TVP opublikowało pilne ostrzeżenie GIS. Salmonella wykryta w masowo sprzedawanych jajkach, pod żadnym pozorem nie można ich spożywać

TVP opublikowało pilne ostrzeżenie GIS. Salmonella wykryta w masowo sprzedawanych jajkach, pod żadnym pozorem nie można ich spożywać Źródło: youtube.com/ JASNA STRONA

TVP przekazało bardzo niepokojące informacje. Główny Inspektorat Sanitarny dokonał inspekcji w jednej z ferm na Wielkopolsce i dokonał niepokojącego odkrycia. Okazało się, że jajka są zakażone niebezpieczną salmonellą. Pracownicy inspektoratu apelują o zaprzestanie kupowania produktu oraz zgłoszenie się do lekarza w przypadku spożycia jaj.

TVP poinformowało o przerażającym odkryciu inspektoratu sanitarnego. Specjaliści, którzy kontrolowali jedną z ferm jajek w Wielkopolsce donieśli o znalezieniu wyjątkowo niebezpiecznej bakterii salmonelli. Pracownicy inspektoratu apelują o zaprzestanie kupna i zgłoszenia się do lekarza w przypadku pojawienia się jakichkolwiek problemów zdrowotnych spowodowanych spożyciem zakażonych jaj.

TVP przekazuje informacje od Sanepidu. Ważne ostrzeżenie inspektoratu

Jajkami, które zostały są zakażone salmonellą, są te pochodzące z GALLUS Sp. z o.o. z Manieczek w Wielkopolsce. W trakcie jednej z kontroli przeprowadzanych przez inspekcję wyszło na jaw, że niektóre z partii jajek posiadających numer 1PL 30261302 W-WYBIEG, produkowanych w firmie, są zakażone niebezpiecznymi bakteriami salmonelli. Sanepid bezzwłocznie poinformował o swoim odkryciu za pomocą strony internetowej i social-mediów.

- Zagrożenie: Inspekcja Weterynaryjna poinformowała o wykryciu bakterii Salmonella enteritidis w próbkach wymazów środowiskowych pochodzących z kurnika K-16. Zalecenia dla konsumentów: Nie należy spożywać jaj, szczególnie na surowo, o numerach partii wskazanych w komunikacie z uwagi na potencjalne zagrożenie dla zdrowia - napisano na fanpage'u Głównego Inspektoratu Sanitarnego.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Co zrobić w razie zjedzenia jajka?

Kiedy zjedliśmy jajko, powinniśmy niezwłocznie udać się do lekarza. Salmonella bywa wyjątkowo ciężką i bolesną chorobą układu trawiennego, której skutki mogą być opłakane szczególnie dla dzieci i osób starszych.

Dzisiaj grzeje: 1. Ujawniono informacje o córce Kornela Morawieckiego. Takich wiadomości nikt się nie spodziewał
2. Jej druga córka urodziła się 5 dni przed śmiercią pierwszego dziecka. Po stwierdzeniu zgonu zrobiono zdjęcie, które rozdziera serca

Jeśli posiadamy jajka firmy Gallus o podanym wyżej numerze, powinniśmy natychmiastowo się ich pozbyć i nie ryzykować własnego zdrowia. Same jajka zostają już wycofywane ze sklepów w całej Polsce, a kolejne kontrole mają wykazać, czy reszta nadaje się do spożycia.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Jaja masowo wycofywane ze sklepów. GIS ostrzega: SĄ SKAŻONE!
  2.  Mąż zniknął 6 tygodni po ślubie. Po 68 latach żona dowiedziała się prawdy. To był dla niej cios
  3. Najsłodsze szczeniaki na świecie rzuciły się w pościg za małym dzieckiem (WIDEO)
  4. Małgorzata Socha przeszła samą siebie. Pokazała się w takiej stylizacji, że aż miękną kolana
  5. Roksana Węgiel, po raz pierwszy przyzwoicie ubrana, zaśpiewała hit wszechczasów. Publiczność wstrzymała oddech

Źródło: TVP Info

Następny artykuł