BNP Paribas ostrzega klientów. Mogą stracić pieniądze

BNP Paribas ostrzega klientów. Mogą stracić pieniądze Źródło: Wikimedia Commons/Szczepaniak.mail

TVN poinformował, z czym zmaga się jeden z największych polskich banków. Sprawa nie jest błaha - chodzi o utratę środków z prywatnych kont. Stacja TVN wraz z przedstawicielami BNP Paribas ostrzegają wszystkich o podejrzanych sygnałach.

TVN z powodzeniem nagłaśnia informację, która pomoże tysiącom Polaków nadal bezpiecznie przechowywać swoje pieniądze na kontach. Od czasu do czasu pojawiają się oszuści, którzy podstępem próbują wyłudzić dane kont. Z tym problemem zmaga się aktualnie BNP Paribas.

TVN: podejrzane SMS-y zmorą klientów BNP Paribas

Przedstawiciele banku biją na alarm. Oszuści działają na coraz większą skalę, a osoby mające konto w wyżej wymienionym banku są narażone na przekręt. Z dużym prawdopodobieństwem otrzymają SMS wraz z linkiem, w który nieświadomie klikną.

- Szanowny kliencie, Twoja przesylka nr 12106603409 zostala wstrzymana z powodu niedoplaty 1.40 PLN. Prosimy uregulowac naleznosc - brzmi przykładowa treść SMS-a.

Oszuści podszywają się nie tylko pod pocztę polską i kurierów, ale też skarbówkę, windykatorów czy przedstawicieli banków. Osoby pracujące w BNP Paribas ostrzegają, by pod żadnym pozorem nie wchodzić w linki, które przyszły SMS-em. Najczęściej przekierowują one do strony, która podstępnie wyłudza dane logowania, a wtedy dostęp do konta klienta stoi przed oszustami otworem.

Nie tylko BNP Paribas znajduje się w opałach

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

W oficjalnym komunikacie podano również, aby na stronę banku logować się ręcznie z przeglądarki lub z poziomu aplikacji, a nie korzystać pośrednio z przysłanego linku. Przypominają także, by zawsze autoryzować hasłem SMS tylko te transakcje, których jesteśmy pewni wykonania.

- Użytkownik nie powinien podawać danych uwierzytelniających go, dopóki nie ma pewności co do tego, że odwołuje się do zaufanego serwisu banku - można przeczytać w komunikacie instytucji finansowej.

Dzisiaj grzeje: 1. Wrocławski ginekolog zgwałcił 19-latkę podczas badania?! Doniesienia są szokujące, podał nastolatce alkohol
2. Obawiał się, że wielki pitbull żony skrzywdzi jego córeczkę. Szybko zmienił zdanie, potem nadszedł najgorszy dzień w ich życiu

Nie tylko BNP Paribas ma ostatnio problemy z oszustami. TVN informuje, że także Idea Bank oraz Alior Bank spotkały się z przypadkiem, w którym przestępcy próbują uzyskać kod SMS potrzebny do utworzenia odbiorcy zaufanego. W tym drugim banku z kolei wystąpiły też wyłudzenia kodów BLIK poprzez fałszywe wiadomości rozsyłane na Facebooku z kont znajomych o pilną pożyczkę.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Potrzebujesz gotówki? Istnieją dwa banalne sposoby, żeby szybko ją zdobyć
  2. OBRZYDLIWE znalezisko w karkówce. Prawda wywołuje mdłości
  3. Uwielbiana gwiazda przez lata ukrywała straszliwą chorobę. Ślady na ciele zasłaniała makijażem, teraz choroba zaatakowała jej twarz [ZDJĘCIA]
  4. Zenek Martyniuk wyszedł na scenę na żywo. Warszawiacy mówiący o wieśniactwie na Narodowym szybko zamilkli
  5. 4 znaki zodiaku to prawdziwe bratnie dusze. Ich przyjaźń przetrwa wszelkie trudności, a związek będzie wyjątkowo udany
  6. Co robią dzieci Wiśniewskiego? Mandaryna przekazała niesamowite informacje

Źródło: TVN24

Następny artykuł