TVN poinformował właśnie o okropnej tragedii. Nie żyje 26 osób, spłonęły żywcem uwięzione w budynku

TVN poinformował właśnie o okropnej tragedii. Nie żyje 26 osób, spłonęły żywcem uwięzione w budynku Źródło: Screen/youtube/ Sputnik Polska

TVN właśnie poinformowało o przerażającej tragedii. W budynku doszło do potwornego pożaru, w wyniku którego aż 26 osób zginęło w płomieniach żywcem. Z budynku nie było wyjścia, a uwięzione osoby nie miały żadnych szans.

TVN podało właśnie informację o koszmarnym dramacie, który wstrząsnął całym światem. Zgodnie z najnowszymi doniesieniami, 20-kondygnacyjny budynek został opanowany przez ogień, gdy w środku znajdywały się setki osób. Wiele z nich znalazło się w śmiertelnej pułapce bez wyjścia, a ostatecznie aż 26 osób spłonęło żywcem. 

Do tej tragedii doszło w stolicy Bangladeszu - Dhace, a okoliczności tej niewyobrażalnej tragedii wciąż są badane. Zgodnie z doniesieniami telewizji TVN jednak wiadomo już, że budynek w wielu aspektach nie spełniał obowiązujących norm. Zaniedbania były skandaliczne i aż ciężko w nie uwierzyć. 

TVN poinformował o strasznej tragedii. 26 osób nie żyje

Zgodnie z ustaleniami dziennikarzy TVN, ogień wybuchł w czwartek i bardzo długo nie dało się go opanować. Płonącym budynkiem był biurowiec FR Tower znajdujący się w prestiżowej i słynącej z ogromnych przedsiębiorstw dzielnicy Banani. W momencie rozpoczęcia się dramatu w budynku przebywały setki osób, większość jednak na szczęście udało się bardzo szybko ewakuować. Niestety jednak żywcem spłonęło tam 26 osób, które znalazły się w pułapce bez wyjścia.

Dwóch właścicieli wieżowca zostało już zatrzymanych przez policję pod zarzutem zaniedbania, jednak wciąż trwają poszukiwania szefa firmy, która w 1990 roku zajmowała się budową obiektu. Na stronie TVN 24 możemy przeczytać, iż niedociągnięcia były naprawdę skandaliczne - nie było wymaganych wyjść ewakuacyjnych ani tryskaczy gaśniczych, a jakby tego było mało, ewakuacja drogami przeciwpożarowymi była niemożliwa, gdyż te były zamknięte na kłódkę. AFP informuje dodatkowo, iż 5 najwyższych pięter zostało wzniesionych bez żadnych zezwoleń i wymaganych zgód. 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

To niestety nie pierwsza tragedia budowlana w Bangladeszu

To niestety niejedyne takie wydarzenie w Bangladeszu. Choć przepisy tam jasno określają kwestie bezpieczeństwa, wciąż dochodzi do rażących zaniedbań, których nie wyłapują kontrole. Inny bardzo rozległy pożar miał miejsce zaledwie nieco ponad miesiąc temu. Wtedy w starej dzielnicy Dhaki zginęło w pożarze 21 osób, a nie był to najtragiczniejszy wynik katastrof budowlanych w regionie. Najbardziej dotkliwą i przerażającą tragedią było zawalenie się w 2012 roku budynku mieszczącego zakłady odzieżowe. Wtedy pod gruzami zginęło ponad 1100 osób i była to jedna z największych katastrof budowlanych na świecie. 

Najlepsze newsy dnia:

  1. Roksana Węgiel zdradziła swój największy sekret u Wojewódzkiego. Uciekała z domu, szukało jej CAŁE Jasło. Rodzice byli przerażeni
  2. Mężczyzna szykował się do snu. To, co zobaczył w swoim łóżku, mrozi krew w żyłach. Cudem uniknął śmierci
  3. Wiśniewski w końcu komentuje plotki o romansie. "Widać, że ma już dość"
  4. Błyszczała w Sanatorium Miłości, teraz szuka faceta. "Musi mieć coś w spodniach"
  5. Finalistka "The Voice" została brutalnie zamordowana po swoim koncercie. Do tej pory nie wyjaśniono dlaczego
  6. Żenujące nagrania Godlewskiej, jest pijana? Za przegraną walkę obwinia sędziego i żąda rewanżu

Źródło: TVN24

Następny artykuł