TVP: Decyzja o odłączeniu Szymona od aparatury została podjęta wbrew rodzicom

TVP: Decyzja o odłączeniu Szymona od aparatury została podjęta wbrew rodzicom Źródło: Facebook.com/Walcz Szymon

TVP przekazało właśnie, że decyzja o odłączeniu małego Szymona od aparatury, która podtrzymywała go przy życiu, została podjęta bez wiedzy rodziców. W Internecie rozpętała się prawdziwa burza.

TVP przekazało potworną wiadomość o śmierci 11-miesięcznego Szymona, który od stycznia walczył o swoje życie. To właśnie wtedy u chłopca pojawiły się bardzo niepokojące objawy. Według relacji jego najbliższych, pojawiły się one 4 dni po podaniu dziecku szczepionki przeciw pneumokokom. Lekarze wykluczyli jednak możliwość, aby stan dziecka był wywołany tym właśnie zabiegiem.

U małego Szymona początkowo pojawiła się gorączka, która początkowo nie wzbudziła niepokoju lekarza. Jednak, kiedy chłopiec dostał ataku drgawek, natychmiast przewieziono go do szpitala. Od tego momentu Szymon nie opuścił swojej sali szpitalnej, gdzie musiał być podłączony do aparatury podtrzymującej życie. Dziś zapadła decyzja, że urządzenia te zostaną odłączone.

TVP przedstawiło koszmar rodziców Szymona

Ciężko sobie nawet wyobrazić, przez jaki koszmar przechodzą teraz rodzice małego Szymka. Oni do samego końca mieli nadzieję, że ich mały synek wygra walkę z chorobą, która przez długi czas pozostawała tajemnicą dla lekarzy. Ostatnie badania wykazywały, że jest ona związana z wadą genetyczną chłopca.

W mediach temat chłopca był często poruszany. Organizowano specjalne pikiety i zbiórki, które miały na celu niesienie pomocy rodzicom chłopca, którzy chcieli uratować go za wszelką cenę. Wokół całej sprawy narosła cała masa kontrowersji, a warszawski szpital, w którym leżał chłopiec musiał zmierzyć się z ogromną falą krytyki.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Szymon został odłączony od aparatury wbrew woli rodziców. Ogromne oburzenie 

Jednak to dopiero dzisiaj byliśmy świadkami prawdziwej internetowej burzy, po tym, jak do mediów trafiła informacja o śmierci małego Szymka. Wedle doniesień lekarskie konsylium zebrało się wcześniej, niż przekazano to rodzicom, a sami lekarze zadecydowali o odłączeniu chłopca od aparatury bez zgody ich rodziców.

W wielu portalach pojawiły się bardzo mocne komentarze pod adresem lekarzy, a wielu z nich wprost nazwano mordercami.

 - Jak można odłączyć i zamordować dziecko?!?!?!?!? W głowie się nie mieści!!!! Cywilizacja śmierci... - pisze jedna z internautek.

Nie da się ukryć, że jest to potworna tragedia, która nie powinna się nigdy wydarzyć, jednak wygląda na to, że to jeszcze nie koniec tej afery. Już teraz złożono kilka pozwów zarówno przeciwko lekarzom, jak i ich przeciwnikom.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Nic dziwnego, że były prezydent stracił dla niej głowę. Zdjęcie 24-letniej Jolanty Kwaśniewskiej rozgrzewa do czerwoności
  2. Straszna choroba i potężne długi! Wielki dramat gwiazdora TVN
  3. Do sieci trafiło prywatne zdjęcie Pawła Domagały z żoną. Będziecie przecierać oczy ze zdumienia
  4. Rodzina jest zdruzgotana. Polsat przekazał najgorsze możliwe informacje, nie żyje Szymon

źródło: TVP Info

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News