TVN prognoza pogody
PxHere/MvanderVegt
Mariusz Wiącek - 4 Maja 2019

TVN informuje o poważnych zagrożeniach, w sobotę i niedzielę ściśnie mróz. Polacy przecierają oczy ze zdumienia

TVN podał informację, która z pewnością nie ucieszy osoby, które spędzają ostatnie dni weekendu majowego poza miastem. Wszystko wskazuje na to, że czeka nas gwałtowne ochłodzenie, które skutecznie uniemożliwi aktywność na świeżym powietrzu.

TVNpodał najnowszą prognozę pogody, dotyczącą najbliższych dni, w szczególności weekendu, kończącego majówkę. Do tej pory osób, które miały możliwość spędzenia długiego weekendu majowego poza domem mogły cieszyć się ze słońca i umiarkowanego ciepła. Dopiero niedawno zaczęło się gwałtowne ochłodzenie, które niestety nie będzie jedynie przejściowe. Wszystko wskazuje na to, że weekend, kończący pierwszy tydzień maja, skutecznie zniechęci wielu ludzi do wychodzenia z domu.

Majówka to czas urlopów, wyjazdów i grillowania. I tak w istocie było, jak każdego roku w Polsce. Pierwsze dni zdawały się dawać dużą nadzieję na to, że ten okres będzie udany. Jednak jedynym czynnikiem, który mógł pogorszyć sytuację była pogoda. Już w piątek nastąpiło ochłodzenie, połączone z coraz silniejszymi porywami wiatru, a także opadami deszczu i gradu. Niestety, wygląda na to, że to dopiero początek.

Świat według Kiepskich bez babki nie był taki samTak wygląda grób Babki z "Kiepskich" lata po śmierci artystki. WzruszająceCzytaj dalej

TVN podał prognozę pogody. Nie będzie dobrze

Najbliższy weekend, a także kolejne dni mogą być nie tylko zimne, deszczowe i nieprzyjemne, ale także niebezpieczne. Według najnowszych informacji, opublikowanych przez IMGW, w najbliższych dniach pogoda zmieni się na tyle, że najprawdopodobniej lokalnie będą wydawane ostrzeżenia dotyczące przymrozków i opadów. Już w sobotę alerty dotyczące przymrozków mogą zostać wydane dla województwa wielkopolskiego, lubuskiego oraz zachodniopomorskiego. Z kolei w województwie śląskim, podkarpackim i małopolskim mogą one dotyczyć bardzo intensywnych opadów deszczu.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

świat według kiepskichBoczek z Kiepskich strasznie schudł przez paskudną chorobę. Metamorfozy, które wbijają w fotelCzytaj dalej

W niektórych miejscach może spaść nawet do 35 litrów wody na metr kwadratowy. W województwie śląskim liczba ta może sięgnąć nawet 45 litrów. Taka ilość opadów może wywołać w niektórych miejscach niewydolność kanalizacji, a także zalewanie, między innymi piwnic.

Z kolei przymrozki będą spowodowane nocnymi spadkami temperatury, która może sięgnąć nawet -5 stopni w województwie warmińsko-mazurskim. IMGW apeluje o nie ignorowanie alertów, które są wydawane jedynie w przypadku realnego zagrożenia. Przymrozki mogą spowodować wielkie utrudnienia na drodze, zwłaszcza że większość kierowców zdążyła już zmienić opony w autach na letnie. Są one niebezpieczne także dla upraw rolniczych, które są zagrożone zmarznięciem.

ZOBACZ TAKŻE

  1. Torebki Michael Kors w Lidlu! Już niedługo Polki będą mogły je kupić w supercenach
  2. Życie Elżbiety Czyżewskiej było jak baśniowa opowieść. Niestety bez happy endu
  3. Sylwia Sz. udzieliła wywiadu po skandalu z Bieniukiem. "Boję się wyjść z domu"
  4. Gwiazda "Na Wspólnej" pochwaliła się ciążowym brzuchem. Gratulacje złożył sam Michał Piróg
  5. Maja Bohosiewicz szydzi z Anny Lewandowskiej. Trenerka ją wyśmiała
  6. Malutkie dziecko wypadło z trzeciego piętra. Matka była w mieszkaniu

Julia Wieniawa pokazała odważne zdjęciaJulia Wieniawa to prawdziwa seks bomba. 7 zdjęcie tylko dla dorosłychCzytaj dalej

źródło: TVN

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News