TVN jako jedna z największych telewizji w Polsce musi dbać o swoje miejsce na rynku oraz nienaganny wizerunek, który zapewnia jej imponującą oglądalność. Teraz stacja zdecydowała się pozwać konkurencję i walczyć z nieprawdziwymi oskarżeniami, które stawiają ich w złym świetle. 

TVN jest jedną z trzech największych stacji telewizyjnych w naszym kraju, która w ostatnich latach bardzo chętnie chwali się imponującą liczbą fanów oraz nowymi programami, które jeden za drugim okazują się hitami oglądalności. Tak ogromne zasięgi i wpływy wiążę się również z bezustanną walką o widza i troską o swoje dobre imię, które teraz zostało zagrożone.

Jak się okazuje, telewizja postanowiła pozwać media prawicowe z powodu nieprawdziwych oskarżeń, które stawiają stację w bardzo złym świetle. Zapowiada się medialna wojna bez litości, a w grę wchodzą bardzo poważne zarzuty prawicowych mediów.

TVN oskarżone o opłacenie urodzin Hitlera

Portal wPolityce.pl kilka dni temu napisał o swoim śledztwie dotyczącym styczniowego „Superwizjera” TVN, w którym prezentowane miały być „obchody urodzin Adolfa Hitlera”. Portal miał dotrzeć do zeznań organizatora Mateusza S., zgodnie z którymi impreza była opłacona przez nieznanych mężczyzn. Mieli oni zapłacić 20 tys. zł. za przygotowanie całego przedstawienia i zaproszenia na nie Anny Sokołowskiej, która w rzeczywistości była dziennikarką „Superwizjera” i współautorką reportażu. Podobne oskarżenia wystosował również tygodnik „Sieci”.

W styczniu TVN opublikował swoje dziennikarskie śledztwo dotyczące niektórych polskich środowisk narodowych. Można było zobaczyć tam imprezę, do której doszło w maju 2017 roku w lesie niedaleko Wodzisławia Śląskiego – były to obchody 128. urodzin Adolfa Hitlera. Na tę okazję przygotowane zostały czerwone flagi ze swastykami, „ołtarzyk” sławiący Hitlera, drewnianą swastykę, która po zmroku została rozpalona oraz uczestników przebranych w mundury Wehrmachtu.

TVN nie odpuści i zapowiada walkę bez litości

Jak można się było spodziewać, dbający o swój wizerunek TVN nie czekał długo z opublikowaniem komentarza w tej sprawie.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

TVN zalicza wpadkę za wpadką! Tego widzowie nie mogli przebaczyć

– Portal internetowy wPolityce.pl oraz tygodnik „Sieci” opublikowały zarzuty skierowane w stronę autorów reportażu „Polscy neonaziści”, w którym pokazana była uroczystość obchodów urodzin Adolfa Hitlera w lesie w okolicach Wodzisławia Śląskiego w 2017 roku. Odrzucamy wszelkie zarzuty zawarte w tych publikacjach, a w szczególności ten, że telewizja TVN zapłaciła osobom trzecim za zorganizowanie tego wydarzenia” – mogliśmy przeczytać w oficjalnym oświadczeniu.

Sprawa trafiła do sądu, a winni zostaną pociągnięci do odpowiedzialności – telewizja nie zamierza odpuścić.

– Oskarżenia te są całkowicie niezgodne z prawdą, co wykaże postępowanie przed sądem. Publikacja tej fałszywej informacji jest zniesławiająca i narusza prawa osobiste dziennikarzy oraz prawa TVN, dlatego do sądu zostaje wniesiony odpowiedni pozew – dodaje stacja.

ZOBACZ TAKŻE: 

  1. Gwiazda TVN i TVP zaciągnęła ogromny dług. Będzie go spłacać do końca życia
  2. Bohaterka „Barw Szczęścia” zgwałcona
  3. Znaki zodiaku, które są najsilniejsze. Jesteś wśród nich?
  4. Znaki zodiaku i ich ukryte supermoce. Będziesz w SZOKU!
  5. Dla Kreta nie ma już nadziei. Tadla rozkwita i chwali się nowym partnerem

Traumatyczne przeżycia gwiazd TVN. Wielkie rodzinne tragedie

Zobacz również

ŹRÓDŁOinteria.pl

Redaktor, recenzent, copywriter.