TVP wybuch szpital covidowy
Unsplash Elijah Mears ZDJĘCIE POGLĄDOWE
Joanna Szwalikowska - 15 Listopada 2020

TVP: wybuch w szpitalu covidowym. Co najmniej 10 osób nie żyje, zagraniczna tragedia

TVP przekazało informację o ogromnej tragedii. W jednym z zagranicznych szpitali na oddziale intensywnej opieki medycznej z pacjentami z Covid-19 doszło do pożaru. Niestety, są ofiary oraz ciężko ranni.

TVP poinformowało o zagranicznej tragedii. Na oddziale intensywnej opieki medycznej z pacjentami zakażonymi koronawirusem w Rumunii doszło do ogromnego pożaru. Jak wynika z ostatnich doniesień, nie wszystkich udało się uratować. Liczba ofiar wzrosła już do 10 osób.

Jerzy Owsiak usłyszał wyrok. Jerzy Owsiak usłyszał wyrok. "Świat się zmienia na naszych oczach"Czytaj dalej

TVP przekazało informację o zagranicznej tragedii. Pożar na OIOM-ie z pacjentami covidowymi

Do tragicznego zdarzenia doszło na szpitalnym oddziale intensywnej opieki medycznej z pacjentami z Covid-19 w Piatra Neamt w północno-wschodniej części Rumunii, informowały lokalne służby ratunkowe.

Według poprzedniego bilansu miało być siedem ofiar śmiertelnych oraz dwie osoby, które zostały poważnie ranne. Niestety, jak wynika z ostatnich doniesień, liczba ofiar wzrosła do dziesięciu. Liczba ciężko rannych natomiast - do siedmiu.

Irina Popa, rzeczniczka pogotowia ratunkowego w okręgu Neamt, cytowana przez AP, przekazała, iż palić miały się dwie sale na oddziale intensywnej opieki medycznej. Znajdowało się na nich 16 pacjentów.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

Tajemnicze zaginięcia dzieci na Śląsku. Policja jest bezradna, nie ma żadnych śladówTajemnicze zaginięcia dzieci na Śląsku. Policja jest bezradna, nie ma żadnych śladówCzytaj dalej

Jak dodała rzeczniczka, prawdopodobnie, chorzy, którzy zginęli w pożarze, byli zakażeni koronawirusem. Agencja Reuter =s natomiast poinformowała, że pożar miał wybuchnąć najpierw w jednej sali, a następnie rozprzestrzenić się na drugą.

Pożar został już ugaszony. Według informacji podanych przez rzeczniczkę, wszystkie osoby, które zginęły w płomieniach, to pacjenci. Sześciu kolejnych chorych doznało bardzo poważnych obrażeń, ciężko ranny został również jeden członek personelu medycznego. Wszyscy są w stanie krytycznym.

Rumuński minister zdrowia miał przekazać lokalnym mediom informację, iż pożar "najprawdopodobniej został wywołany zwarciem". Na ten moment nie są znane jednak dokładniejsze szczegóły przyczyny tego tragicznego zdarzenia.

Na miejscu pojawiło się mnóstwo jednostek straży pożarnej, które zdołały opanować żywioł i ugasić pożar. Niestety, nie udało się uniknąć ofiar. Zginęło aż 10 osób w wyniku tego dramatycznego zdarzenia.

Dzisiaj grzeje:

1. Mamy potwierdzenie, koronawirus w kościele. Sanepid pilnie szuka wiernych

2. Michał Wiśniewski zdradził imię 5. dziecka. Fani wprost oniemieli, wspiął się na wyżyny kreatywności

3. Zrobiła z pozoru zwykłe zdjęcie grobu. Kiedy w domu przyjrzała się bliżej, zamarła, przerażający szczegół

Rumunia jest jednym z krajów, w których infrastruktura opieki zdrowotnej rozwinięta jest najsłabiej w Unii Europejskiej. Do tej pory odnotowano tam 353 185 przypadków zakażenia koronawirusem. Aż 8813 chorych na Covid-19 zmarło.

Na terenie całej Rumunii w sobotę hospitalizowanych było ok. 13 tysięcy pacjentów zakażonych koroanwirusem. Jak poinformowała Agencja Reuters, aż 1172 z nich przebywało na oddziałach intensywnej opieki medycznej.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Jeden z pierwszych objawów mogący świadczyć o nowotworze. Kiedy się pojawi, natychmiast reaguj
  2. Biały lew i biała tygrysica zostali rodzicami. Ich dzieci są niezwykłe
  3. Nagłe, niewyobrażalnie smutne wiadomości. Nie żyje zasłużona Polka, odeszła na wieczną służbę
  4. Agata Duda wprawiła wszystkich w osłupienie. Ciężko uwierzyć, co zrobiła podczas uroczystości
  5. Mama przyszła odwiedzić grób 4-letniego synka, nie zastała nagrobka. Bulwersujące, do czego doszło
  6. Jarosław zaczął kisić kapustę. Nazajutrz zobaczył, że sok zamienił się w kompletny śluz, poradzili mu wlać wodę spod ogórków, efekt powala
  7. Zostały dwa tygodnie na wywiązanie się z obowiązku. Kary dla zapominalskich wyniosą nawet 5 tysięcy zł
Tajemnicza śmierć uwielbianego aktora. Bardzo przykre jak zginął Dionizy ze Tajemnicza śmierć uwielbianego aktora. Bardzo przykre jak zginął Dionizy ze "Złotopolskich"Czytaj dalej

Źródło: TVP Info

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News