TVN informuje o sytuacji 1 listopada
Pikio.pl
Bartłomiej Cieślak - 28 Października 2020

TVN ostrzega wszystkich Polaków. Wiemy, co nas czeka 1 i 2 listopada

TVN przekazał najnowsze informacje w sprawie Wszystkich Świętych i Dnia Zadusznego. Polacy muszą wiedzieć, co czeka ich, gdy zdecydują się wybrać na groby swoich najbliższych.

TVN przekazał informacje, które powinny zainteresować zdecydowaną większość Polaków. Sytuacja z wyjściem na groby bliskich w tym roku jest bardzo ciężka ze względu na panującą epidemię koronawirusa i zarówno rząd, jak i Kościół, starają się nie dopuścić do tego, by Polacy tłumnie, jak co roku, wybrali się na cmentarze 1 listopada. Chociaż ostatecznie, przynajmniej na razie, nie podjęto decyzji o tym, jakoby cmentarze miały zostać zamknięte, to jednak wszyscy apelują o rozsądek i odwiedziny na grobach w dniach innych, niż święto zmarłych.

Nieoficjalnie: padła konkretna data wprowadzenia ponownego lockdownuNieoficjalnie: padła konkretna data wprowadzenia ponownego lockdownuCzytaj dalej

TVN ostrzega Polaków o sytuacji 1 listopada

TVN postanowił ostrzec wszystkich Polaków i przekazał najnowsze informacje na temat tego, czego możemy oczekiwać 1 i 2 listopada. Tym razem nie chodzi jednak o obostrzenia i środki, które mają zapobiec rozprzestrzenianiu się wirusa. Informacje przekazane przez stację będą jednak na pewno bardzo przydatne dla wielu Polaków, którzy postanowią pójść na cmentarz lub gdziekolwiek indziej.

Co czeka nas już 1 listopada? Według doniesień TVN, które powołuje się na ustalenia meteorologów, pogoda w najbliższym czasie nie ulegnie drastycznej zmianie. Warto więc wiedzieć i na pewno wielu Polaków przyjmie te informacje z ulgą, że dzień Wszystkich Świętych będzie na ogół pogodny. Pochmurno może być jedynie na północnym zachodzie Polski, a deszcz pojawić się może tylko na Pomorzu.

Najzimniej będzie na Suwalszczyźnie, gdzie temperatura nie przekroczy 10 st. C. W centrum kraju będzie już 13 st. C, a najcieplej będzie na Dolnym Śląsku - tam maksymalna temperatura może wynieść nawet 16 st. C. Wiatr będzie na ogół słaby i umiarkowany, co również sprzyja spacerom.

2 listopada pogoda będzie mniej przyjazna w całej Polsce

Dzień Zaduszny zapowiada się pochmurno, jednak można liczyć na przejaśnienia. Niestety, szczególnie na zachodzie i północy kraju trzeba liczyć się z możliwością opadów. Dobra informacja jest jednak taka, że temperatura w całym kraju będzie bardzo podobna do tej z 1 listopada, a więc będzie stosunkowo ciepło i przyjemnie. Wiatr będzie raczej słaby i umiarkowany, jedynie mieszkańcy północnej części kraju powinni liczyć się z możliwościami silniejszych podmuchów z południa.

Dzisiaj grzeje:

1. Z ostatniej chwili: Wiadomo, co dzieje się z Andrzejem Dudą. Przerwano milczenie ws. protestów

2. Są przecieki w sprawie drugiego lockdownu. Plany rządu zaskakują, kluczowy jest czwartek

3. Kinga Duda przerwała milczenie. Wydała oświadczenie dot. protestów aborcyjnych

Trzeba jednak pamiętać, że chociaż aura będzie sprzyjać wyjściom na cmentarze, to jednak warto tego dnia dwa razy zastanowić się, czy nie lepiej odwiedzić groby bliskich w innych, bardziej sprzyjających okolicznościach - gdy koronawirus nie będzie już tak niebezpieczny, jak w danej chwili. Dzisiaj odnotowano rekordowy przyrost zakażeń, blisko 19 tys. przypadków, a tłumne wyjścia na cmentarze mogą sprawić, że liczby te jeszcze bardziej wzrosną. Trzeba uważać.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Mężczyzna przyłapał żonę w łóżku z kimś innym. Myślała, że nikt ich nie nakryje, grubo się myliła
  2. Tragiczne informacje obiegły media. Polski mistrz świata ma koronawirusa, wiadomości są dramatyczne
  3. Wojsko wychodzi na ulice w Polsce. Morawiecki właśnie wydał nowe zarządzenie
  4. Pilna zmiana w godzinach dla seniorów. Rząd właśnie ją wprowadził
  5. Wszyscy się mylili. Koronawirus zaraża inaczej niż sądziliśmy, nowe odkrycie nie pozostawia złudzeń
  6. Zapadła ważna decyzja dla klientów UPC. Firma zwróci pieniądze obecnym i dawnym klientom, jest jeden warunek
  7. Dosyp kilka łyżek. Schabowe robione inaczej wyjdą bardziej chrupiące niż kiedykolwiek, nieziemski przepis
Tajemnicza śmierć uwielbianego aktora. Bardzo przykre jak zginął Dionizy ze Tajemnicza śmierć uwielbianego aktora. Bardzo przykre jak zginął Dionizy ze "Złotopolskich"Czytaj dalej

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News