Jedni ją kochali, inni nienawidzili. Legenda PRL i TVP zmarła, ale informację o jej śmierci trzymano w tajemnicy

Jedni ją kochali, inni nienawidzili. Legenda PRL i TVP zmarła, ale informację o jej śmierci trzymano w tajemnicy Źródło: youtube/ Bohdan Kezik

TVP pokazywało program z jej udziałem przez wiele lat, dzięki czemu stała się jedną z najbardziej rozpoznawanych osób w okresie PRL. Chociaż wiele osób kochało ją, a jeszcze więcej nienawidziło, wiadomość o jej śmierci dotknęła Polaków. Dziś na jaw wychodzą informacje związane z jej śmiercią, które długo były trzymane w ukryciu przed wszystkimi.

Telewizja TVP od swoich początków pokazuje największe hity, które zyskują sympatię widzów w całym kraju. Jest też odpowiedzialna za wykreowanie wielu gwiazd, które zyskały status legendarnych dzięki udziałom w produkcjach stacji. 

Gwiazda TVP do dziś pozostaje w sercach widzów

Tej ikony okresu PRL nie można nie kojarzyć. Chociaż wiele osób kochało ją, to jeszcze więcej nienawidziło, ale nie można odebrać jej tego, że stała się jedną z najbardziej rozpoznawalnych osób związanych z telewizją TVP. Irena Dziedzic zyskała nie tylko sympatię widzów, ale także uznanie swoich pracodawców, którzy przez wiele lat pozwalali jej występować na antenach TVP. 

Irena Dziedzic przez 25 lat związana była z widzami TVP, występując jako jedna z trzech prowadzących program "Dziennik Telewizyjny". Stacja TVP, widząc ogromny potencjał w niej, stworzyła nawet program "Wywiady Ireny Dziedzic", który także cieszył się uznaniem widzów. 

Niestety, 5 listopada 2018 roku, w wieku 93 lat, pani Irena zmarła. Jednak informacja o jej śmierci pojawiła się dwa miesiące później. 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Dlaczego informacja o śmierci gwiazdy TVP pojawiła się tak późno?

Informację o śmierci Ireny Dziedzic przekazał ks. Andrzej Luter z miesięcznika "Więź". Zrobił to w mediach społecznościowych dwa miesiące po tym, jak dziennikarka zmarła. Na Facebooku pojawił się przejmujący post, który nie tylko potwierdził wiadomości o śmierci, ale także podał datę pogrzebu. Pogrzeb miał się odbyć kilka dni po pojawieniu się wpisu. 

Dzisiaj grzeje: 1. Były kochanek Rodowicz przerwał milczenie. Padły naprawdę przykre słowa
2. Zapytała mamę o biologicznego ojca. W odpowiedzi dostała pudełko i poznała straszą prawdę

Okazało się, że gwiazda TVP przeleżała dwa miesiące w kostnicy. Jak można się było dowiedzieć z mediów, prokuratura przez ten czas poszukiwała jej krewnych, którzy zajęliby się zorganizowaniem pogrzebu. W końcu udało się odnaleźć Bogdana B., który podjął się jego organizacji.  

Najlepsze newsy dnia:

  1. GIS ostrzega przed popularną przyprawą. Może zawierać niebezpieczną dla zdrowia bakterię
  2. Zabrakło naprawdę niewiele. Trzech Polaków w pierwszej dziesiątce, dziękujemy za walkę
  3. Widok grobu Anny Przybylskiej odbiera mowę. Niebywałe, jeden dzień w roku
  4. Ujawniono nieznany biznes Tadeusza Rydzyka. Porażające fakty wyszły na jaw
  5. W Czterdziestolatku skradła serca wielu mężczyzn. Niewiarygodne, jak dziś wygląda
  6. Nie w Lidlu i nie w Biedronce. Dziś wygrał 1 sklep, ma najtańsze pączki w Polsce

źródło: plejada 

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News