Pogodowy koszmar dopiero się zacznie. TVN przekazuje żółty alarm IMGW dla Polski

Pogodowy koszmar dopiero się zacznie. TVN przekazuje żółty alarm IMGW dla Polski Źródło: Pikio.pl

TVN ostrzega: prawdziwe załamanie pogody dopiero nadejdzie. Ostatnie wichury w porównaniu z tym, co nadchodzi, były zupełnie niegroźne. Żółty alarm IMGW jest bardzo poważną przestrogą przed nadchodzącymi dniami.

TVN przekazało bardzo niepokojące informacje na temat nadchodzącej pogody. Silny wiatr, osiągający prędkość 80 kilometrów na godzinę, był zdecydowanie mniej groźny niż to, co przewidują synoptycy na nadchodzące dni. Lepiej być przygotowanym na najgorsze.

TVN przekazuje informacje o żółtym alarmie. Pogoda będzie fatalna

Sytuacja w Polsce, choć już wydawała się ustabilizowana, znów będzie stanowić zagrożenie dla wszystkich Polaków. Obecnie kraj znajduje się pod wpływem ciepłego niżu znad Karpat oraz ciepłego frontu atmosferycznego. Za nim zaś podąża chłodne polarne powietrze. 

Jak przewiduje Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej taka sytuacja może doprowadzić do ulewnych deszczy. Intensywność przewidywanych opadów sprawia, że postanowiono ogłosić żółty alarm dla 10 województw: mazowieckiego, dolnośląskiego, śląskiego, świętokrzyskiego, lubelskiego, małopolskiego, opolskiego i podkarpackiego. 

Jak podaje TVN, we wszystkich wymienionych województwach trzeba się liczyć nawet z 40 litrami deszczu na metr kwadratowy, a w małopolskim i podkarpackim nawet do 50 litrów na metr kwadratowy. Alarmy obowiązują do poniedziałkowego wieczoru, a sytuacja w całym kraju powinna się ustabilizować około godziny 20:00. 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Wszyscy powinni mieć się na baczności. Skutki zmian atmosferycznych mogą być opłakane

Mieszkańcy regionów objętych żółtym alarmem muszą się liczyć z ciężkimi warunkami na drodze oraz ryzykiem wystąpienia lokalnych podtopień. Zaleca się szczególną ostrożność zwłaszcza przy kierowaniu pojazdami. Warto szczelnie pozamykać drzwi, okna, wejścia do piwnic oraz inne otwory, którymi deszcz mógłby się dostać do pomieszczeń. Należy schować wszystkie rzeczy, które mogą zostać zniszczone, takie jak meble ogrodowe czy narzędzia.

TVN przypomina o jeszcze jednym niebezpieczeństwie. Ulewne opady deszczu sprawiły także, że wydano ostrzeżenia hydrologiczne. Szczególnie zagrożone jest województwo śląskie, gdzie poziom wody w zalewach może się drastycznie wznieść. Nie wykluczone, że poziom wody przekroczy stan ostrzegawczy. Każdy, kto będzie przebywać w okolicach Małej Wisły, Brynicy, Przemszy oraz Soły proszony jest o zachowanie szczególnej ostrożności.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Dramat Agnieszki Chylińskiej! Po latach zdradziła bolesny sekret. TEN mężczyzna bardzo ją skrzywdził
  2. Co się dzieje z Oliwią Bieniuk? Katarzyna Figura chce zaopiekować się córką Przybylskiej. Jest aż tak źle?
  3. 500+ na każde dziecko, ale to nie koniec. Teraz dużo łatwiej będzie dostać pieniądze
  4. Kolejne podwyżki dla emerytów. Poznaliśmy konkretne kwoty
  5. Wielka feta w dniu urodzin Rydzyka? Jest decyzja wojewody, trwa wielki spór
  6. Isabel Marcinkiewicz wcieliła swoje groźby w kierunku byłego męża w życie. "To nie żarty! Machina ruszyła"
  7. Media: księżna Kate i książę William są w separacji. To będzie najgłośniejszy rozwód w rodzinie królewskiej?

Źródło: TVN Meteo

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News