TVP przekazało najgorsze wiadomości. Nie żyje uwielbiany przez miliony sportowiec, przegrał walkę z chorobą

TVP przekazało najgorsze wiadomości. Nie żyje uwielbiany przez miliony sportowiec, przegrał walkę z chorobą Źródło: .

TVP poinformowało o smutnym wydarzeniu ze świata sportu. Nie żyje znany i lubiany sportowiec, miał zaledwie 34 lata. Od dawna zmagał się z nieuleczalną chorobą, cały świat trzymał za niego kciuki.

TVP potwierdziło, że znany na całym świecie sportowiec nie żyje. Sławę i rozgłos zyskał głównie za pomocą internetu, miliony ludzi czynnie pomagało mu w walce z chorobą. Przegrał ją 10 grudnia.

TVP przekazał informacje o śmierci 34-letniego sportowca

Smutne informacje obiegły cały glob. Przykro zrobiło się w szczególności tym osobom, które uwielbiały amerykański sport i brały udział w popularnym wyzwaniu sportowca. Nie żyje Pete Frates, znany na całym świecie bejsbolista, który przez swoją walkę z nieuleczalną chorobą był wzorem dla wielu. Cierpiał na stwardnienie zanikowe boczne, w chwili śmierci miał 34 lata.

- Pete nigdy nie narzekał na swoją chorobę. Traktował to jako szansę, by dawać nadzieję innym chorym i ich rodzinom - napisała w oświadczeniu rodzina sportowca.

Aby zebrać pieniądze na swoje leczenie, Frates zapoczątkował tzw. Ice Bucket Challenge. Cała zabawa polegała na wylaniu sobie na głowę kubła lodowatej wody, nagraniu tego faktu i umieszczeniu wideo w sieci, wytypowaniu kolejnych trzech osób do wyzwania i zachęceniu przekazania pieniędzy dla ALS Association.

Swoje wsparcie dla Fratesa okazała nawet Agnieszka Radwańska

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

ALS Association to organizacja zajmująca się badaniami nad stwardnieniem zanikowym bocznym. Pod jej opieką znajdował się 34-letnie Pete Frates. Dzięki wyzwaniu Ice Bucket Challenge na konto organizacji wpłynęło ponad 115 milionów dolarów, które dawały szansę na lepsze życie nie tylko choremu sportowcowi, ale innym cierpiącym osobom.

Dzisiaj grzeje: 1. Syn brutalnie gwałcił matkę. Zgotował jej piekło, nie czuje się winny
2. Tragedia w polskim mieście, nikt nie przeżył. Do dramatu miało dojść na moście

W Ice Bucket Challenge wzięło udział miliony internautów, nie brakowało również nagrań wideo ze znanymi nazwiskami. Politycy, gwiazdy czy znani sportowcy robili wszystko, by nagłośnić sprawę. Byli to między innymi George W. Bush, Bill Gates, Marck Zuckerberg, Tom Cruise, Justin Bieber, Justin Timberlake, Birtney Spears, Oprah Winfrey, Lady Gaga czy Agnieszka Radwańska.

Fot. Facebook/Pete Frates

Najlepsze newsy dnia:

  1. Masz własne mieszkanie? Możesz stracić pieniądze, "już wiadomo, że urzędnicy nie zdążą"
  2. Nawet jak nie ogrzewasz mieszkania, to i tak będziesz płacił. Przepisy są nieubłagane
  3. Drożdżowe pierogi z oszałamiającym farszem meksykańskim są prawdziwym hitem. Rodzina codziennie będzie o nie prosić
  4. Niezwykła sałatka świąteczna ze śledziem zniknie z talerzy w kilka sekund. Prosta i pyszna, zawsze będziesz ją robić na ważne okazje
  5. Znaleziono mężczyznę odpowiedzialnego za tragedię w Ostrawie. Nigdy nie odpowie za swoją zbrodnię

Źródło: TVP Info

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News