oraz realizatorskie pasje, równocześnie występując na deskach teatrów. Wreszcie zaczął pojawiać się także na planach zdjęciowych. W jego dorobku do największych produkcji można zaliczyć role w "Klanie", "Stawce większej niż życie" oraz "Wystrzale" i "Turyście". Występował także w warszawskich teatrach - Ludowym i Klasycznym.

Dzisiaj grzeje: 1. Zrozpaczona żona Królikowskiego w końcu zabrała głos. Przekazała tylko 7 słów

2. Ilona Ostrowska żegna Pawła Królikowskiego. Opublikowała wiadomość, którą jej wysłał

Msza oraz pogrzeb ulubieńca TVP odbyły się 26 lutego o godzinie 12:00 w kościele Środowisk Twórczych przy Placu Teatralnym w Warszawie. Artystę pożegnała żona i aktorka, Helena Norowicz. Para była małżeństwem przez 60 lat.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Przez lata mówiono nam, że wzmacnia kości. Teraz naukowcy powiązali je z nowotworem
  2. Nie żyje legenda wśród polskich trenerów. Przegrał ze straszną chorobą, smutne informacje
  3. Polsat wydał oficjalne oświadczenie po śmierci Pawła Królikowskiego. Przykre, widzowie będą totalnie zdruzgotani
  4. Lekarze ostrzegają przed wyjątkowo podstępnym nowotworem. Zaczyna się od bólu żuchwy, potem może być za późno
  5. Przenigdy nie wolno dawać dzieciom popularnego owocu. Każdy rodzic musi znać prawdę, konsekwencje mogą być opłakane
  6. Nadeszła druzgocąca wiadomość. Robert Makłowicz stracił nagle tak wiele

źródło: Radio Zet

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News