TVN przekazał pilne alarmy od IMGW. Aż 8 zagrożonych województw, połowa kraju będzie skuta lodem

TVN przekazał pilne alarmy od IMGW. Aż 8 zagrożonych województw, połowa kraju będzie skuta lodem Źródło: pikio.pl

TVN przekazało pilne wieści od Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej (IMGW). Wydano komunikaty alarmowe, które obejmują aż 8 województw, szykuje się potężne uderzenie zimy.

Jak podaje TVN, wydano pilne ostrzeżenia IMGW dotyczące prognozy pogody w Polsce. Zapowiadają się wichury, ponadto ogromna część kraju będzie skuta lodem. Należy zachować szczególną ostrożność, szczególnie w nocy z niedzieli na poniedziałek.

TVN informuje o porywistym wietrze i wichurach

W województwie Pomorskim szykują się groźne wichury, w związku z nimi IGMW wydało komunika to zagrożeniu pierwszego stopnia. Z samego rana wiatr wiać będzie z prędkością średnią od 30 do 50 kilometrów na godzinę, a w porywach może osiągnąć nawet 75 km/h.

Alarm obowiązuje w poniedziałek od 5 rano i kończy się o godzinie 14:00. Zagrożone są poszczególne powiaty: słupski, lęborski, wejherowski, pucki, gdański i kartuskim, ponadto miasta Gdynia, Sopot i Gdańsk. Mieszkańcy i turyści przebywający w tych okolicach powinni więc szczególnie uważać i uważnie śledzić komunikaty pogodowe.

TVN podaje niepokojące wieści, pół kraju będzie skute lodem

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Aż w ośmiu województwach mają wystąpić opady marznącego deszczu. Na drogach będzie niezwykle ślisko, kierowcy mogą natknąć się na "czarny lód" czyli gołoledź. Oznacza to, że trzeba zachować wyjątkową ostrożność na drogach, przede wszystkim zdjąć nogę z gazu i nie wykonywać gwałtownych manewrów. 

Dzisiaj grzeje: 1. Bliźniacy znani z uwielbianego programu znalezieni martwi. Wspólnie popełnili samobójstwo

2. Uwielbiany wokalista disco polo przewieziony do szpitala, z samochodu został tylko wrak. Porażające zdjęcia z tragedii 

 

Województwa, które obejmuje zagrożenie trwające do poniedziałku to: pomorskie (od 22 do 4 rano), kujawsko-pomorskie (do 1 do 9 rano), warmińsko-mazurskie (od 23 do 7 rano), podlaskie (od 3 do 10 rano), mazowieckie (od 4 do 12 rano), łódzkie (od 6 do 11), oraz we wschodnich powiatach wielkopolskiego (od 2 do 8 rano). Ponadto zagrożone mają być wszystkie powiaty w lubelskim poza świdnickim, chełmskim, miasto Chełm, hrubieszowskim, krasnostawskim, zamojskim, miasto Zamość, tomaszewskim, biłgorajskim i janowskim (od 7 do 10 rano w poniedziałek).

Najlepsze newsy dnia:

  1. Ewa Szykulska jest nieuleczalnie chora. Mimo to nie zamierza się nad sobą użalać
  2. Nie żyje mężczyzna, który uratował życie młodym piłkarzom. Zmarł po długiej walce z chorobą
  3. Panna młoda kazała zamknąć gościom oczy, gdy składała przysięgę. Ludzie płaczą, kiedy dowiadują się, dlaczego tak zrobiła
  4. Na chwilę zostawiła 2-letnią córkę samą w kuchni. Gdy po chwili wróciła i spojrzała na jej buzię, natychmiast zabrała ją do szpitala
  5. Prosty i bezbolesny trik na wrastające paznokcie. Każdy może go wykonać w domu, a problem zniknie w mgnieniu oka

Źródło: TVN

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News