Ledwie kilka dni temu informowaliśmy, że TVN zerwał współpracę Legią Warszawa. KOD, Nowoczesna, GW, Lis, Olejnik i inne ladacznice – dla Was nie będzie gwizdów, będą szubienice – transparent o takiej treści, wywieszony został na Żylecie – trybunie najzagorzalszych fanów stołecznego klubu – i to on był powodem zerwania współpracy. W odpowiedzi, Legia zrobiła to samo.

Cała sprawa rozpoczęła się od wygwizdania prezydenta Dudy przez część kibiców podczas finału Pucharu Polski. Organizacje kibicowskie Legii i Lecha Poznań odcięły się od gwizdów twierdząc, że te pochodziły z tzw. stref neutralnych. Z kolei część dziennikarzy przekonywała, że gwizdali wszyscy kibice. W odpowiedzi, kibice Legii wywiesili wspomniany już transparent, który wywołał mnóstwo kontrowersji.

Serial emitowany do tej pory w TVN-ie powstał z okazji 100-lecia istnienia Legii Warszawa. Zarząd zdecydował jednak, że nie może tolerować nawoływania do agresji w kierunku swoich pracowników i konieczne jest zakończenie współpracy ze stołecznym klubem. Odcinki nie są nawet dostępne na kanale Legii Warszawa.

Na reakcję ze stolicy przyszło nam poczekać kilka dni, jednak w końcu na stronie klubu ukazało się odpowiednie oświadczenie, w którym czytamy, że Legia odcina się od współpracy z TVN, a także rozważa podjęcie „ewentualnych kroków prawnych”.

Władze Legii Warszawa informują, że w związku z działaniami TVN S.A., które godzą w dobre imię Klubu, rezygnują z dalszej współpracy przy serialu dokumentalnym ”(L)egenda”.

Do dnia dzisiejszego Legia Warszawa nie otrzymała żadnej oficjalnej informacji ze strony Zarządu TVN S.A. o rzekomym zawieszeniu współpracy z Klubem. Władze Legii wykazały bardzo wiele cierpliwości i wyrozumiałości dla skandalicznie nieprofesjonalnej sytuacji, w której wspomniane powyżej spekulacje były upowszechniane za pośrednictwem oficjalnego fanpage’a serwisu Player.pl na Facebooku.

Wobec braku jakichkolwiek wyjaśnień w tej sprawie ze strony Zarządu TVN S.A. oraz inspirowania przezeń publikacji prasowych godzących w dobre imię Legii Warszawa i stwierdzających nieprawdę, władze Klubu podjęły decyzję o natychmiastowym zakończeniu współpracy z TVN S.A. Stosowne pismo w tej sprawie, zgodnie z zasadami profesjonalnej komunikacji biznesowej, zostanie przekazane Zarządowi stacji.

Legia Warszawa wyraża jednocześnie zdecydowany sprzeciw wobec prób wmieszania Klubu w bieżący spór polityczny oraz manipulacji polegającej na przedstawieniu jednoznacznego odcięcia się przez Klub od wszelkich treści propagujących przemoc jako „promowania przemocy, agresji, nienawiści i chuligaństwa”. Decyzję o podjęciu ewentualnych kroków prawnych wobec TVN S.A. zostaną podjęte po zakończeniu analizy prawnej zaistniałej sytuacji.

Projekt serialu dokumentalnego na Stulecie Legii Warszawa będzie kontynuowany w nowej formule we współpracy z bardziej wiarygodnym i profesjonalnym partnerem.

Polub fanpage pluralistycznego, bezstronnego portalu:

Zobacz również

...

 źródło: legia.com