TVN przekazał pilne ostrzeżenie IMGW. Nagła zmiana pogody w Polsce wyjątkowo niebezpieczna i groźna

TVN przekazał pilne ostrzeżenie IMGW. Nagła zmiana pogody w Polsce wyjątkowo niebezpieczna i groźna Źródło: Pixabay.com/Comfreak

TVN przekazał wstrząsające doniesienia na temat pogody. Okazuje się, że wydano ostrzeżenia dotyczące kilku województw. Sytuacja zdaje się poważna.

TVN na bieżąco przekazuje wszystkie informacje związane z pogodą. Okazuje się, że piękna, wiosenna aura, jaka utrzymała się przed świętami to już przeszłość, a prognozy pogody są bardzo niepomyślne. Będzie bardzo niebezpiecznie, IMGW ogłosiło ostrzeżenie dla wszystkich Polaków. Dzisiaj lepiej zostać w domu.

TVN przekazało komunikat IMGW. Pogoda będzie bardzo groźna 

Jak podaje TVN, Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej ogłosił pierwszy stopień ostrzeżenia dla wielu regionów w Polsce. Oznacza to, że warunki atmosferyczne będą bardzo niesprzyjające, a nawet zagrażające życiu i zdrowiu. Kierowcy powinni uważać szczególnie, bowiem na drogach będą panować bardzo trudne warunki. 

Zagrożone są także rzeczy materialne, które zostawione są na zewnątrz. Wskutek nadchodzących wydarzeń mogą zostać bezpowrotnie zniszczone, dlatego lepiej już teraz schować je pod dach lub zabezpieczyć.  Wszystko z powodu z silnego wiatru, który może narobić wiele szkód. Trzeba liczyć się z przerwami w dostawach prądu, połamanymi drzewami, utrudnionym wykonywaniem czynności na zewnątrz i wieloma innymi przeszkodami. 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

W tych miejscach sytuacja będzie bardzo zła

Ostrzeżenie dotyczy kilku województw: warmińsko-mazurskiego, pomorskiego, kujawsko-pomorskiego, podlaskiego oraz północnej części mazowieckiego. W każdym z regionów ostrzeżenie obowiązuje dzisiaj do godzin wieczornych, a wiatr może osiągać tam prędkość nawet do 80 kilometrów na godzinę.

TVN prosi o zachowanie szczególnej ostrożności i pozostanie w domach, jeśli jest taka możliwość. Porywisty wiatr może spowodować nie tylko liczne zniszczenia mienia, ale także wszelkiego rodzaju uszczerbki na zdrowiu. Bardzo łatwo o upadki czy draśnięcia spowodowane porwanymi przez wiatr elementami. 

Kierowcy z kolei powinni uważać na drzewa, które mogą zawalić się na drogę. Powinni jechać bardzo ostrzenie i omijać tereny lasów, o ile to tylko możliwe. Zaleca się także, aby nie zostawiać samochodów pod drzewami, słupami czy innymi obiektami, które mogą runąć od siły wiatru.

ZOBACZ TAKŻE:

  1.  Łukasz Nowicki pokazał żonę! Piękna aktorka pomogła mu otrząsnąć po rozwodzie z Halinką Młynkovą
  2. Agata Duda ma siostrę bliźniaczkę! To znana aktorka - wyglądają identycznie. Pospadacie z krzeseł jak to zobaczycie
  3. Brawo, słowa jasnowidza Jackowskiego spełniają się co do joty. Niestety, teraz sprawdza się najgorsze
  4. Dzielny syn oddał życie za matkę. Uratował kobietę przed najgorszą możliwą sytuacją
  5. TVP przedstawiła fatalną prognozę pogody. Przez 3 dni będzie tak, że aż nas poderwało ze złości
  6. Wielkie zmiany w 500 plus stały się faktem. Sejm pod osłoną nocy zlikwidował kluczowe kryterium
      

Źródło: TVN Meteo

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News