TVP skandal krowa
Pytanie na śniadanie TVP
Klaudia Bochenek - 15 Sierpnia 2020

Skandal w TVP na żywo. Bez współczucia, jak mogli?

TVP po raz kolejny w świetle skandalu - internauci nie mają zamiaru odpuścić. Pojawiły się już liczne komentarze pełne krytyki i oskarżeń o bezduszność. Niestety, producenci oraz prowadzący "Pytanie na śniadanie" nie zastanowili się nad możliwymi konsekwencjami swoich działań.

TVP nie przestaje wywoływać kolejnych afer. Najpierw było głośno o żartowaniu z depresji, potem internauci wytykali rzucanie chlebem w programie na żywo. Teraz o Telewizji Publicznej jest głośno z innego dyskusyjnego powodu.

W studiu pojawiła się krowa, masa zarzutów dla TVP

Sprawie z bliska przyjrzał się facebookowy profil Białe kłamstwa, którego administratorzy zdradzają wszystkie ciemne strony przemysłu mlecznego. To część "Fundacji Viva!", która m.in. staje w obronie cielaków oraz krów. Na Facebooku pojawił się wpis w związku z pojawieniem się w studiu krowy - prowadzący oraz zaproszony rolnik informowali, skąd bierze się mleko oraz jak doi się krowę. Ida Nowakowska podjęła się nawet tej próby na żywo.

Lech Wałęsa nieuleczalna chorobaFatalne doniesienia o Lechu Wałęsie, nie jest dobrze. Jest nieuleczalna, trudno z nią żyćCzytaj dalej

Profil Białe kłamstwa stwierdził, że "Telewizja Polska dała popis ignorancji", ponieważ przewiózł żywe zwierzę na plan zdjęciowy do centrum miasta i to w czasie upałów. Wydawałoby się, że dla nikogo nie liczy się jej komfort - musiała tylko pojawić się w studiu.

- Po drugie, zamiast edukować społeczeństwo, Telewizja Polska po raz kolejny powiela szkodliwe mity dotyczące krów mlecznych, prezentując sielski obrazek szczęśliwej krówki zadowolonej, że może dawać człowiekowi mleko. I żeby ten obrazek był jeszcze bardziej przekłamany, nie obeszło się bez pokazowego ręcznego dojenia, bo przecież mleko na masową skalę pozyskiwane jest właśnie od wiejskich gospodyń pociągających za krowie strzyki na zydelku! Prowadzący zapytali także, czy każda krowa daje mleko, na co hodowca odpowiedział, że najpierw musi urodzić cielaka. Oczywiście, już dalsze pytania o los krowy ani jej dziecka ze strony prowadzących nie padły - czytamy na Facebooku.

TVP w ogniu krytyki

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Kasia Tusk zdjęcie burza internautówBurza pod jednym zdjęciem Kasi Tusk. Internautów oburzyła pewna rzeczCzytaj dalej

Administratorzy profilu Białe kłamstwa są rozczarowani tym, jak telewizja powiela szkodliwe stereotypy, które w społeczeństwie znane są od lat. Stwierdzili także, że prowadzący wykazali się ignorancją, ponieważ pytali, czy każda krowa daje mleko - przed emisją materiału kompletnie się nie przygotowali i nie mieli pojęcia, jaki proces musi zajść, aby krowa była mleczna.

Dzisiaj grzeje:

1. TVP i TVN informują, będzie niebezpiecznie. Zacznie się już dzisiaj
2. Szkoda, że nie ma ich już z nami. Polskie gwiazdy, które przegrały z nowotworem
3. Mnóstwo rannych, w tym dzieci. Zdjęcia z miejsca są straszne, trwa akcja ratownicza w Polsce

Internauci byli wściekli i zażenowani. Wytykali niekompetencję prowadzących, którzy według niektórych "zadawali pytania jak małe dzieci" i nie wykorzystali czasu antenowego na uświadomienie widzów o sytuacji krów i rzeczywistości przemysłu mleczarskiego. Padły zarzuty o infantylność i znęcanie się nad zwierzętami.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Uwaga: Już dziś nagła zmiana w Polsce. Wszystko potwierdzono
  2. Niestety, informacje nie są dobre. Najgorzej od ćwierćwiecza, wielu Polaków ucierpi?
  3. Dziwne zachowanie Agaty Dudy po latach wyszło na jaw. Nikt nie miał pojęcia
  4. Nie żyje Henryk Wujec
  5. Jacek Kurski wolałby o tym zapomnieć, ujawniono nagranie. Śpiewa o bieliźnie, tańcach i barmanach

Bank apeluje do swoich klientówNagły komunikat popularnych banków. Niestety, dotyczy wszystkich klientów, trzeba się pospieszyćCzytaj dalej

Źródło: Facebook, TVP

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News