Abp Sławoj Leszek Głódź właśnie wywołał kolejną burzę. Zwrócił się do ofiar pedofilii z poruszającymi słowami

Abp Sławoj Leszek Głódź właśnie wywołał kolejną burzę. Zwrócił się do ofiar pedofilii z poruszającymi słowami Źródło: fot. pikio.pl

TVN, podobnie jak inne stacje w Polsce, mówi teraz głównie o głośnym filmie braci Sekielskich. Teraz Abp Sławoj Leszek Głódź kolejny raz poruszył Polaków, a wszystko przez zwrócenie się do ofiar księży-pedofilów.

TVN po premierze głośnego i poruszającego dokumentu braci Sekielskich postanowiło zapytać, co o tym filmie uważa abp Sławoj Leszek Głódź. Odpowiedź duchownego na pytanie dziennikarki tej stacji wywołało oburzenie wśród wielu osób. Teraz duchowny poprzez oficjalne pismo zamieszczone na stronie Archidiecezji Gdańskiej zwrócił się do ofiar księży-pedofilów. 

Abp Sławoj Leszek Głódź przeprasza za swoją odpowiedź na pytanie dziennikarki TVN

Chodzi dokładnie o słowa duchownego, który w dniu premiery filmu "Tylko nie mów nikomu" usłyszał pytanie, czy oglądał już tę produkcję odpowiedział: "Wczoraj miałem inne zajęcia, nie oglądam byle czego ". Słowa abp spotkały się z szeroką krytyką zarówno ze strony internautów, jak i komentatorów.

Teraz duchowny postanowił przeprosić za użyte przez siebie stwierdzenie i zaznacza, że łączy się w cierpieniu ze wszystkimi ofiarami pedofilii. Sławoj Leszek Głódź zaznacza, że był zaskoczony, kiedy usłyszał pytanie dziennikarki, ponieważ zmierzał właśnie na uroczystości.

 - W związku z moją wypowiedzią, która miała miejsce w niedzielę 12 maja br. w Krakowie informuję, że zaskoczony zapytaniem dziennikarskim w drodze na uroczystości, użyłem niewłaściwych słów. Chcę zapewnić, że nie miały one na celu urazić ofiar pedofilii – tym bardziej te osoby przepraszam i łączę się z nimi w ich cierpieniu - pisze abp Głódź.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Jednak nie były to jedyne słowa duchownego, które zamieścił w swoim piśmie. Abp Głódź zaznaczył, dodatkowo, że w  Archidiecezji Gdańskiej nie ma przyzwolenia na pedofilię. Zaznaczył również, że w każdym przypadku zgłoszenia nadużyć seksualnych ze strony księdza powoływana jest specjalna komisja i dotyczy to również śp. ks. Franciszka Cybuli i śp. ks. Henryka Jankowskiego.

 - W Archidiecezji Gdańskiej nie ma i nie będzie przyzwolenia na pedofilię.Dowodem na to są podejmowane procedury cywilne i kanoniczne zgodnie z zaleceniami Papieża Franciszka, Kongregacji Nauki Wiary oraz Konferencji Episkopatu Polski... W każdym zgłoszonym przypadku nadużyć seksualnych wobec dzieci i młodzieży działa specjalna Komisja Archidiecezjalna. Komisja ta również prowadzi sprawy śp. ks. Franciszka Cybuli i śp. ks. Henryka Jankowskiego - czytamy.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. TRAGEDIA podczas Eurowizji. NIE ŻYJE mężczyzna, przewróciła się na niego instalacja
  2. Agnieszka Radwańska miała operację plastyczną? Fani: "Co ona zrobiła z twarzą?!". Jej nowy wygląd was ZSZOKUJE!
  3. Wstrząsająca informacja TVP. Trwa dochodzenie przeciw żonie zabitego Adamowicza
  4. Dumny Andrzej Duda przekazał radosną nowinę dot. córki. Do Pałacu napływają gratulacje z całej Polski
  5. Kwota emerytury abp Głódzia poraża. Oszałamiające pieniądze
  6. W mediach Rydzyka doszło do ataku na produkcję Sekielskiego. Plaga pedofilii w Kościele nazwana wymysłem medialnym

 

źródło: WP

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News