Porażające informacje TVN. Samolot stanął w ogniu, na pokładzie ok. 80 osób, co najmniej 13 nie żyje

Porażające informacje TVN. Samolot stanął w ogniu, na pokładzie ok. 80 osób, co najmniej 13 nie żyje Źródło: Twitter.com/МБХ Медиа

TVN przekazuje coraz bardziej koszmarne wieści. Rośnie liczba ofiar lądowania samolotu, który stanął w płomieniach. Już teraz mówi się, o kilkunastu osobach, które straciły życie na skutek tej tragedii. Niestety, ich liczba w każdej minucie może się powiększyć.

TVN relacjonuje tragiczne w skutkach lądowanie maszyny Suchoj Superjet. To samolot, który wyszedł z linii produkcyjnej tuż po upadku Związku Radzieckiego. Niestety, dzisiejsza katastrofa nie jest pierwszą, w której giną pasażerowie tego typu samolotu.

TVN o rosyjskim samolocie w ogniu. Nie żyje co najmniej 13 pasażerów

Bazująca na informacjach agencji TASS telewizja informowała początkowo o jednej ofierze śmiertelnej. Do sieci dostały się amatorskie nagrania z moskiewskiego lotniska Szeremietiewo, gdzie Suchoj Superjet lądował awaryjnie. Koszmarne czarne smugi dymu i ogień na pokładzie nie wieściły dobrze uwięzionym pasażerom. Pod koniec lądowania samolot płonął już na dobre. 

Ogień szybko rozprzestrzenił się na całą maszynę. Do mediów dotarły informacje o 13 ofiarach śmiertelnych i 6 osobach rannych.

- Los części pasażerów jest nieznany - przekazała TASS, na którą powołuje się m. in. TVN24. 

Do mediów docierają też relacje załogi samolotu. Czytamy, że powodem pożaru było... uderzenie pioruna. Nie są to potwierdzone wieści, pojawiają się za to inne przyczyny. Są źródła, które wskazują na to, że pożar wybuchł dopiero podczas awaryjnego lądowania.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Samolot rosyjskich linii Aerofłot miał lecieć właśnie z moskiewskiego lotniska do Murmańska. 

Korespondent "Faktów TVN" w Moskwie Andrzej Zaucha przekazał z kolei, że samolot płonął już w powietrzu. Piloci wykonali dwie próby lądowania. Ów manewr odbył się "na twardo", czyli bez wyciągniętego podwozia maszyny!

W sieci krąży już wiele nagrań z lądowania samolotu. Pojawiło się nawet nagranie ze środka maszyny, na którym widać jedynie płonące skrzydło (widok przez szybę). Drgania pasażera dobitnie świadczą o zagrożeniu, przed którym stała cała załoga samolotu.

Według doniesień ocalali pasażerowie tuż po wydostaniu się z maszyny uciekali w popłochu. To utrudni proces liczenia ofiar.

uploaded

screen МБХ Media/Twitter.com

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Można się rozpłakać. Dominika Tajner-Wiśniewska pokazała wzruszające zdjęcie syna
  2. Nie żyje słynny muzyk. Zginął tragicznie, ratując przyjaciółkę
  3. TVN przekazał wiadomość o koszmarnym wypadku. Ludzie ruszyli na pomoc
  4. TVP: podczas pogrzebu z trumny dochodziły dźwięki. Żałobnicy przerażeni, interweniował lekarz
  5. Koszmarna wpadka Roksany Węgiel na scenie. 14-latka na żywo popełniła niewyobrażalną gafę
  6. Zdjęcie wychudzonej Szostak wywołało burzę. "Kiedyś była śliczna"

źródło: TVN

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News