Jest MIAŻDŻĄCE oświadczenie prokuratury ws. TVN! Kaczyński nie wierzy

Jest MIAŻDŻĄCE oświadczenie prokuratury ws. TVN! Kaczyński nie wierzy

TVN to nie tylko celebryci i programy rozrywkowe. Stacja wsród swoich programów ma również pasma interwencyjne, w których podejmuje się niezwykle trudnych, aczkolwiek ważnych dla społeczeństwa tematów. Jednym z nich było zorganizowanie urodzin Hitlera przez członków kręgu neonazistów. 

TVN w swoim programie "Superwizjer" przedstawił reportaż o młodych ludziach, którzy 13 maja 2017 roku, w lesie w Wodzisławiu Śląskim zorganizowali ucztę z okazji urodzin Adolfa Hitlera. Materiał wyemitowany został w styczniu tego roku, a dziennikarze natknęli się na niemałe kłopoty. Zostali oni oskarżeni o współudział w wydarzeniu oraz propagowanie faszystowskich treści.

TVN opublikował oświadczenie prokuratury. Dziennikarze są niewinni

Reportaż zatytuowany "Polscy neonaziści" wywołał w mediach małe trzęsienie ziemi. Chociaż związani z nim dziennikarze doczekali się nawet nagrody Grand Press 2018 w kategorii Dziennikarstwo śledcze, to później musieli zmierzyć się z przykrymi konsekwencjami swojej pracy. Autorka materiału Anna Sobolewska, a także jej operator, Piotr Wacowski zostali oskarżeni o przynależenie do kręgu "Duma i Nowoczesność", który był organizatorem wydarzenia. W sprawie głos zabrał Bertold Kittel, jeden z współtwórców głośnego reportażu. - Prokuratura i ABW po wnikliwym śledztwie, przesłuchaniu wielu świadków i przeprowadzeniu istotnych czynności procesowych potwierdziła nasze ustalenia. Prowadzący śledztwo w sposób jednoznaczny i kategoryczny potwierdzili pozytywną rolę dziennikarzy śledczych w ujawnieniu całej sprawy. Dziwię się, że osoby, które rozpowszechniały kłamliwe zarzuty pod naszym adresem, nie zapoznały się z aktem oskarżenia w tej sprawie, do którego bez problemu można było dotrzeć w sądzie - oświadczył Kittel.DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Jarosław Kaczyński zawiedziony

Najnowsze ustalenia w sprawie z całą pewnością są ciosem dla prezesa Prawa i Sprawiedliwości, który jest otwartym przeciwnikiem stacji TVN. Sprawie przyglądała się jego bliska współpracowniczka, Beata Mazurek. Rzeczniczka rządu publicznie zapytała, czy TVN poniósł koszta związane z powstaniem tego materiału, a także o to, kto zadecydował o jego emisji. Sprawą zajęła się Prokuratura Regionalna w Katowicach, która zajmowała się postępowaniem dotyczące urodzin Hitlera. Dziennikarze pracujący dla Superwizjera stanowczo zaprzeczają, jakoby ich stacja, a także oni sami opłacali wydarzenie na cześć dyktatora III rzeszy. TVN pozwał wszelkie media, które wysuwały spekulacje na ten temat.ZOBACZ TAKŻE:
  1. ŻE CO?! Oto ile NAPRAWDĘ waży Magda Gessler, aż trudno w to uwierzyć
  2. Jakie psy ma Małgorzata Rozenek? Rozpętała się wokół nich wielka afera
  3. Mateusz Morawiecki zniszczył mu życie?! Mężczyzna popełnił samobójstwo
  4. Jackowski może się pakować! To JEJ przepowiednie sprawdzają się najczęściej
  5. Pawłowicz oszukała wszystkich! Właśnie ujawniono jej plan, padniecie z wrażenia
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News