Jerzy Gruza nie żyje
.
Klaudia Bochenek - 16 Lutego 2020

TVP przekazało najgorszą wiadomość dla wszystkich Polaków. Nie żyje Jerzy Gruza

TVP przekazało wiadomości, których każdy wielbiciel filmów i kultowych seriali mogli się obawiać. Polskie media obiegła wieść o śmierci jednego z najsłynniejszych polskich reżyserów. Odszedł zasłużony dla rodzimej kinematografii Jerzy Gruza.

TVPpoinformowała, że zmarł znany reżyser, Jerzy Gruza. Aż nie chce się wierzyć w tak przykre wiadomości, niestety to już potwierdzona informacja. Dożył sędziwego wieku.

TVP: nie żyje reżyser Jerzy Gruza

- Jerzy Gruza, reżyser i scenarzysta filmowy, telewizyjny i teatralny, aktor, wieloletni członek Stowarzyszenia Filmowców Polskich, twórca seriali „Wojna domowa” i „Czterdziestolatek”, zmarł dziś w nocy w Warszawie. Miał 87 lat - tak o śmierci znanego reżysera poinformowało Stowarzyszenie Filmowców Polskich.

Ciasto z trzech składników30 minut i 3 składniki - tylko tyle trzeba, by przygotować pyszne ciasto. Dziecinnie prosty przepis, zawsze wychodziCzytaj dalej

Nie podano, co mogło być powodem śmierci Jerzego Gruzy. Media poważnie zaniepokoiły się jego stanem zdrowia, kiedy na początku grudnia zeszłego roku reżyser trafił na OIOM. Miał spaść ze schodów i poważnie się poturbować, a jego stan pogorszył się nagle - zaczął mieć problemy z sercem oraz z oddychaniem. Chociaż udało się ustabilizować stan jego zdrowia, musiał jeszcze długo poleżeć w placówce.

Wyreżyserował m.in. hitowego "Czterdziestolatka"

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Syn list8-letni synek napisał list do zmarłej mamy. Ostatnie zdanie z każdego wyciśnie łzyCzytaj dalej

Żałoba spowiła rodzinę Jerzego Gruzy. Jego trzecia żona, Grażyna Lisiewska - znana zresztą z roli laborantki w "Czterdziestolatku" - oraz syn Paweł, który jest prawnikiem, zalali się łzami na wieść o śmierci bliskiej osoby.

Jerzy Gruza był najbardziej rozpoznawalnym polskim reżyserem. Urodzony 4 kwietnia 1932 twórca był odpowiedzialny za sukces takich produkcji jak "Czterdziestolatek", "Wojna domowa", "Tygrysy Europy", "Pierścień i róża", wyreżyserował też komedie, m.in. "Gulczas, a jak myślisz..." i "Yyyreek!!! Kosmiczna nominacja".

Dzisiaj grzeje:

1. Para w ogóle nie krępowała się w samolocie. "Czy ona nie ma spodni?"
2. Sytuacja robi się coraz gorsza, IMGW natychmiast zareagowało. Ogłoszono żółte alarmy dla województw

Reżyser od zawsze chciał robić komedie, które wymagały od widza nieco myślenia, lubił wzbudzać dyskusje i tworzyć swojego rodzaju napięcie.

- Dla mnie Czterdziestolatek był Woody Allenem Polski lat 70. Idealista, pozbawiony sprytu, trochę fajtłapa, uczciwy i naiwny marzyciel. Śmieszność Czterdziestolatka polegała na tym, że wszystkie zalecenia "odgórne", nawet te absurdalne i propagandowe, traktował serio i próbował je realizować. Dlatego nieuchronnie wpadał na minę prawdziwego życia - mówił nieżyjący już Jerzy Gruza o "Czterdziestolatku".

Za swoją twórczość otrzymał Nagrodę Honorową Jańcia Wodnika w 2015 roku oraz w 2017 roku przyjął Platynowe Lwy na 42. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni za całokształt twórczości.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Magda Gessler oszukiwała wszystkich? Była pracownica twierdzi, że widziała wszystko i przerwała milczenie
  2. Zostały dwa tygodnie złożenie ważnego oświadczenia. Jeśli nie dopełnisz obowiązku ZUS rozpocznie postępowanie
  3. Niestety, umarła córka. Martyna Wojciechowska robiła, co mogła, żeby ją uratować
  4. Właściciele używanych aut przecierają oczy ze zdumienia. Właśnie weszło w życie nowe prawo, mało kto o nim wiedział
  5. Zauważyła na szyi córki ciemne kręgi i myślała, że to brud. Prawda okazała się druzgocząca, teraz ostrzega innych rodziców

MążMąż zgubił obrączkę ślubną 15 lat temu. Gdy jego żona umarła stała się niewyobrażalna rzeczCzytaj dalej

Źródło: TVP Info

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News