TVN: Koniec suszy. W Polskę uderzy potężna burza

TVN: Koniec suszy. W Polskę uderzy potężna burza Źródło: Fot. Pixabay.com/EliasSch

TVN właśnie podała zaskakujące informacje, które z pewnością zaskoczą miliony Polaków. Część z nas będzie przerażona nadchodzącą, potężną burzą, która uderzy w nasz kraj. Rolnicy jednak na pewno się ucieszą, bo oznacza to koniec suszy.

TVN właśnie podała zaskakujące informacje dotyczące pogody w naszym kraju w najbliższych dniach. Te doniesienia z pewnością podzielą Polaków, część bowiem ucieszy się, że na ziemię w końcu spadnie deszcz, inni natomiast będą przerażeni gwałtownymi burzami, które już niedługo mają uderzyć w nasz kraj. 

Rolnicy od dawna martwią się o swoje plony i narzekają, że przez suszę ceny warzyw i owoców mogą być gigantyczne. TVN jednak przybywa ze świetną wiadomością - w końcu spadnie deszcz. Niestety wiązać się to będzie z niebezpiecznymi zjawiskami meteorologicznymi, przed którymi ostrzega Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej. 

Najbliższe godziny oraz piątek przyniosą gwałtowną zmianę pogody

Jak podaje TVN, najbliższa doba przyniesie Polakom gwałtowną zmianę pogody. Nad naszym krajem znajdzie się niż, który możemy dotkliwie odczuć już jutro. Przewidywane są gwałtowne opady deszczu, porywisty wiatr oraz silne burze. Szczególnie zagrożona będzie zachodnia część Polski. 

Sytuacja jest naprawdę poważna, o czym świadczy prognoza zagrożeń wystosowana przez Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej. Wynika z niej jasno, że w najbliższych dniach pogoda będzie tak nieprzewidywalna i stwarzająca zagrożenie dla mieszkańców, iż konieczne będzie wydanie na rozległym terenie ostrzeżeń pierwszego stopnia. Województwa wielkopolskie oraz lubuskie przygotować się muszą szczególnie na piątkowy wieczór i noc. Jak się przewiduje, opady mierzyć mogą nawet 10 litrów wody na metr kwadratowy. Spokoju nie da również porywisty i gwałtowny wiatr, którego prędkość wynosić może nawet do 65 kilometrów na godzinę. 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Jak podaje TVN, w sobotę również trzeba będzie na siebie uważać

Sytuacja nie poprawi się aż do soboty. W ten dzień najintensywniejsze opady spadną na terenie województwa małopolskiego oraz podkarpackiego. W tym przypadku przewiduje się od 20 do nawet 35 litrów wody na metr kwadratowy. Dodatkowo mieszkańcy województwa lubelskiego uważać powinni również na potężne burze, które mogą stanowić zagrożenie dla zdrowia i życia ludzi. 

Z pewnością ta gwałtowna zmiana po słonecznych i ciepłych dniach nie przypadnie do gustu wielu Polakom. Jednocześnie jednak jest potrzebna, gdyż od dawna na terenie naszego kraju trwa susza, która spędza sen z powiek rolników. Zdesperowani skarżą się na zrujnowane zbiory oraz straszą podwyżkami cen, których dzięki zbliżającym się opadom być może uda się uniknąć. 

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Małgorzata Kożuchowska jak Agata Duda? Aktorka wygląda niemal identycznie!
  2. Córki Hanny Lis to prawdziwe piękności. Julia i Ania mogłyby zostać gwiazdami!
  3. Gigantyczne kontrowersje wokół Małgorzaty Rozenek. Gwiazda przemówiła
  4. Śmierć Michała na zawsze będzie tajemnicą. Są wyniki sekcji zwłok
  5. TVP podało pilne informacje. Ważny polityk PO nie żyje, popełnił samobójstwo
  6. Masz stary dowód? Dostaniesz fortunę

Źródło: TVN24

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News