Do TVP przyciągał setki tysięcy widzów. Rodzina poinformowała o jego śmierci, z całej Polski napływają kondolencje

Do TVP przyciągał setki tysięcy widzów. Rodzina poinformowała o jego śmierci, z całej Polski napływają kondolencje Źródło: phxere.com Creative Commons CC0

Gdy w TVP pojawiało się jego największe dziecko twórcze, wszyscy czekali już na niego przed telewizorami. Dziennikarz zmarł 19 marca, o czym poinformowała rodzina. Zmarłego żegnają fani i wieloletni współpracownicy ze świata mediów.

TVP przez lata była nieodłącznym towarzyszem jego pracy. To właśnie w telewizji publicznej mogliśmy wielokrotnie oglądać plebiscyt na nagrodę, wręczaną przez magazyn "Tele Tydzień". Kultowy dziennikarz zmarł w czwartek, 19 marca, o czym poinformowała rodzina i portal Wirtualne Media.

W TVP przez wiele lat transmitowano wręczanie Telekamer - nagród przyznawanych za wybitne osiągnięcia telewizyjne. Pomysłodawcą plebiscytu był Jerzy Weber, wieloletni naczelny "Tele Tygodnia" i doświadczony dziennikarz, który uczył fachu wiele osób w kraju. Weber przez długie lata związany był z wydawnictwem Bauer. Dzisiaj żegna go całe środowisko dziennikarskie. Jerzy Weber zmarł 19 marca.

Do TVP przyciągał setki tysięcy widzów

Pierwszy plebiscyt transmitowanej przez TVP gali wręczenia Telekamer odbył się w 1998 roku. To właśnie Jerzy Weber był pomysłodawcą konkursu, w którym to czytelnicy magazynu przyznawali laury osobie, która ich zdaniem najbardziej zasłużyła się telewizji. Wśród laureatów znaleźli się tacy ludzie jak Kinga Preis czy Mikołaj Roznerski. Śmierć Jerzego Webera bardzo zasmuciła środowisko dziennikarskie. Wiele osób uznawało mężczyznę nie tylko za specjalistę, ale także dobrego nauczyciela.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

- Wielu z nas uczył nie tylko dziennikarskiego fachu, ale przede wszystkim tego, jak w nieskończonej masie informacji nie stracić z oczu najważniejszych rzeczy - prawdy i szacunku dla innych. Uwielbiał z uśmiechem witać się z każdym z nas, pytać o zdrowie, rodzinę, bliskich, po pracy wołał: "Do jutra!". Dziś my mówimy: "Do zobaczenia, Szefie" - pożegnała go redakcja.

Dzisiaj grzeje: 1. Niewypowiedziana tragedia na południu Polski. 4 osoby nie miały żadnych szans na przeżycie

2. Zarażona kobieta nagrała relację ze szpitalnego łóżka. ”Tak jakby mieć szkło w płucach, a każdy oddech to bitwa”

Dziennikarz był niezwykle cenionym fachowcem, a jego wkładu w rozwój mediów nie sposób ocenić. Dowodzi temu fakt, że Jerzy Weber był związany przez 16 lat z wydawnictwem Bauer. Były nie tylko redaktorem naczelnym "Tele Tygodnia", ale również innych magazynów telewizyjnych, które powstawały pod szyldem tego samego wydawnictwa. Redakcje oraz widzowie przekazują rodzinie dziennikarza wyrazy współczucia.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Cały kościół oddany do dezynfekcji. Zarażony koronawirusem ksiądz odprawiał msze
  2. Skoczek narciarski wyjechał na wakacje mimo epidemii. Fani oburzeni, nie pozostawili na nim suchej nici (FOTO)
  3. Do TVP przyciągał setki tysięcy widzów. Rodzina poinformowała o jego śmierci, z całej Polski napływają kondolencje
  4. Smutna wiadomość dla setek tysięcy fanów. Beata Tyszkiewicz nie pozostawiła wątpliwości
  5. Ważne zmiany w ZUS. Andrzej Duda przekazał najważniejszą wiadomość dla milionów Polaków
  6. Koszyki w Lidlu mają ukrytą super funkcję. Jest nieznana wielu klientom

źródło: Jastrząb Post

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News