Fatalne doniesienia o aktorze TVP i TVN. Ciężko chory, nie ma nawet na chleb

Fatalne doniesienia o aktorze TVP i TVN. Ciężko chory, nie ma nawet na chleb Źródło: TVP VOD

Aktor znany z produkcji TVP i TVN. Jest ciężko chory, dodatkowo opiekuje się swoim dorosłym już synem, który jest niepełnosprawny. Artysta jest skrępowany proszeniem o pomoc, chociaż jego stan zdrowia wymaga leczenia. Mieszkanie mężczyzny jest w opłakanym stanie.

Sympatyczny aktor TVP i TVN znalazł się w trudnej sytuacji. Kiedy o wszystkim dowiedział się jeden z reżyserów teatralnych, w internecie pojawiła się zbiórka pieniędzy. Wiele osób chce wesprzeć aktora, który nie ma nawet na chleb.

Aktor jest w bardzo ciężkiej sytuacji

85-latek jest znany m.in. z takich produkcji Telewizji Polskiej jak np. "Na dobre i na złe", "U Pana Boga w ogródku" czy też "Korona królów", zagrał też w TVN-owskim "39 i pół tygodnia". Aleksander Skowroński kilka lat temu przeżył odejście żony, a teraz został sam z niepełnosprawnym synem. O sytuacji aktora dowiedział się reżyser teatralny Adam Nalepa. Od razu postanowił zareagować i założył zbiórkę dla Aleksandra Skowrońskiego, który przez swój wiek i problemy zdrowotne nie otrzymuje zbyt wielu zleceń - środki jakimi dysponuje nie są wystarczające.

Reżyser donosi, że aktor już od wielu lat ma problemy ze zdrowiem. Wiele energii poświęca na to, aby jego całkowicie niewidomy syn, 45-letni Marcin, miał dobre życie.

- 85-letni Aleksander wysiadł z taksówki (którą mu opłaciłem, bo nie mógł sobie na nią pozwolić) i o dwóch kulach dowlókł się do studia, asekurowany przez prawie już kompletnie niewidomego Marcina. Obaj zaniedbani, mimo panującej temperatury w zimowych starych płaszczach, bo tylko takie mają, ale przepełnieni radością, że są znowu potrzebni - napisał Adam Nalepa na stronie zrzutki odnośnie jednego ze spotkań z aktorem.

Znany z TVP Aleksander Skowroński potrzebuje pomocy

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Jak się później okazało, Aleksander Skowroński wraz z synem zajmuje zaniedbane mieszkanie komunalne, które jest nie tylko nieprzystosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych, ale też zadłużone. Aleksander Skowroński stara się odpracować dług, sprzątając pod nadzorem spółdzielni klatki i ulice. Często w lokalnych sklepikach robi też zakupy "na zeszyt" - nie wystarcza mu na zakup podstawowych produktów.

- W łazience brakuje prysznica i podwyższonej ubikacji, stara kuchnia funkcjonuje już tylko fragmentarycznie i stwarza zagrożenie, łóżko i meble są za niskie i uniemożliwiają samodzielnie wstawanie - brzmi opis na stronie zbiórki.

Dzisiaj grzeje: 1. Chwilę temu Ministerstwo Zdrowia opublikowało nowe zasady i obostrzenia. Dotkną wielu z nas
2. Polacy popierają kary za brak maseczek? Jest sondaż
3. Decyzja już zapadła. Emerytury sporo wzrosną dla jednej z grup społecznych

Stan Aleksandra Skowrońskiego uniemożliwia mu podejmowanie się kolejnych zleceń lub znalezienie innej pracy.  Wiadomo, że 85-latek boryka się z chorobami serca, cukrzycą, niesprawnym biodrem, a także ma problemy z oddychaniem. Na tę chwilę (11.08.2020 8:50) uzbierano już 55 452 zł.

Swoją cegiełkę można dorzucić TUTAJ.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Pamiętacie żonę wójta z ”Rancza”? Zrobili jej zdjęcia, ciężko uwierzyć jak teraz wygląda
  2. Polska policja podała przykre informacje. Nie żyje 25 osób, 189 rannych
  3. Dramatyczna sytuacja zakonnic z Piszkowic. 26 osób zagrożonych, w tym 7 dzieci
  4. Gigantyczne problemy jednego z banków w Polsce. Jego klienci stracą wszystkie pieniądze?
  5. TVP Info znowu zaliczyło kompromitującą wpadkę, mówi pracownica o. Rydzyka. Przedstawiono fałszywe zdjęcie

Źródło: Fakt

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News