Ogromna eksplozja bomby ukrytej w ziemniakach. Nie żyje co najmniej 16 osób, dziesiątki rannych

Ogromna eksplozja bomby ukrytej w ziemniakach. Nie żyje co najmniej 16 osób, dziesiątki rannych Źródło: Fot. Wikipedia.org/SQ9NIT

TVN własnie poinformowało o przerażającym zdarzeniu, w które trudno uwierzyć. W ziemniakach ukryta była bomba. Doszło do eksplozji, której konsekwencje były tragiczne. Nie żyje co najmniej kilkanaście osób, dziesiątki rannych przewieziono do szpitala.

TVN właśnie przekazało niesamowicie tragiczne informacje. Aż ciężko uwierzyć, ale ktoś podłożył bombę w ziemniakach na targowisku, gdzie znajdywały się dziesiątki osób. Zgodnie z najnowszymi ustaleniami w wyniku potężnej eksplozji zginęło co najmniej 16 osób, a dziesiątki są ranne. 

Do tych przerażających wydarzeń doszło w piątek rano na lokalnym targowisku w mieście Kweta w prowincji Beludżystan w zachodnim Pakistanie. Jak podało TVN, odpowiedzialne za to mogą być działające na tych terenach od lat ruchy separatystyczne. Na miejscu działają służby i wciąż ustalany jest bilans strat, który już w tym momencie jest naprawdę przerażający. 

TVN podało przerażające informacje. Wielka eksplozja, dziesiątki rannych i ofiary śmiertelne

Zgodnie z informacjami przekazanymi przez przedstawiciela policji Razzaqa Cheema, wybuch miał miejsce w pobliżu dzielnicy, którą zamieszkuje szyicka mniejszość etniczna Hazarów.

- Mam potwierdzenie 16 męczenników. Ośmiu należących do społeczności Hazarów, siedmiu pracowników targowiska oraz jednego członka sił paramilitarnych - czytamy na stronie TVN. 

Jak wspomina stacja, za wcześniejsze incydenty na tych terenach odpowiadały sunnistyczne ugrupowania ekstremistyczne, do tej tragedii jednak jak na razie jeszcze nikt się nie przyznał. Wiadomo jedynie, że potężnych rozmiarów ładunek wybuchowy ukryty został pomiędzy workami pełnymi ziemniaków, a ofiarami są przypadkowi przechodnie i klienci robiący zakupy na targowisku. 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Obszar ciągłego napięcia

Prowincja Beludżystan jest niezwykle rozległa i od lat na jej terenach separatyści walczą o zwiększenie swojej autonomii. Domagają się również większego udziału w zyskach z wydobycia zasobów naturalnych, których na tym obszarze jest wyjątkowo dużo. Mowa tu jest przede wszystkim o gazie ziemnym oraz ropie naftowej. 

Choć zarówno stolica Kweta, jak i cała prowincja są jednymi z najbiedniejszych terenów w Pakistanie, znajdują się na trasie tzw. korytarza ekonomicznego, który w zamyśle Pekinu łączyć ma Chiny z Zatoką Omańską. Całość warta jest około 57 mld dolarów i stanowi niezwykle istotny punkt strategiczny dla Chin, które będą mogły dzięki niemu skrócić szlak transportowy prowadzący do złóż gazu i ropy. 

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Największy SEKRET Doroty Wellman ujawniony! Gwiazda trzymała to w tajemnicy przez kilkadziesiąt lat, teraz WSZYSTKO się wydało
  2. W tej legendarnej polskiej aktorce kochały się MILIONY. Nagle zniknęła z show-biznesu. Teraz wróciła i wszystkim opadła szczęka. Jest PIĘKNA!
  3. Rola Ferdka z “Kiepskich” niszczy mu życie. Grabowski ma dość swoich fanów
  4. Katował Magdalenę na oczach dzieci. 25-latka umierała w bólu
  5. Wykładowca warszawskiej rzucił się na aktora. Dramatyczne sceny w autobusie
  6. Zaskakujące połączenie. Aktorka "M jak miłość" pochwaliła się chorobą i głębokim dekoltem

Źródło: TVN24

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News