Z ostatniej chwili: TVN przekazuje pilny alert IMGW. Dziś i jutro w Polsce będzie wyjątkowo niebezpiecznie

Z ostatniej chwili: TVN przekazuje pilny alert IMGW. Dziś i jutro w Polsce będzie wyjątkowo niebezpiecznie Źródło: .

TVN właśnie przekazał ostrzeżenie wydane przez IMGW dla wielu regionów naszego kraju. Pogoda diametralnie się zmienia, a warunki na drogach są bardzo niebezpieczne.

TVN w swojej prognozie pogody przekazał właśnie ostrzeżenie wydane przez IMGW, które dotyczy wielu obszarów Polski. Ostatnie dni zdążyły przyzwyczaić nas do pięknej i słonecznej pogody, ale to się może zmienić dosłownie w kilka chwil. Ulewny deszcz, grad, burze i porywisty wiatr to prognozy na najbliższe godziny, a także dni.

TVN ostrzega przed burzami

Nie da się ukryć, że ostatnie dni bardziej przywodziły na myśl lato niż wiosnę, ale teraz czeka nas drastyczna zmiana pogody. Jednak nie będzie to jedynie ochłodzenie i mniejsza ilość słońca, ponieważ aura w niektórych miejscach będzie naprawdę niebezpieczna.

Tyczy się to zarówno północy, jak i południa Polski. IMGW przekazało szczegółowe ostrzeżenie dla poszczególnych powiatów, które mogą zostać dotknięte zarówno ulewnym deszczem, jak i gwałtownymi burzami z gradem.

Ostrzeżenie pierwszego stopnia pod względem ulewnego deszczu obowiązuje w województwie małopolskim, podkarpackim i podlaskim. Natomiast burz z gradem mogą się spodziewać mieszkańcy województwa podlaskiego i warmińsko-mazurskiego. Niestety nie są to jedyne niespodzianki, jakie przygotowała dla nas matka natura.

Również w niedzielę i poniedziałek czeka nas bardzo nieciekawa aura. Również i w te dni będzie szalał porywisty wiatr, a także burze z dużymi opadami deszczu sięgającymi nawet 15-20 litrów na metr kwadratowy. Natomiast prędkość wiatru sięgać będzie 60 kilometrów na godzinę.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Podczas niedzieli najbardziej narażeni są mieszkańcy województwa śląskiego, świętokrzyskiego, małopolskiego, podkarpackiego, mazowieckiego i lubelskiego. W poniedziałek na szczęście w większości obszaru naszego kraju sprawa powinna się uspokoić, ale wciąż w województwie lubelskim, świętokrzyskim i małopolskim obecny będzie ulewny deszcz i burze.

Nie da się ukryć, że takie warunki pogodowe są bardzo niebezpieczne zwłaszcza dla kierowców. Wystarczy przypomnieć nagłe załamanie pogody nad Polską sprzed kilku tygodni, które trwało zaledwie kilkadziesiąt minut, a i tak śmierć w wypadkach poniosło śmierć wiele osób. Mając  przed sobą podróż lepiej się zastanowić, czy warto, jest w nią ruszać.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Cała prawda o karierze Roksany Węgiel. To, co powiedziała zwali was z nóg. Fani są w szoku!
  2. Przepowiednia Ojca Pio o papieżu Janie Pawle II wstrząsnęła światem. Nie uwierzycie, co powiedział Wojtyle słynny stygmatyk!
  3. Do sieci trafiło zdjęcie Anny Lewandowskiej w bikini. Widok, którego długo nie zapomnicie
  4. Informacje podane przez Polsat załamią miliony Polaków. Ze sklepów mogą zniknąć papierosy
  5. Po latach od śmierci Andrzeja Leppera były wicepremier przerywa milczenie. Opowiedział o ustawce szefa SLD z Millerem
  6. Wszyscy patrzyli tylko na dekolt Barbary Kurdej-Szatan. Powiększyła sobie wdzięki? (FOTO)

 

źródło: TVN 24

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News