Ukrywali to latami. Miażdżący raport o TVP ujrzał światło dzienne, potwierdziło się najgorsze

Ukrywali to latami. Miażdżący raport o TVP ujrzał światło dzienne, potwierdziło się najgorsze Źródło: .

TVP starało się ukryć jeden z raportów przez lata. Gdy ten ujrzał światło dzienne, widzowie zaczęli głośno komentować jego wyniki. Nie są one korzystne dla telewizji publicznej. Internauci zaczynają wyrażać swoją wściekłość.

TVP próbowało sprawić, by jeden z raportów nigdy nie ujrzał światła dziennego. Ostatecznie nie udało się tego dokonać, co może doprowadzić do bardzo poważnego kryzysu wizerunkowego stacji. Po latach od stworzenia dokumentu dopiero teraz wyszedł on na jaw i możemy być pewni, że nie przyniesie on telewizji publicznej niczego dobrego. Nie bez powodu miał on zostać ukryty na zawsze.

Najnowszy raport, stworzony przez badaczy z Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie, dotyczący działalności TVP nie przedstawia państwowej telewizji w dobrym świetle. Wobec takich wyników miał on nigdy nie zostać opublikowany, jednak ostatecznie udało się do niego dotrzeć. Publiczny nadawca może mieć teraz poważne problemy.

TVP chciało, by raport został ukryty

W 2017 roku badacze z Uniwersytetu Papieskiego dokonali analizy działań TVP, badając jakość mediów narodowych. Wszystkie wyniki zostały spisane w obszernym dokumencie, który jednoznacznie przedstawia, czy wszystko w Telewizji Polskiej wyglądało tak, jak powinno. Okazuje się, że w tamtym momencie sytuacja była bardzo zła.

Wnioski ludzi zajmujących się stworzeniem raportu były na tyle negatywne, że Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji postanowiła jak najszybciej ukryć je i zataić, by nigdy nie wyszły na jaw. Ostatecznie się to nie udało. Nawet w samej radzie nikt nie spodziewał się tak krytycznych słów pod adresem obecnej działalności TVP.

Raport dotyczący TVP jest wyjątkowo krytyczny

- Dobór tematów mało zróżnicowany ze względu na geografię. Opozycja przedstawiona jest jednoznacznie w negatywnym świetle. Niezrozumiałe umieszczenie przekazów, które nie są informacjami, ale materiałami publicystycznymi - czytamy w raporcie, który przez długi czas pozostawał ukrywany.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Co ważne, dokumenty dotyczące jakości mediów nie trafiły na stronie KRRiT do zakładki z aktualnościami, lecz do Biuletynu Informacji Publicznej. Z pewnością w ten sposób znacznie mniej osób natknie się na raport, wchodząc na stronę Rady. 

Internauci głośno komentują ujawnienie raportu, mówiąc o dużym skandalu, z którego Jacek Kurski będzie się musiał tłumaczyć.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Znany polski artysta ma raka! Jego córka w przerażających słowach powiedziała o stanie ojca
  2. Cała PRAWDA o rodzinie Mateusza Morawieckiego. Internautom opadły szczęki, gdy to zobaczyli. Nie pozbieracie się po tym
  3. Krystyna Pawłowicz odpaliła się jak petarda. Publicznie zbeształa ministra tak, że zapamięta to do końca życia
  4. Dramatyczne wyznanie Rodowicz. Mieszkała w koszmarnych warunkach, jak zwykły człowiek, a była już gwiazdą
  5. Cała wieś broni księdza oskarżonego o molestowanie 9-latki. "Fajny chłop, pożartował"
  6. Zawalił się dach XII-wiecznego kościoła Notre-Dame-de-la-Tour. W środku było 150 parafian

źródło: naTemat

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News