W ubiegły weekend ulicami Warszawy przeszła Parada Równości. Relacja z tego wydarzenia pojawiła się w głównym wydaniu „FAKTÓW” w TVN, jednak internauci zauważyli jeden szczegół, za który obrywa się stacji. TVN porównywana jest teraz do TVP w kontekście manipulacji.

Przy okazji reportażu o Paradzie Równości w głównym wydaniu FAKTÓW TVN stacja posłużyła się jednym ze zdjęć z wydarzenia. Jest to zdjęcie, na którym widać uczestników parady, a w tle budynek Polskiej Akcyjnej Spółki Telefonicznej.

fot. screen fakty tvn
fot. screen fakty tvn

To jednak nie charakterystyczni uczestnicy parady przykuli uwagę widzów i internautów ale brakujący element w tle zdjęcia. Na gmachu Polskiej Akcyjnej Spółki Telefonicznej od ponad 10 lat znajduje się ogromny znak Polski Walczącej, który redakcja TVN usunęła.

Oryginalne zdjęcie zamieścił jeden z uczestników Parady Równości, którego zabieg dziennikarzy oburzył. Jak przekonuje, odebrano w ten sposób uczestnikom marszu prawo do identyfikowania się z polskimi symbolami narodowymi.

fot. facebook.com/łukasz sankowski
fot. facebook.com/łukasz sankowski

 – No cóż odbiera się Polakowi możliwość utożsamiania się z symbolem… tylko w jakim celu to usunięto? Czyżby homofobia, nietolerancja oraz załamanie wkradły się również do TVN? Skandal… mam przez to rozumieć że TVN zmienia się w TVP która manipuluje faktami ? w tym wypadku usuwa symbole które na stale są wpisane w architekturę naszej Warszawy! SKANDAL! – napisał oburzony działacz LGBT.

Z drugiej strony część internautów przekonuje, że stacja postąpiła właściwie, bo łączenie parady środowisk mniejszości seksualnych z bardzo ważnym symbolem dla dużej części Polaków mogłoby wywołać jeszcze większe kontrowersje.

Natomiast jeden z komentujących wpis oburzonego działacza LGBT oznajmił, że uzyskał wyjaśnienie usunięcia znaku Polski Walczącej od osób za to odpowiedzialnych.

 – Temat mnie zaciekawił i sprawdziłem u tzw źródła. Ten obrazek tzw OZDOBNIK, który ilustruje informacje podawaną w serwisie informacyjnym faktów tworzy dział graficzny (niezależnie od autorów reportażu). Obraz ten ma ilustrować tylko i wyłącznie informacje o jakiej mowa i nic innego. Pozostawienie w tle PW mogło by być mylące więc wszelkie elementy niezwiązane z tematem są usuwane. To samo stało by się z jakimkolwiek innym znakiem czy symbolem w tle. Tak samo usuwa się tło zdjęć kiedy temat jest o jakiejś osobie etc etc Nikt nie zrobił tego w celu innym, niż jasny przekaz newsa – przekonuje internauta.

POLUB FANPAGE PLURALISTYCZNEGO, BEZSTRONNEGO SERWISU O POLITYCE, BY BYĆ NA BIEŻĄCO


bh

...

Zobacz również