Pojawiła się nowa teoria dot. śmierci Dawidka. Ekspert przedstawił tezę o nieszczęśliwym wypadku

Pojawiła się nowa teoria dot. śmierci Dawidka. Ekspert przedstawił tezę o nieszczęśliwym wypadku Źródło: Screen TVN24

TVN, w związku z odnalezieniem ciała małego Dawidka, zaprosił do swojego studia ekspertów. Przeanalizowali, co mogło takiego musiało się stać, by doszło do tak ogromnej tragedii. Pojawiła się też teoria o nieszczęśliwym wypadku. Póki śledczy nie ustalą dokładnego toku wydarzeń, każda hipoteza może zawierać trochę prawdy.

TVN zaprosił do swojego studia ekspertów, między innymi z dziedziny kryminologii i psychologii, by odbyć dyskusję na temat tego, co mogło kierować Pawłem Ż. i co mogło się stać 10 lipca. To wtedy zaginął 5-letni Dawidek, którego szukała cała Polska. Pojawia się teoria o nieszczęśliwym wypadku. Ile w tym prawdy?

TVN zorganizował dyskusję pomiędzy zaproszonymi ekspertami

W studiu pojawili się psycholog Adrianna Sobol oraz kryminolog i socjolog Paweł Moczydłowski, a przez transmisję wideo udział brał także Dariusz Nowak, były rzecznik komendanta głównego policji. W czasie rozmowy często poruszany był temat tego, że ojciec Dawidka działał pod wpływem impulsu i wzburzenia. Z kolei niektórzy śledczy, którzy brali udział przy poszukiwaniach uważają, że ojciec szczegółowo zaplanował śmierć swoją i dziecka.

- To osoba, która nie myślała do końca logicznie. Było dużo impulsu, chęci zemsty, zranienia drugiej osoby. W tym momencie można myśleć o zaburzeniach depresyjnych, psychicznych - powiedziała psycholog, a jej zdanie podzielił Moczydłowski. Dodała także, że Paweł Ż. działał na zasadzie "jeśli ja nie mogę być z tobą, to nie będzie również syn, który nas łączy". Z kolei Dariusz Nowak wysnuł własną teorię.

Według byłego rzecznika komendanta głównego policji to mógł być nieszczęśliwy wypadek

- Elementów jest wiele. Nie sądzę, żeby nam się udało rozwiązać z całą pewnością przebieg tego zdarzenia. Mówimy w tej chwili o tym, że doszło do zabójstwa. Ale mnie zawsze uczono, że należy mówić również o innych rzeczach, które są możliwe. Być może w trakcie jazdy doszło do nieszczęśliwego wypadku, chłopiec uderzył się. Gwałtowne hamowanie może doprowadzić do takiej sytuacji - analizował Nowak. Nie da się ukryć, że ustalenie toku wydarzeń będzie najtrudniejszym zadaniem.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Dariusz Nowak zwrócił też uwagę na wizytę Pawła Ż. w kościele. Według niego to "pewnego rodzaju mistycyzm". Gdybał, że może ta zbrodnia nie była spowodowana przez zemstę, a wizyta w uświęconym miejscu mogła "wskazywać taki kierunek, że być może chciał w ten sposób połączyć się z synem w przyszłym życiu".

Najlepsze newsy dnia:

  1. Znany polski aktor wyjawił donosił na kolegów po fachu do SB! Mroczny sekret wyjawił dopiero po latach
  2. Kobieta urodziła dziecko WŁASNEMU bratu. Powód rozwścieczy tysiące Polaków
  3. Zeznania matki Dawida trafiły do mediów. Nic nie sugerowało jej najgorszego
  4. Nastolatki powinny brać przykład z córki zmarłej na raka Ani Przybylskiej. Wielka klasa 16-letniej Oliwii
  5. Małgorzata Rozenek przekazała przykrą wiadomość od swojego lekarza. Nie wystąpi w uwielbianym przez Polaków programie
  6. Właśnie podano jakie rany znajdowały się na ciele Dawidka. Ogrom krzywdy chłopca ściska za gardło

Źródło: TVN24

Następny artykuł