Władze apelują do mieszkańców o pozostanie w domach. Ogłoszono stan zagrożenia za granicą

Władze apelują do mieszkańców o pozostanie w domach. Ogłoszono stan zagrożenia za granicą Źródło: fot. wikimedia.org/Radek Kołakowski

TVN właśnie przekazało informacje dotyczące tragicznego stanu powietrza oraz ogłoszonego stanu zagrożenia. Poproszono mieszkańców, aby nie wychodzili ze swoich domów.

TVN w swoim paśmie informacyjnym przekazało informacje dotyczące tragicznej sytuacji, jaka ma miejsce w środkowym Meksyku. Jakość tamtejszego powietrza zwłaszcza nad miastem Meksyk już na co dzień pozostawia wiele do życzenia, ale teraz sytuacja jest naprawdę poważna. Ogłoszono stan zagrożenia dla środowiska i niestety nic nie wskazuje, aby sytuacja miała się szybko poprawić.

TVN informuje o tragicznej sytuacji w Meksyku

Rolnicy w Polsce alarmują o kolejnej grożącej nam suszy i trzeba przyznać, że faktycznie ostatnie miesiące nie były bogate w opady, jednak to nic w porównaniu z tym, co aktualnie dzieje się w środkowym Meksyku, gdzie bardzo sucha i ciepła pogoda doprowadziła do wystąpienia setek pożarów. 

Wiele z nich zaczęło się niebezpiecznie zbliżać do pobliskich miasteczek, a sami strażacy dniami i nocami walczą z niszczycielskim żywiołem. Stosowane są nawet specjalne śmigłowce, które zrzucają wodę na szalejące płomienie, jednak prognozy pogody nie zapowiadają, aby sytuacja miała się poprawić.

W samej okolicy miasta Meksyk wybuchło ponad 66 pożarów, co doprowadziło do gigantycznego pogorszenia się jakości powietrza. Pomiary przeprowadzone w środę o 5 rano wskazały 158 µg/m3 cząsteczek PM2,5, gdzie ich maksymalny poziom zalecany przez WHO wynosi zaledwie 25 µg/m3.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Ze względu na tak gigantyczne zanieczyszczenie powietrza odwołano zajęcia w szkołach, a także zalecono, aby mieszkańcy najlepiej nie opuszczali swoich mieszkań, a nawet nie otwierali okien. Obecny w powietrzu dym oraz pył jest tak gęsty, że dosłownie gryzie w oczy.

Jeżeli pożary lasów oraz traw nie zostaną powstrzymane przed dalszym rozprzestrzenianiem się i powstawaniem nowych, to sytuacja może się znacznie pogorszyć w bardzo krótkim czasie. Co więcej, ludziom nie zagraża tylko dym i pył unoszące się w powietrzu a same płomienie, które cały czas się przenoszą. Z tego też powodu ewakuowano już ponad 600 osób, a może być to zaledwie początek, do znacznie większej tragedii. Na szczęście jak na razie nikt nie ucierpiał.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Martyna Wojciechowska przeszła PIEKŁO! Była molestowana przez znanego lekarza. Wyznanie gwiazdy doprowadzi was do płaczu
  2. Kim jest żona Tomasza Sekielskiego? Stawiamy miliony, że nie zgadniecie czym się zajmuje
  3. Przerażające nagranie Dody w sieci. Miała łzy w oczach, nie była w stanie mówić
  4. Dotarli do prawdziwego aktu urodzenia dziecka Meghan i Harry'ego. Dwa szczegóły wprawiają w osłupienie
  5. Porażające słowa Jackowskiego o Kaczyńskim. Przyszłość prezesa jest zagrożona?
  6. Spłonął dom wokalisty disco polo, został bez dachu nad głową. Potrzeba jest pomoc

źródło: TVN Meteo

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News