TVN: Koszmarne skutki dzisiejszej ulewy. Dwie osoby ranne, setki powalonych drzew

TVN: Koszmarne skutki dzisiejszej ulewy. Dwie osoby ranne, setki powalonych drzew Źródło: Screen/Video/TVN Meteo

TVN informuje o wypadkach i interwencjach wszystkich służb, które były zaangażowane zarówno wczoraj, jak i dzisiaj od samego rana w usuwanie szkód powstałych podczas ulewy. Drzewa zniszczyły auta, a w woj. dolnośląskim i na pomorzu doszło do koszmarnych wypadków, w których ucierpiało dwoje ludzi.

TVN podało aktualne informacje z kraju, związane ze skutkami powstałymi w wyniku ulewy, jakiej obywatele doświadczają od wczoraj. Anomalie pogodowe to m.in. także śnieg, a nawet grad, które spadły w niektórych rejonach Polski.

TVN: skończyło się lato. Przez Polskę przeszła ulewa, a także porywisty wiatr, który łamie drzewa

Od wczoraj Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzegał przede wszystkim przed silnym, porywistym wiatrem. Ostrzeżenia I stopnia obejmowały niemal cały kraj, a w województwach wysuniętych najbardziej na północ i na południe podniesiono alert drugiego stopnia. Wiatrowi towarzyszyły także ulewy, a gdzieniegdzie pojawił się nawet grad.

To wszystko spowodowało wiele zniszczeń niemal w całym kraju. Obraz ten relacjonowany jest przez strażaków, którzy w nocy, a także dzisiaj nad ranem, brali udział w setkach interwencji. Jak podaje dla TVN Meteo Paweł Frątczak (starszy bryg., rzecznik komendanta głównego Państwowej Straży Pożarnej) w całym kraju strażacy nieustannie otrzymywali telefony związane z prośbą o pomoc. Ostatecznie interwencji było aż 792, a ta liczba wciąż rośnie.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Dwoje rannych trafiło do szpitala. Wśród nich strażak

Podczas interwencji jeden ze strażaków mocno ucierpiał, kiedy na Pomorzu Zachodnim, w trakcie akcji ratunkowej przygniotło go drzewo. Natychmiast został przewieziony do szpitala. Pomocy medycznej trzeba było udzielić kobiecie, która także została przygnieciona przez drzewo. Przez chwilę była uwięziona we własnym samochodzie.

Dzisiaj grzeje: 1. Dramat polskiej piosenkarki. Jej kochanek popełnił samobójstwo, znaleziono go w wannie z workiem foliowym na głowie
2. Kobieta usłyszała dziwne dźwięki dochodzące z obornika. Podeszła bliżej i w oczach stanęły jej łzy

Wiatr wieje z prędkością dochodzącą gdzieniegdzie nawet do 90 km/h. Drzewa w trakcie burzy padały nawet w stolicy, a konkretnie w dzielnicy Bielany, gdzie mieszkańcy zanotowali poważne straty. Dwa samochody osobowe są całkowicie zniszczone.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Potrzebujesz gotówki? Jest bardzo prosty sposób nawet na killka tysięcy złotych
  2. Przejście na emeryturę w tych miesiącach to zły pomysł. Dostaniesz dużo mniej pieniędzy
  3. Aleksandra Kwaśniewska zaatakowana przez mężczyznę! Padły obrzydliwe słowa. Gwiazda OSTRO odpowiedziała
  4. Małgorzata Rozenek jest zrozpaczona. "Straciła nadzieję"
  5. Młoda kobieta dziś wygląda jak własna babcia. Jej najnowsze zdjęcie przeraża, wszystko przez jeden zły nawyk
  6. Kotlety mielone zrobione według tego przepisu zachwyciłyby nawet Magdę Gessler. Sekretem jest jedna przyprawa
  7. Tylko teraz! Kapitalna oferta Peugeota. Bajeczny, rodzinny SUV już za 707 zł netto Advertisement

Źródło: TVN Meteo

Następny artykuł