To już się zaczęło, bardzo smutne wiadomości TVN. Mężczyzna nagle zanurkował pod wodą, nie żyje

To już się zaczęło, bardzo smutne wiadomości TVN. Mężczyzna nagle zanurkował pod wodą, nie żyje Źródło: youtube.com/Jarek wojciechowski

TVN doniósł o bardzo smutnych okolicznościach. Na Zalewie Radkowskim doszło do utopienia 26-latka, który poszedł pływać do akwenu. Ta śmierć mężczyzny pokazuje, jak niebezpieczna potrafi być woda i jak bardzo tragicznie może skończyć się nieuwaga w trakcie kąpieli. Takich zdarzeń może być w tym roku więcej.

TVN z samego rana podał przerażające wiadomości. Młody, zaledwie 26-letni turysta, który zażywał kąpieli nad Zalewem Radkowskim z kolegą, utonął. Śmierć mężczyzny pokazuje, jak niebezpieczne może być nieprzestrzeganie ostrzeżeń i nieuwaga. Służby apelują - takich śmierci może być w tym roku więcej.

TVN informuje o tragedii. Nie żyje 26-letni plażowicz

Do opisywanych wydarzeń doszło w poniedziałek w trakcie godzin popołudniowych. Dwóch kolegów spędzających czas nad Zalewem Radkowskim zażywało kąpieli w akwenie, kiedy nagle i niespodziewanie doszło do wielkiej tragedii. W dużej mierze przez to, że wypoczywający nad wodą mężczyźni pomijali zakazy i zapuszczali się w trakcie swojej kąpieli w obszary, które nie były przeznaczone dla odwiedzających zalew turystów.

- Ci panowie wypoczywali nad zalewem i pływali co jakiś czas w tej niedozwolonej części zalewu, przepływając go sobie co jakiś czas w tę i z powrotem - wyjaśniał Rafał Chorzewski ze straży pożarnej w Nowej Rudzie

Świadek zdarzenia, Rafał Futon powiedział, że tragedia była kwestią sekund, ponieważ zmarły mężczyzna zaledwie w kilka sekund znalazł się pod wadą.

- Nagle zniknął pod wodą, jakby nurkował, ale nie wypłynął. Druga osoba, która była w wodzie, zaczęła wołać o pomoc - mówił mężczyzna, który widział tonięcie 26-latka

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Straży nie udało się pomóc

Na wołanie mężczyzny odpowiedziały służby ratownictwa wodnego, które popędziły na miejsce zdarzenia. Akcja poszukiwawcza mężczyzny trwała ponad 5 godzin, a wzięło w niej udział dwóch nurków Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego i sześć zastępów straży pożarnej. Mimo tak dużego wsparcia i zainteresowania ze strony ratowników, mężczyzny nie udało się uratować, a jego ciało znajdowało się kilka metrów od miejsca utonięcia. Do takich zdarzeń może dochodzić coraz częściej. Służby apelują o specjalną uwagę i przestrzeganie przepisów, aby nie podzielić losów 26-letniego wczasowicza.

- W pewnym momencie jeden z nich zniknął pod wodą. Dojechaliśmy na miejsce po około 20 minutach. Podjęliśmy działania na podstawie wywiadu. To było jakieś 30 metrów od brzegu i no, niestety, nie udało się - mówił strażak pracujący na miejscu tragedii.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Katarzyna Dowbor może uczyć Polaków SEKSU! Jej wykształcenie będzie szokiem dla wszystkich! 
  2. 12-letania córka Michała Wiśniewskiego pofarbowała włosy na platynowy blond! Fani są OBURZENI
  3. TVN przekazał niepokojące informacje. 150 tys. rosyjskich żołnierzy w gotowości bojowej
  4. Widzowie musieli być w szoku. Rydzyk wbił do TVP, na wizji posypały się prawdziwe gromy
  5. Biedronka odpala sezonową wyprzedaż. Ponad 1200 produktów za grosze, oszalejecie
  6. To zdjęcie nadaje się na okładkę „Playboya”. Rozebrana Anna Mucha wije się w piasku

Źródło: TVN24

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News