Episkopat Polski właśnie pogrążył się w głębokiej żałobie. Znany i ceniony biskup nie żyje

Episkopat Polski właśnie pogrążył się w głębokiej żałobie. Znany i ceniony biskup nie żyje Źródło: .

TVP właśnie poinformował, że znany i niezwykle ceniony biskup nie żyje. Nikt nie spodziewał się tak tragicznych informacji dzisiejszego dnia. Polski Episkopat pogrążony w żałobie.

Informacje TVP wstrząsnęły nie tylko milionami wiernych, ale przede wszystkim duchownymi, którzy wciąż nie mogą uwierzyć w to, co się stało. Tragiczne doniesienia o śmierci biskupa coraz liczniej obiegają media i trafiają to większej rzeszy ludzi. Dziś, wiele osób pogrążyło się w głębokiej żałobie.  

TVP informuje o śmierci biskupa 

TVP podał informacje na temat śmierci najstarszego polskiego biskupa. To właśnie dziś - 6 czerwca - w Lublinie odszedł abp Bolesław Pylak. Emerytowany metropolita nieustannie cieszył się ogromnym uznaniem wśród wiernych. Na chwilę obecną nie są znane dokładne przyczyny jego śmierci, jednak najprawdopodobniej wynikała ona zwyczajnie z jego wieku. Pylak zmarł mając bowiem 97 lat w swoim mieszkaniu w Domu Księdza Seniora.  

Kochały go tysiące 

Ze śmiercią biskupa szczególnie ciężko jest pogodzić się wiernym, którzy znali go i cenili od wielu lat. Duchowny od zawsze w swoich posługiwaniach kierował się słowami "Tobie, Panie, zaufałem", co z każdym dniem coraz bardziej umacniało go w wierze i miłości do Boga.  

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ 

Bolesław Pylak chętnie udzielał się nie tylko w sprawach Kościoła, ale również na rzecz innych ludzi, chcąc udzielać im pomocy. W 1992 roku 29 czerwca, przyjął paliusz metropolity z rąk samego Ojca Świętego w bazylice św. Piotra w Rzymie. 14 czerwca 1997 roku zrzekł się swojego urzędu, zatem przestał być członkiem Konferencji Episkopatu Polski. Przez 74 lata spełniał się jako kapłan, natomiast biskupem był przez 54. 

Dokładne informacje na temat jego pogrzebu pojawią się w mediach dziś wieczorem. 

wikipedia/ryszard_holubowicz/

  1. Opiekunka Violetty Villas SKAZANA! Ujawniono, jak kobieta torturowała piosenkarkę. Te okropieństwa wbiją was w fotel
  2. Emerytura Henryki Krzywonos jest GIGANTYCZNA! Legenda Solidarności opływa w bogactwo. Zdębiejecie na widok tych kwot!
  3. Z ostatniej chwili: Polsat informuje o tragedii rodzinnej na zachodzie Polski. Chłopiec nie żyje, matka i braciszek w szpitalu
  4. Zastygliśmy, gdy zobaczyliśmy jak teraz wygląda żona Wiśniewskiego, Mandaryna. Ale jej 16-letnia córka deklasuje nawet Roksanę Węgiel
  5. Roksana Węgiel w końcu przerywa milczenie ws. zatrzymania przez policję. To tłumaczenie nie spodoba się wielu fanom
  6. Boczek z Kiepskich pokazał się z córką. Dziewczyna niesamowicie go przypomina    

Źródło; TVP Info

Następny artykuł
0 Skomentuj

Który Mikołaj Krawczyk cię urzekł?

Komentarze 0

Ocena artykułu