TVP pokazuje, jak głosować
Screen TVP
Klaudia Bochenek - 5 Maja 2020

Wielu widzów TVP oburzonych. Telewizja już pokazuje, jak głosować w wyborach korespondencyjnych

TVP po raz kolejny szokuje. Widzowie telewizyjnej Jedynki, Dwójki oraz TVP Info mogli obejrzeć spot, który dokładnie pokazuje, jak głosować w wyborach korespondencyjnych. Chociaż ustawa nadal nie została przegłosowana i zalega w Senacie, wyżej wymienione media nagrały specjalną instrukcję dla każdego Polaka.

TVP "na prośbę widzów" wypuściło spot, z którego możemy się dowiedzieć, jak głosować w nadchodzących wyborach. Sęk w tym, że nie wiadomo, czy one w ogóle się odbędą i w jakiej formule. Ostateczna decyzja jeszcze nie zapadła, do 10 maja pozostało 5 dni.

TVP postanowiła wypuścić informacyjny spot

Ustawa o wyborach korespondencyjnych nadal nie weszła w życie, mało tego - nie wiadomo, czy wybory prezydenckie, które wstępnie są zaplanowane na 10 maja w ogóle się odbędą. Równie dobrze mogą zostać przełożone na 17 lub 23 maja, a nawet odbyć się w sierpniu lub za 2 lata. Nie przeszkadza to jednak w drukowaniu i roznoszeniu kart wyborczych wraz z oświadczeniami przez pracowników Poczty Polskiej, a także wypuszczeniu specjalnego spotu przez Telewizję Polską. Wszystko w charakterze "wielkiego gdybania".

Tata zwrócił klientce uwagęOchroniarz w sklepie zwrócił klientce uwagę na jedną rzecz. Chwilę później już nie żyłCzytaj dalej

Telewizja Polska wynajęła aktorów i pokazała, jak krok po kroku zagłosować w wyborach korespondencyjnych. Ponadto poinformowała, kto roznosi pakiety, co musi się w nich znaleźć, jak prawidłowo oddać głos, gdzie i w jakich godzinach dostarczyć kopertę ze wszystkimi danymi. W spocie, który można obejrzeć poniżej artykułu, przewija się słowo klucz: "jeśli". Nic jeszcze nie jest pewne, ale na wszelki wypadek "jeśli ustawa wejdzie w życie" instrukcja jest już przygotowana.

"Spot został przygotowany na życzenie naszych widzów"

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Chłopaki do wzięciaDziewczyna Szczeny z "Chłopaków do wzięcia" przerwała milczenie. Światło dzienne ujrzała powalająca prawda o ich dzieckuCzytaj dalej

W spocie aktorzy odgrywają wyreżyserowane scenki, widać też pracowników Poczty Polskiej, a także przykładową urnę-skrzynkę, do której wrzucane będą koperty z głosami. Każda z nich będzie pilnowana przez odpowiednie służby, po to aby nie doszło do nieprzyjemnych incydentów. Lektor zapewnia, że koperty trafią do komisji wyborczej, przewożone przy zachowaniu odpowiednich środków ostrożności.

Dzisiaj grzeje:

1. Rząd w ostatniej chwili wprowadził ważne zmiany. Cofnięto wiele zakazów
2. Pilne: mogą zostać wprowadzone restrykcje w poruszaniu się? Zaskakujące słowa Szumowskiego

- Spot został przygotowany na życzenie naszych widzów, którzy w ostatnim czasie kierowali do naszych redakcji bardzo dużo pytań dotyczących tego, jak będzie wyglądała procedura głosowania. Dlatego postanowiliśmy przygotować specjalny materiał informacyjny żeby odpowiedzieć na te pytania - powiedział w rozmowie z portalem Wirtualne Media Jarosław Olechowski, szef Telewizyjnej Agencji Informacyjnej.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Tragiczna śmierć 1,5-letniego chłopca z Otwocka. Wystarczyła chwila nieuwagi
  2. Polacy zamarli. Władze przekazały klubom wieści, których wszyscy się obawiali, podejrzenie wirusa u gwiazd
  3. Mama Kacperka nie mogła dłużej ukrywać prawdy. Wiadomo już, co wydarzyło się tuż przed zaginięciem chłopca
  4. Dramat w rodzinie Donalda Tuska. Córka byłego premiera przekazała smutną wiadomość
  5. Zwrot akcji ws. córki Kasi Kowalskiej. Ujawniono, w jakim naprawdę jest stanie
  6. Znowu ktoś się pomylił? Dzisiaj w Biedronce szynka i kiełbasa po 1 zł, mięso mielone 3 zł, niewyobrażalne

Kobieta amputacja nógUżywała popularnego produktu do higieny tylko dla pań. Musieli jej amputować nogi, teraz ostrzega inne kobietyCzytaj dalej

Źródło: Gazeta Wyborcza, TVP

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News