Druzgocąca wiadomość TVN. Marek Ostrowski nie żyje

Druzgocąca wiadomość TVN. Marek Ostrowski nie żyje Źródło: pikio.pl

TVN przekazał bardzo smutne informacje. W środę 18 grudnia zmarł wybitny Polak. To ogromna strata dla naszego kraju, we wzruszających słowach pożegnany został przez współpracowników.

TVN podał w godzinach popołudniowych bardzo smutną informację. Wieloletni pracownik Uniwersytetu Warszawa i znawca historii stolicy - Marek Ostrowski odszedł tuż przed świętami Bożego Narodzenia. Jego współpracownicy nie mogą otrząsnąć się ze smutku i mówią otwarcie, że Polska straciła jednego z największych varsavianistów w historii.

TVN przekazuje smutne informacje. Marek Ostrowski nie żyje

Śmierć pracownika naukowego została potwierdzona przez władze Uniwersytetu Warszawskiego, które we wzruszających słowach pożegnały swojego wieloletniego pracownika.

- Z wielkim żalem zawiadamiamy, że 18 grudnia zmarł dr Marek Ostrowski, emerytowany nauczyciel akademicki, mikrobiolog z wykształcenia [...] Straciliśmy wspaniałego człowieka i przyjaciela Wydziału - napisały władze UW w specjalnym komunikacie.

Zasługi Ostrowskiego dla polskiej nauki i Warszawy są nieocenione. Nie dość, że przez lata służył swoją wiedzą studentom, to działał także w Polskiej Akademii Nauk, Komitecie Badań Kosmicznych, a także był członkiem stowarzyszenia Związku Polskich Artystów Fotografików.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

"Drugiego takiego varsavianisty nigdy nie było"

Swoim wspomnieniem na temat varsavianisty podzielił się dziennikarz i varsavianista Piotr Otrębski, który twierdzi, że "drugiego takiego varsavianisty nie było" w całej historii.

Dzisiaj grzeje: 1.Wyciekło zdjęcie ślubne Anny i Bronisława Komorowskich. Uroda młodej Anny zwala z nóg
2. Nie żyje legenda piłki nożnej. Grał w historycznym remisie Polaków na Wembley

- Marek Ostrowski doskonale łączył swoje zainteresowania naukowe i kompetencje badawcze z pasją varsavianistyczną [...] Mało jest ludzi na tak. Dr Marek Ostrowski był na tak w każdej sprawie, o czym najlepiej przekonali się jego liczni studenci rekrutujący się z różnych wydziałów. Dr Ostrowski zarażał ich pasją, odkrywał przed nimi Warszawę, bo zaiste był odkrywcą. Jego spojrzenie na miasto było pionierskie, niecodzienne, a efekty obserwacji zdumiewały. To on uczył nas patrzeć na Warszawę z lotu ptaka. Patrzeć i widzieć. I rozumieć to, co się widzi. To on nauczył nas, że nie zawsze rzecz jest tym, czym się jawi. W odniesieniu do miasta to niezwykle inspirujące doświadczenie - mówi dziennikarz.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Nagłaśniamy: Skandal w częstochowskim salonie dla psów. Fryzjer musi odpowiedzieć za swoje zachowanie
  2. Przez 500 plus zabrakło pieniędzy. Od stycznia zabiorą im pieniądze, a to pewnie nie koniec
  3. Pierwszy dzień zimy zaskoczył nawet synoptyków. IMGW już szykuje się do wydania alertów pogodowych
  4. Syn Maryli Rodowicz wypowiedział się na temat rozwodu rodziców. Bolesne słowa dla każdej matki
  5. Na Pomorzu tata zabił 5-letnią Milenkę. Nie poszedł do więzienia, mieszkańcy zamarli

Źródło: TVN Warszawa

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News