Wspólnota katolicka jest wstrząśnięta. TVP: okrutny mord na matce i córce. Sąsiedzi oskarżyli je o czary

Wspólnota katolicka jest wstrząśnięta. TVP: okrutny mord na matce i córce. Sąsiedzi oskarżyli je o czary Źródło: Pxhere.com

TVP podaje informacje, w które aż ciężko uwierzyć. Władze miasta również nie potrafią zrozumieć, dlaczego mieszkańcy wciąż podejrzewają kobiety o uprawianie czarnej magii. Niestety tym razem wszystko poszło o krok za daleko, a życie przez to straciła matka oraz córka.

TVP przekazała wstrząsające wiadomości, które coraz szerzej obiegają Polskę i nie tylko. Doniesienia trafiły również do innych krajów i niemalże w każdym z nich, spotykają się z podobną reakcją. To, do czego doszło w tym niewielkim mieście, przyprawia o gęsią skórkę. Mieszkańcy wciąż uważają, że wiele kobiet dopuszcza się magii, za co powinny zostać ukarane. 

TVP informuje o mordzie na matce i jej córce 

Jak wiadomo, wszystko miało miejsce w Indiach, a dokładniej na wschodzie kraju w stanie Dźharkhand. Okoliczni mieszkańcy dostrzegli, ich zdaniem, podejrzane zachowania u 56-letniej kobiety i jej córki. Sąsiedzi nie mieli wątpliwości, że obie uprawiają czarną magię, co w tamtejszych okolicach nie tylko przyprawia o gęsią skórkę, ale również jest surowo karane i spotyka się ze społeczną nienawiścią. Mieszkańcy nie mieli zamiaru oszczędzać kobiet, które według nich stwarzały zagrożenie, bowiem w każdej chwili mogły użyć swoich czarów przeciwko nim. Wściekły tłum postanowił na własną rękę wymierzyć wobec nich sprawiedliwość i zamordować je w nad wyraz okrutny sposób. 

Nie tylko wspólnota katolicka nie może uwierzyć w to, co się stało 

Jak podają media, indyjska wspólnota katolicka jest wręcz wstrząśnięta zdarzeniem, do którego niestety doszło. Co więcej, Rzecznik archidiecezji Ranchi w stanie Dźharkhand wyznał, że żadne słowa i żadne czyny nie są wstanie usprawiedliwić tego, czego dopuścili się mieszkańcy. Osoby, które dopuściły się samosądu najprawdopodobniej odpowiedzą za swoje czyny, choć zdaniem wielu może to być dopiero pierwszy mały krok w walce z takimi przekonaniami w regionie. 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ 

W tamtejszych okolicach mieszkańcy od wielu wieków wierzą w czarownice. Od roku 2001 do roku 2016 aż na 523 kobietach podejrzewanych o uprawianie czarnej magii dokonano linczu. Skala ta jeszcze gorzej przedstawia się względem całego kraju, bowiem dokładnie w tym okresie, odnotowano 2500 morderstw rzekomych czarownic. Choć władze miasta nieustannie starają się z tym walczyć i oderwać mieszkańców od niedorzecznego kultu, rezultaty wciąż nie są zadowalające. 

ZOBACZ TAKŻE: 

  1. Bracia Golec przeżyli TRAGEDIĘ. Do dziś nie pogodzili z TĄ wielką stratą. Przygotujcie chusteczki
  2. Finalista ''Mam Talent'' ma raka SERCA. Poprosił fanów o coś NIESAMOWITEGO. Będziecie płakać
  3. Rydzyk chwycił za telefon i zadzwonił do USA. Ogromne zamieszanie i wstyd na cały świat
  4. Opadły nam szczęki. Anna Lewandowska tak naprawdę ma cellulit, do sieci trafiło zdjęcie
  5. 24-letnia kobieta poszła do lekarza z bólem brzucha. Kiedy lekarz powiedział jej, co jest przyczyną osłupiała
  6. Rodzina jechała na wakacje nad polskim morzem. Dwie osoby nie żyją, ogromna tragedia

Źródło: tvp.info 

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News