Gwiazdor kultowego serialu TVP właśnie ujawnił, że jest homoseksualny. Aktor przerwał milczenie

Gwiazdor kultowego serialu TVP właśnie ujawnił, że jest homoseksualny. Aktor przerwał milczenie Źródło: Instagram/Paweł Tomaszewski

Gwiazdor hitu TVP przerwał milczenie i ujawnił, że jest homoseksualny. Jego wyznanie ściśle związane jest z sytuacją w Polsce i z ostatnimi wydarzeniami na tle homofobicznym.

Gwiazdor TVP występujący w kultowym serialu tej stacji postanowił przerwać milczenie i dokonał publicznego coming outu. Aktor ujawnił, że jest homoseksualistą. To kolejne tego typu wyznanie w branży, po chociażby Tomaszu Mycanie. 

Aktor TVP powiedział, że jest homoseksualny 

Aktor TVP znany z występów w serialu "Ojciec Mateusz" zdobył się na odważne wyznanie dotyczące swojej orientacji seksualnej. Paweł Tomaszewski za pośrednictwem swoich mediów społecznościowych wyjawił, że jest homoseksualny. 

Wyznanie gwiazdora jest pokłosiem akcji #jestemLGBT, która miała na celu pokazanie polskiemu społeczeństwu tego, jak duża jest liczba osób nieheteroseksualnych w naszym kraju, a także podkreślenie, że mniejszości seksualne nie powinny być definiowane jedynie poprzez swoje preferencje. 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ 

Wzruszający coming out

Coming out dla wielu osób o niestandardowej orientacji seksualnej, to najbardziej stresujący moment w życiu. Nigdy nie wiadomo bowiem czy otoczenie zaakceptuje pozytywnie tę nowinę czy zareaguje pogardą. Jeżeli chodzi o sławnych ludzi homoseksualizm wciąż jest na salonach tematem tabu.

Paweł Tomaszewski zdecydował się na ten odważny krok w związku z homofobicznymi nastrojami w naszym kraju związanymi z incydentami podczas Marszu Równości w Białymstoku. Jako przedstawiciel artystycznego życia Polski, a także gej, stwierdził, że powinien wypowiedzieć się na ten temat i jednoznacznie postawić się po jednej ze stron sporu. 

W swoim wzruszającym wpisie wyznał, że jest bardzo zaniepokojony tym, co się dzieje w naszym kraju. Poruszył również temat katolicyzmu, który w Polsce przybrał formę represyjną i ksenofobiczną.

Dzisiaj grzeje: 1. Nogi ugięły się pod znaną posłanką, gdy usłyszała diagnozę dot. jej dziecka. Chciała zabić siebie i maleństwo

2.Użytkowanie wieczyste: uważajcie, bo możecie stracić tysiące złotych

-Nie jestem pierwszą homoseksualną osobą w mojej rodzinie (...)
ale być może pierwszą, która ma odwagę mówić o sobie i żyć godnie i w prawdzie bez uciekania w nałogi, fikcyjne małżeństwa czy funkcje społeczne / kościelne. Jestem
polakiem, katolikiem a coraz częściej mam wrażenie że mieszkam na Białorusi - napisał na swoim Instagramie aktor. 

Źródło: Instagram/Paweł Tomaszewski

Najlepszy news dnia: 

  1. Wnuczka znanego aktora TVP zmaga się z nieuleczalną chorobą. ”Człowiek o tej chorobie nic nie wie, dopóki się z nią nie zetknie”
  2. Nie żyje legendarny aktor "Złotopolskich". Tysiące Polaków pogrążyło się w żałobie
  3. Mężczyzna z siostrzeńcem wyciągnęli z wody starą torebkę. Jej zawartość wprawiła ich w osłupienie
  4. Rodzice Roksany Węgiel wzięli córkę na poważną rozmowę i powiedzieli jej kilka słów prawdy. Współpracownik 14-latki ujawnia szczegóły
  5. Do sieci trafiło zdjęcie Wiśniewskiego w objęciach Dominiki Tajner. Zostało zrobione wczoraj

Źródło: Instagram/Paweł Tomaszewski

 

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News