TVP
youtube.com Onet News 
Monika Majko - 18 Listopada 2020

Kordon policji pod TVP, kilkaset osób nie ma zamiaru przestać, ciągłe krzyki i skandowanie. Sytuacja jest gorąca

TVP - pod siedzibą stacji zgromadził się tłum wściekłych Polaków, sytuacja jest bardzo napięta. Strajk kobiet dotarł na plac Powstańców Warszawy, organizatorzy zapowiadają, że nie zamierzają odpuszczać.

TVP z siedzibą na placu Powstańców Warszawy została otoczona przez tłum protestujących, policjanci osłaniają budynek. Sytuacja jest bardzo napięta, organizatorzy protestu wezwali do zablokowania auta należącego do Telewizji Polskiej. Manifestanci nie zamierzają odpuszczać.

TVP - siedzibę stacji otoczył tłum strajkujących

Pod siedzibą Telewizji Polskiej, znajdującą się na placu Powstańców Warszawy w stolicy kraju, zgromadził się tłum strajkujących. Marta Lempart, przewodnicząca ruchowi strajku kobiet wezwała manifestantów do zatrzymania samochodu, należącego do ekipy TVP.

- Trzeba się nimi zaopiekować - powiedziała Marta Lempart do zgromadzonego tłumu.

Protestującym udało się nawet wyświetlić symbol błyskawicy na budynku TVP. Pod siedzibą telewizji trwają przemowy, a zgromadzeni próbują okrzykami zagłuszyć komunikaty policji o rozejściu się. Funkcjonariuszy nie brakuje.

Właśnie padła wiadomość dot. tegorocznej kolędy. Wielu wiernych jest oszołomionych decyzjamiWłaśnie padła wiadomość dot. tegorocznej kolędy. Wielu wiernych jest oszołomionych decyzjamiCzytaj dalej

Organizatorzy strajku apelują do protestujących, by nie rozmawiali z agencjami rządowymi. Tłum manifestantów jest otaczany przez policyjny kordon, sytuacja jest bardzo napięta, jednak przewodniczący protestowi zapowiadają, że nie mają zamiaru się poddawać.

Obecny Strajk kobiet w Polsce zaczął się 22 października br., tuż po ogłoszeniu przez sędziów Trybunału Konstytucyjnego wyroku, który stanowi, że aborcja w przypadku ciężkiego i nieodwracalnego upośledzenia płodu lub jego nieuleczalnej choroby zagrażającej życiu jest niezgodna z Konstytucją RP. Orzeczenie to spowodowało złamanie obowiązującego od 1993 roku tzw. kompromisu aborcyjnego i spotkało się z ogromnym sprzeciwem społecznym.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

Tajemnicze zaginięcia dzieci na Śląsku. Policja jest bezradna, nie ma żadnych śladówTajemnicze zaginięcia dzieci na Śląsku. Policja jest bezradna, nie ma żadnych śladówCzytaj dalej

Tłum pod siedzibą TVP nie ma zamiaru kończyć strajku

Dzisiaj o godzinie 18:00 strajkujący pojawili się pod budynkiem sejmu w Warszawie, zgromadzenia miało na celu zablokowanie politykom możliwości opuszczenia go po zakończeniu obrad. Kompleks Sejmu i Senatu chroniły jednak wyjątkowo liczne siły policyjne, a rządowe budynki zostały otoczone barierkami i dziesiątkami wozów policyjnych.

W związku z tym organizatorzy dzisiejszego protestu zdecydowali się na zmianę jego formuły. Tłum przemieszcza się po strategicznych punktach Warszawy, blokując ruch w centralnej części miasta.

- Idziemy wymierzać sprawiedliwość - przekazała Marta Lempart w rozmowie z Onetem.

Dzisiaj grzeje:

1. Otworzyli testament Gulbinowicza. Niewiarygodne, co stanie się z częścią jego majątku

2. Andrzej Grabowski dowiedział się podczas programu na żywo o śmierci. Jego reakcja rozbija serce na milion kawałków, odeszła bardzo bliska mu osoba

3. Śnieg i mróz uderzą znienacka w Polskę już za kilka dni, wiemy gdzie będzie biało. Polacy muszą się przygotować

Kordon policji zablokował marsz Strajku Kobiet przez Nowy Świat, a na jego tyłach w okolicy ronda de Gaulle'a doszło do interwencji funkcjonariuszy. Pomiędzy policjantami a strajkującymi doszło do przepychanek.

Warszawski Zarząd Transportu Miejskiego przekazał informację, że w związku z protestem, który odbywa się obecnie na terenie stolicy, zamknięty został ciąg ulic Belwederska – Al. Ujazdowskie. Autobusy kierowane są objazdami.

TVP

TVP

youtube.com Onet News

Najlepsze newsy dnia:

  1. Polski lekarz szczerze o pracy w Niemczech. Mówi o pensji, emeryturze i warunkach
  2. Suczka urodziła się jako mieszanka golden retrievera i jamnika. Najsłodsza rzecz, jaką dziś zobaczycie
  3. Najczęściej pojawiający się objaw Covid-19. Ma go nawet 86% zakażonych, trzeba wiedzieć
  4. Ujawniono, co czeka Polaków już 10 grudnia. Fantastyczna wiadomość ws. koronawirusa, trzeba trzymać kciuki
  5. Widmo ogromnego strajku zawisło nad całą Polską. Konsekwencje mogą być katastrofalne
  6. Witaminowa "petarda" na odporność. Imbir w syropie z cytryną i miodem, najlepszy przepis
  7. Rząd kupił dla ARiMR 100 luksusowych aut. Trudno uwierzyć, ile kosztowały
Tajemnicza śmierć uwielbianego aktora. Bardzo przykre jak zginął Dionizy ze Tajemnicza śmierć uwielbianego aktora. Bardzo przykre jak zginął Dionizy ze "Złotopolskich"Czytaj dalej

Źródło: Onet

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News