TVN: Nagły koniec upałów! Wiatr nawet 90km/h i potężne burze uderzą w Polskę już za kilka godzin

TVN: Nagły koniec upałów! Wiatr nawet 90km/h i potężne burze uderzą w Polskę już za kilka godzin Źródło: Pixabay/O12

TVN donosi o przerażającej sytuacji pogodowej. Już niedługo nad Polską pojawią się czarne chmury. W czasie burzy niewykluczony jest porywisty wiatr, który może spowodować wiele szkód. Może dojść także do licznych wyładowań. Szczególnie zagrożone są województwa położone na północy kraju.

TVN informuje o sytuacji pogodowej. Najnowsze badania meteorologiczne są niezwykle pesymistyczne. Polacy będą musieli przygotować się na trudne warunki. W ostatnich dniach musieliśmy mierzyć się z ekstremalnymi upałami. Teraz pojawią się burze, którym będą towarzyszyć pioruny, a także silne wiatry. Ich prędkość będzie wynosiła nawet 90 km/h. IMGW podaje, w których województwach sytuacja dzisiejszej nocy będzie najtrudniejsza.

TVN: IMGW wydaje kolejne ostrzeżenia przed silnymi wiatrami i burzami

Szczególnie niebezpiecznie ma być w kilku województwach nadmorskich. W pomorskim według informacji podanych przez IMGW wiatr może osiągnąć prędkość od 80-90 km/h. Należy więc zachować szczególną ostrożność i zastosować się do instrukcji bezpieczeństwa. Poza tym możliwe są nawet opady gradu. Szczególnie więc należy zadbać o to, aby urządzenia elektroniczne, a także samochody nie pozostały na zewnątrz.

Burza wystąpi także w województwie podlaskim. Tam również może spaść grad. Wieczorem pojawi się także burza, w trakcie której z pewnością nie zabraknie wyładowań atmosferycznych i obfitych opadów deszczu.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ 

Alerty pierwszego stopnia dla dwóch województw

Alerty pierwszego stopnia wydano także dla dwóch kolejnych województw: zachodniopomorskiego i warmińsko-mazurskiego. Tam także gdzieniegdzie mogą pojawić się opady deszczu i gradu. Wiatr może wiać z prędkością od 70-90 km/h. Najbardziej odczuwalny będzie w miastach najbardziej wysuniętych na północ.

Jeśli to możliwe zaleca się pozostanie w domach. W razie sytuacji alarmujących wskazane jest powiadomić służby. Najlepiej dzwonić pod nr 112.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Wielki sekret Roksany Węgiel wyszedł na jaw! Z wrażenia opadną wam szczęki!
  2. Henryka Krzywonos w dniu ślubu wyglądała jak milion dolarów! Ujawniono jej ślubne zdjęcie. Nie poznacie legendy Solidarności!
  3. TVN: Nagły koniec upałów! Wiatr nawet 90km/h i potężne burze uderzą w Polskę już za kilka godzin
  4. Skandaliczne słowa uczestnika Mam Talent. Jurorzy musieli przerwać występ
  5. Wszystkie polskie media piszą dziś o 16-letniej córce Pawła Adamowicza. Z całego kraju spływają słowa wsparcia
  6. Jackowski przepowiada pogodę na lipiec. Będzie dużo gorzej niż w czerwcu, ta wizja przeraża

Źródło: TVN Meteo

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News