Kultowa bajka PRL-u powraca po wielu latach, oglądali ją wszyscy. Nowe odcinki już niedługo

Kultowa bajka PRL-u powraca po wielu latach, oglądali ją wszyscy. Nowe odcinki już niedługo

Ta produkcja, emitowana na antenach TVP, cieszyła się w Polsce wielką popularnością. Kultowa animacja po wielu latach doczeka się kontynuacji, która będzie się składać z 26 odcinków i już niebawem zadebiutuje na małym ekranie. Tak dobra wiadomość powinna zainteresować wszystkich telewidzów, którzy pamiętają przygody znanych i lubianych bohaterów.

TVP przez lata emitowało wiele zagranicznych kreskówek. W latach PRL oprócz produkcji studia Se-ma-for znajdowały się bajki produkowane przez studia produkcyjne wszystkich krajów socjalistycznych. Wśród kultowych animacji możemy wymienić chociażby "Sąsiadów" czy "Wilka i Zająca". Fani "małego ekranu" będą zachwyceni wiadomością o wznowieniu kultowej, radzieckiej produkcji opowiadającej o przygodach Wilka goniącego Zająca.

Kultowa bajka z TVP wraca na ekrany. Niesamowite doniesienia z Rosji

Jak się okazuje, rosyjskie studio produkcyjne Sojuzmultfilm, które od 1969 roku do 2005 tworzyło bajkę o przygodach Wilka i Zająca, postanowiło wznowić kultową, radziecką animację. Decyzja zapadła w ramach uczczenia 50-lecia powstania produkcji. 26 nowych odcinków serii pojawi się w rosyjskiej telewizji już na wiosnę 2020 roku.

Co ciekawe, bajka ma wielkie wsparcie ze strony rosyjskiego rządu. Wicepremier Federacji Rosyjskiej, Olga Gołodiec, poinformowała, że informacja płynąca z Sojuzmultfimu bardzo poruszyła wszystkich na Kremlu. Polityk uważa, że decyzja o wznowieniu kręcenia bajki przypadła do gustu władzom państwowym, które uważają, że ten gest "jest bardzo dobrym prezentem dla najmłodszego pokolenia Rosjan."

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Cała Rosja żyje "Wilkiem i Zającem"

Wielkie zainteresowanie powrotem bajki da się odczuć także na rosyjskich ulicach. Dziennikarze telewizyjni przeprowadzili badania, według których ponad 65% mieszkańców Federacji Rosyjskiej uważa "Wilka i Zająca" za najlepszą animację w historii. Z kolei 80% Rosjan miało obejrzeć cały serial.

Dzisiaj grzeje: 1. Pan młody dla żartu powiedział przed ołtarzem "nie". Nie mógł przewidzieć piekła, jakie rozpętał
2. Przerażające doniesienia! Dwie polskie gminy pilnie postawione na nogi, w akcji ratunkowej najnowocześniejszy policyjny śmigłowiec

Czy produkcja będzie emitowana także w Polsce? Tego na razie nie wiemy. Możliwe jednak, że duża ilość fanów radzieckiej kreskówki przekona którąś ze stacji telewizyjnych, aby wykupić licencję do emitowania tej kultowej w czasach PRL-u bajki.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Masz auto z instalacją gazową? Czeka cię bardzo niemiła niespodzianka
  2. Jerzy Owsiak nagłaśnia tragedię w jednym z polskich szpitali. Rusza na pomoc
  3. Mama poszła na szkolny występ syna. Gdy wyszedł na scenę, nauczyciel nagle rzucił się w jego kierunku, niezwykle przejmujące sceny
  4. Weszła do domu i zobaczyła krew na podłodze. Nagranie z ukrytej kamery pokazało wstrząsającą prawdę, musiała od razu działać
  5. Po 65 latach małżeństwa żona błagała męża, by ją zabił. Podjął decyzję, straszny zaskakujący finał

źródło: Wprost 

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News