Maciej Orłoś nie ma złudzeń na temat TVP i "dobrej zmiany". "To, co tam się dzieje, jest bardzo złe"

Maciej Orłoś nie ma złudzeń na temat TVP i "dobrej zmiany". "To, co tam się dzieje, jest bardzo złe" Źródło: Facebook/Maciej Orłoś

TVP przez wiele osób uznawane jest za kanał propagandowy partii rządzącej, w którym to w ostatnim czasie zaszło wiele niepokojących zmian. Dziennikarz Maciej Orłoś zabrał głos w tej sprawie. Gwiazdor "Teleexpressu" jest przeciwnikiem nowego porządku na Woronicza.

TVP według byłego prezentera "Teleexpressu" obrało zły kierunek. Dziennikarz podzielił się swoim zdaniem na temat "dobrej zmiany" i skomentował działania podejmowane przez zarząd stacji na Woronicza. Jego słowa nie są zbyt optymistyczne. 

TVP zmieniło swoją politykę 

TVP w związku ze zmiany partii rządzącej w naszym kraju, według wielu osób, stało się parodią poważnego dziennikarstwa. Maciej Orłoś, który 3 lata temu zdecydował się pożegnać ze stacją jest podobnego zdania. 

Dziennikarz na łamach "Plejady" opowiedział o kulisach swojego odejścia, a także podzielił się swoimi odczuciami w związku z "dobrą zmianą". Gwiazdor twierdzi, że jest bardzo zadowolony z tego, że swojego czasu podjął taką, a nie inną decyzję. 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ 

"To, co tam się dzieje, jest bardzo złe"

Maciej Orłoś był jedną z twarzy Telewizji Polskiej. Przez 25 lat prowadził główny serwis informacyjny stacji "Teleexpress". W związku ze zmianami, jakie zaszły w polityce TVP, postanowił odejść. Teraz przyznaje, że jest z siebie dumny w związku z pożegnaniem się ze starą posadą. Wyjawił, że z ogromnym niepokojem ogląda obecnie programu publicystyczne nadawane na tej stacji, a także że ma duże wątpliwości dotyczące rzetelności dziennikarstwa, które się tam prezentuje. 

- Wystarczy od czasu do czasu obejrzeć niektóre programy informacyjne i publicystyczne w Telewizji Polskiej, żeby zrozumieć, co mam na myśli. To, co tam się dzieje, jest bardzo złe. Nie wiem, jak to jest w ogóle możliwe, że doszło do czegoś takiego. Wiem, że gdybym z jakichś powodów został w TVP i dalej prowadził "Teleexpress", bardzo źle bym się z tym czuł. Nie wyobrażam sobie takiej sytuacji - opisał swoje odczucia Maciej Orłoś. 

Dzisiaj grzeje: 1. Nawałnica uderzyła w dom gwiazdora disco polo. Straty są bardzo poważne
2. Koniec świata nastąpi za 11 dni? Naukowcy twierdzą, że TYM razem Ziemia może eksplodować

Dziennikarz, gdy wprowadzono "dobrą zmianę", na początku miał nadzieję, że zdoła się przyzwyczaić do nowego porządku. Nie sądził jednak, że polityka stacji tak bardzo poddana będzie zachciankom partii rządzącej. Celebryta stwierdził, że pracując nadal w TVP musiałby robić rzeczy wbrew sobie. Dlatego zdecydował się odejść. 

Najlepsze newsy dnia:

  1. Masz żonę lub męża? To Ci nie pomoże. Nadchodzi nowy podatek
  2. Panna młoda weszła do kościoła i nagle zapadła grobowa cisza. Pan młody prawie zemdlał ze wstydu, gdy zobaczył, co niesie na rękach
  3. Wiadomo ile Krzysztof Jackowski wziął za poszukiwanie Piotra Staraka. Można się mocno zdziwić
  4. Zachowanie kota wiele mówi o właścicielu. Naukowcy uważają, że przejmują pewne cechy charakteru od człowieka
  5. Nie żyje gwiazda "Idola". Zginęła w tragicznych okolicznościach

Źródło: Plejada

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News