TVP prowadziło program na żywo
Screen "Pytanie na śniadanie" TVP 2
Monika Majko - 6 Listopada 2020

Wszystko poszło na żywo w TVP. Widzowie zdębieli, kiedy usłyszeli, co powiedział gość PnŚ

TVP transmitowało na żywo swój poranny program "Pytanie na śniadanie". Słowa jednego z gości stacji wprawiły wielu widzów w osłupienie.

TVP zaskoczyło swoich widzów w programie na żywo. Jednym z gości "Pytania na śniadanie" był naukowiec związany z Politechniką Warszawską, prowadzący rozmawiali z nim na temat teorii spiskowych, dotyczących pandemii koronawirusa. Słowa eksperta zszokowały wiele osób.

TVP zaprosiło do rozmowy naukowca z Uniwersytetu Warszawskiego

Niedawno w porannym programie Telewizji Polskiej dyskutowano o wynikach raportu, który wskazuje, że aż 20 proc. Polaków nie wierzy w istnienie koronawirusa. Do rozmowy o teoriach spiskowych związanych z koronawirusem zaproszono eksperta z Politechniki Warszawskiej.

Z ostatniej chwili: nie żyje aktorka znana z największych hitów z TVP, TVN i PolsatuZ ostatniej chwili: nie żyje aktorka znana z największych hitów z TVP, TVN i PolsatuCzytaj dalej

Rozmowę poprowadzili Ida Nowakowska i Tomasz Wolny. Według badań cytowanych przez prezenterów, co piąty Polak wierzy, że pandemia to fikcja. Jako potwierdzenie tych słów został przytoczony argument o rzekomym nieistnieniu wirusa SARS-COV-2 w Afryce.

– Fajnie, że mamy zdrowy sceptycyzm i zadajemy pytania. Różnica między zdrowym sceptycyzmem, a teoriami spiskowymi jest taka, że sceptycyzm jest responsywny na argumenty. Jeśli pada takie stwierdzenie, jak podaliście (o Afryce – dop. red.), to ja je przyjmuję. A następnie staram się zgłębić, jakie są fakty. Czy nie ma tam chorych, bo nie chorują, czy dlatego, że nie wykonują testów – odpowiedział Darek Aksamit, naukowiec z Politechniki Warszawskiej oraz działacz NGO.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

Rodzice weszli rano do pokoju córeczki i zamarli, dziecko zniknęło. Miesiąc później dostali telefon i zaczęli płakaćRodzice weszli rano do pokoju córeczki i zamarli, dziecko zniknęło. Miesiąc później dostali telefon i zaczęli płakaćCzytaj dalej

Naukowiec skomentował działania polskich władz w zakresie informowania o pandemii koronawirusa

Po rozwianiu wątpliwości, dotyczących nieistnienia pandemii koronawirusa w Afryce, ekspert zwrócił uwagę na sposób, w jaki opisuje się sytuację w kraju. Wiele osób było zaskoczonych krytyką, jaką ekspert wycelował w polski rząd, wypowiadając się na antenie Telewizji Publicznej.

- Świetnym przykładem jest Polska, gdzie nie potrzebujemy teorii spiskowej, bo widzimy, że rząd zmienił sposób liczenia testów i przypadków. Po to, żeby winę za rosnącą liczbę zachorowań zrzucić na strajk kobiet, a nie na to, że rząd sobie nie radzi z opanowaniem pandemii. Więc mamy tu realną konspirację podpartą faktami – stwierdził Darek Aksamit.

Dzisiaj grzeje:

1. Nagle wprowadzono obowiązkowy test na koronawirusa dla Polaków. Niespodziewanie przykre informacje

2. Nie żyje gwiazda ”Titanica” i ”Powrotu do przyszłości”. Fani są zdruzgotani, odeszła legenda

3. Zakaz przemieszczania się na Boże Narodzenie? Premier Morawiecki zabrał głos w sprawie świąt

Fragment programu z udziałem naukowca związanego z Politechniką Warszawską można obejrzeć na oficjalnej stronie "Pytania na śniadanie", ale fragmenty jego wypowiedzi o rządzie i konspiracji szybko zdobyły popularność w mediach społecznościowych. Darek Aksamit wyznał na swoim InstaStories, że po emisji odcinka "Pytania na śniadanie" w którym krytykuje władze zaczął dostawać dużo rad, na. "żeby spakował szczoteczkę". Ostatnio ekspert skrytykował również prowadzące "Dzień Dobry TVN".

- "Moje podejście jest takie, że nauka jest ograniczająca" - gdy dziś usłyszałem to w wywiadzie na żywo w Dzień Dobry TVN to dobrze, że miałem pół sekundy opóźnienia w transmisji, żeby pozbierać się po wstępnym szoku [...] - wyznał ekspert na swoim Instagramie.

- nie zgodzę się - nauka jest wyzwalająca, bo pozwala nam wyjść poza nasze umysłowe ograniczenia i ujrzeć rzeczywistość taką, jaka ona jest, a nie taką, jaką chcielibyśmy, żeby ona była. Dlatego też nauka w odbiorze jest czasem bardzo trudna, bo bywa czasem brutalnie odzierająca rzeczywistość z czarów. Zabrakło mi niestety tego refleksu na koniec, żeby po słowach prowadzącej "ja pozostanę przy swoim - nadal wierzę w duchy" dodać empatycznie/pojednawczo "ma Pani do tego pełne prawo, aby mieć własną opinię, nawet, jeśli jest ona błędna - dodał naukowiec.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Wzrasta nasza świadomość w kwestii zdrowia i coraz bardziej o nie dbamy. Ale czy wiemy jak robić to dobrze?
  2. Bezdomnemu zostały 2 miesiące życia. Jego ostatnia wola sprawia, że łzy płyną po policzkach
  3. Przekazano tragiczną wiadomość, nie żyje były piłkarz Korony Kielce. Miał tylko 51 lat
  4. Fatalne wiadomości dot. salonów kosmetycznych i fryzjerskich. Niektóre z nich muszą zostać zamknięte od zaraz
  5. Rząd miał wykupić chryzantemy od sprzedawców. Nagle okazało się, że wielu z nich nie dostanie pieniędzy, powód dobija
  6. Dziś premier oficjalnie ogłosił. Polacy zbyt długo musieli czekać, chodzi o największy szpital
  7. Olbrzymia wpadka ABW. Skutki pomyłki mogą okazać się dla kontrwywiadu opłakane
  8. 26-letni Joe Biden wywołał zachwyt na całym świecie. Internauci nie mogą oderwać wzroku od zdjęcia z młodości
Tajemnicza śmierć uwielbianego aktora. Bardzo przykre jak zginął Dionizy ze Tajemnicza śmierć uwielbianego aktora. Bardzo przykre jak zginął Dionizy ze "Złotopolskich"Czytaj dalej

Źródło: WP

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News