20 zastępów straży pożarnej w akcji. Ogromny pożar trawi Puszczę Kampinoską, TVN przekazał porażające informacje

20 zastępów straży pożarnej w akcji. Ogromny pożar trawi Puszczę Kampinoską, TVN przekazał porażające informacje Źródło: pikio

TVN przekazało właśnie dramatyczne informacje. Płonie ogromny obszar Puszczy Kampinoskiej. Na miejscu interweniuje 20 zastępów staży pożarnej.

TVN przekazało dramatyczne informacje. Dziś przed godz. 12:00 wybuchł ogromny pożar w miejscowości Górki, która należy do Kampinoskiego Parku Narodowego. Na miejsce przyjechało 20 zastępów straży pożarnej.

Według informacji przekazanej przez TVN, 80 strażaków próbuje ugasić ogień, który w szybkim tempie rozprzestrzenia się na terenie Puszczy Kampinoskiej. Akcja jest utrudniona przez niesprzyjające warunki pogodowe. Silne podmuchy wiatru przeszkadzają w gaszeniu pożaru, a ogień rozprzestrzenia się dużo szybciej z powodu suszy.

TVN poinformował o ogromnym pożarze, który wybuchł w Puszczy Kampinoskiej

Straż Pożarna informuje, że akcja jest bardzo skomplikowana z uwagi na panujące warunki atmosferyczne:

- Mamy do czynienia z tak zwanym pożarem wierzchołkowym, czyli ogień idzie czubkami drzew. W skutecznej akcji przeszkadza silny wiatr, przez który ogień rozprzestrzenia się bardzo szybko - powiedział w rozmowie z TVN Karol Kierzkowski z Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Warszawie.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

Duży obszar Puszczy Kampinoskiej stanął w ogniu

Obszar, który został zajęty przez ogień, jest bardzo duży. Z informacji podanych przez TVN wynika, że silne zadymienie sprzyja rozprzestrzenianiu się ognia. Służby zapewniają jednak, że sytuacja jest pod kontrolą. 

W tej chwili trudno mówić o dokładnej skali zniszczeń, ponieważ ogień trawi dużą część rezerwatu. Straż Pożarna zapewniła, że domostwa, które znajdują się na tym zajętym przez pożar terenie, są chronione przez odpowiednie jednostki. W razie potrzeby, ogień zostanie natychmiast ugaszony.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Wojciech Amaro pokazał ciężarną żonę. Pospadacie z krzeseł - jest zjawiskowo PIĘKNA!
  2. Roksana Węgiel w sukience z dekoltem "na Hiszpankę". O wielkanocnej kreacji 14-latki mówią już wszyscy
  3. Poranna wiadomość wstrząsnęła całym stanem. Samolot Beechcraft BE58 rozbił się, nikt nie przeżył
  4. Kolejne porażające fakty ws. oskarżeń o gwałt. Rzekoma ofiara wyłudziła od Bieniuka 400 tysięcy?!
  5. Dwór książęcy i poddani pogrążyli się w żałobie. Nie żyje książę Jan, o jego śmierci poinformował syn Henryk

źródło: TVN 24

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News