Złe wieści po wypadku gwiazdora TVP. Fundacja im. Darii Trafankowskiej błaga Polaków o pilną pomoc

Złe wieści po wypadku gwiazdora TVP. Fundacja im. Darii Trafankowskiej błaga Polaków o pilną pomoc Źródło: instagram.com/mateuszburdach_of/

Gwiazdor TVP uległ poważnemu wypadkowi, przez który długi czas odczuwał spory dyskomfort. Teraz stan zdrowia pogorszył się tak bardzo, że nie może normalnie funkcjonować. Ratunkiem jest szybka operacja - fundacja im. Darii Trafankowskiej wystosowała ważny apel.

Gwiazda serialu TVP boryka się z poważnymi problemami zdrowotnymi. Aktor niemożliwie cierpi i wręcz błaga o pomoc. Pomaga mu w tym fundacja, której jego los nie jest obojętny. Tylko operacja może postawić go na nogi.

Aktor znany z TVP stał się ofiarą poważnego wypadku

Młodego aktora zna każdy, kto choć raz włączył jeden z odcinków "Korony królów" lub "Wojennych dziewczyn". To również ceniony aktor teatralny, który miał szansę zagrać na deskach największych stołecznych teatrów, m.in. Teatru Syrena. Teraz z powodu swojego stanu zdrowia musiał z tego zrezygnować. Mateusz Burdach, 29-letni aktor, który długo kształcił się w tym kierunku, pozostał bez pracy, a jego samopoczucie z każdym dniem jest coraz gorsze.

Mateusz Burdach kształcił się m.in. w Akademii Muzycznej w Gdańsku i Akademii Teatralnej w Warszawie. Dzięki swojemu talentowi dostał wiele ciekawych ról w spektaklach. Dobrą passę przerwał wypadek, któremu uległ w kwietniu. Podczas próby do spektaklu "Płatonow" wpadł w zapadnię na scenę. Było to o tyle niefortunne, że wykonany w maju rezonans wykazał przepuklinę w dwóch miejscach kręgosłupa z uszkodzeniem pierścienia włóknistego. Podjęta rehabilitacja dała chwilową poprawę, jednak najgorsze miało dopiero nadejść.

Może go uratować jedynie pilna operacja. Traci czucie w nodze

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Aktor wrócił do aktywności: chodził po górach, prowadził warsztaty musicalowe, brał udział w spektaklach dyplomowych. Wszystko powróciło 2 października.

- Problem z kręgosłupem wrócił ze zdwojoną siłą. Ponowny rezonans pokazał, że przepuklina znacznie się powiększyła i wytworzyła naczyniak. Dziś po trzech konsultacjach neurochirurgicznych znam diagnozę. Problem z poruszaniem się, drętwienie nogi, zanik czucia w stopie pogłębiają się. Jest konieczna operacja. Termin operacji na NFZ mam wyznaczony na 4.02.2020 - pisze Mateusz Burdach na swoim profilu.

To odległy termin, a z powodu pogłębiających się konsekwencji upadku operacja musi być przeprowadzona prywatnie. Jak pisze młody aktor, podjąłby się tego dr Mariusz Tafelski w Toruniu 3 grudnia tego roku. Niestety koszt takiej operacji endoskopowej to 12 tysięcy złotych, a czas rehabilitacji to minimum 6 tygodni.

Dzisiaj grzeje: 1. Znana dziennikarka TVP została zamordowana przez swoją córkę. Ciało poćwiartowała na tysiąc kawałków. Zbrodnia wstrząsnęła Polską
2. Kocia mama uratowała szczeniaka w niezwykły sposób. Jej poświęcenie wręcz odbiera mowę, zachowała się zupełnie jak człowiek

- Drodzy - wspieramy młodego Aktora Mateusza Burdacha!!! Wszystkie wpłaty prosimy kierować na konto naszej fundacji 43 1500 1126 1211 2009 3528 0000 z dopiskiem "na leczenie i rehabilitację Mateusza Burdacha". Niech dzieje się DOBRO. Udostępniajcie, bądźmy z Mateuszem!!! - można przeczytać na profilu fundacji w mediach społecznościowych.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Państwowa firma MASOWO przyjmuje do pracy. 4,5 tys. zł do ręki na start
  2. Nie żyje ojciec aktora "M jak miłość". Był znanym muzykiem, miał 67 lat
  3. Mama wróciła z kuchni, spojrzała na córki bliźniaczki i nagle pobladła. Odkryła swoją ogromną pomyłkę
  4. Jeśli zaczniesz już dziś zdążysz zrzucić 10 kg do Sylwestra. Ekspresowa i bezpieczna dieta, dzięki której nikt nie oderwie od Ciebie wzroku
  5. Wspaniała wiadomość dla seniorów, mogą dostać nawet o 250 zł więcej. Muszą spełniać tylko jeden warunek

Źródło: Facebook

Następny artykuł