Z ostatniej chwili: Nie żyje aktorka znana z wielu seriali TVN i TVP. Niewyobrażalnie smutna wiadomość

Z ostatniej chwili: Nie żyje aktorka znana z wielu seriali TVN i TVP. Niewyobrażalnie smutna wiadomość Źródło: pixabay _Alicja_

TVN był telewizją, która pokazywała ją na małym ekranie. Aktorka, o której śmierci właśnie poinformowano, była niezwykłą artystką, a stworzone przez nią role ponadczasowe. Była ikoną polskiej sceny.

TVN dał poznać ją młodszemu widzowi między innymi z produkcji takich jak "39 i pół", jednak jej dorobek artystyczny jest naprawdę imponujący. Strata tak wielkiej aktorki wstrząsnęła wieloma osobami.

TVN pozwolił jej grać na małym ekranie

TVN i jego serial to niejedyne miejsce, gdzie mogliśmy ją zobaczyć. Występowała także w "Na sygnale", aczkolwiek to jej teatralne role dały jej największe uznanie. Wiadomość o śmierci Aleftymy Gościmskiej rozdarła wiele serc, a wielu fanów jej kunsztu aktorskiego nie może uwierzyć, że nie zobaczy jej już na deskach teatru. To właśnie dla miłośników sztuk teatralnych była ona ikoną sztuki aktorskiej. Grała przedstawienia w całej Polsce, wcielając się w większe i mniejsze role, jednak zawsze dawała z siebie wszystko i tworzyła niesamowicie autentycznych bohaterów.

DALSZY CIĄG TEKSTU POD GALERIĄ:

O jej śmierci poinformowała rodzina

Rodzina aktorki poinformowała o jej śmierci w wieku 85 lat poprzez opublikowany nekrolog, który dla wielu był szokiem. Ta niezwykle smutna wiadomość rozdarła serca wszystkich ludzi związanych z teatrem, których aktorka spotkała niemało w trakcie trwania swojej kariery. 

- Aktorka teatralna, pedagog, bibliofilka, osoba wielkiej kultury, o czym zawiadamiają pogrążeni w żalu Siostra, Bratowa i Bratanek z Rodziną - tak brzmi fragment nekrologu. Aleftyma Gościmska wciela się między innymi w Podstolinę w "Fircyku w zalotach" w jednym z łódzkich teatrów, jednak można ją było spotkać także w w Olsztynie, Elblągu, Warszawie, Gorzowie Wielkopolskim, Gnieźnie, Koszalinie, Radomiu, Bydgoszczy, Gdyni i Białymstoku.

Dzisiaj grzeje: 1. Wstrząsająca relacja pani Marty z kwarantanny. Jej słowa mocno niepokoją

2. Wszyscy Polacy dostaną dziś tego samego SMS-a. Znamy jego treść

Spotkała i wpłynęła na wielu ludzi

Na tę smutną wiadomość zareagowało wielu ludzi kultury, którym przecięła drogę. Na Facebooku pełno jest komentarzy, gdzie pracownicy teatrów wspominają tę niesamowitą osobę i wspominają swoją znajomość. Rodzina poinformowała, że pogrzeb odbędzie się w piątek 27 marca 2020 roku o godzinie 12:00 w kościele p.w. św. Karola Boromeusza na Starych Powązkach, a następnie ciało gwiazdy zostanie przeniesione do rodzinnego grobu. 

Najlepsze newsy dnia:

  1. Nowe doniesienia. Koronawirus może utrzymywać się na przedmiotach znacznie dłużej, niż myśleliśmy
  2. Kamil Stoch zakończy karierę? Mamy jasną deklarację polskiego mistrza
  3. Biedronka masowo wysyła Polakom SMS-y z ważną wiadomością. Potrzebna jest wasza pomoc
  4. Najnowsze dane dot. liczby zarażonych w Polsce. Informacje ministerstwa zdrowia mocno niepokoją
  5. Grozi nam epidemia hantawirusa? Naukowcy uspokajają
  6. Przed Wielkanocą KIRDiP ostrzega Polaków, chodzi o jajka. Włochy były 1 z największych producentów jaj w Europie

Źródło: Super Express

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News