Dziennikarz TVN ujawnił, co w czasach koronawirusa robi straż miejska. Serce płacze

Dziennikarz TVN ujawnił, co w czasach koronawirusa robi straż miejska. Serce płacze Źródło: kadr programu "Uwaga! TVN", TVN

Dziennikarz TVN nie pozostawił Polakom już żadnych złudzeń. Ujawnił, co tak naprawdę robi straż miejska w czasach koronawirusa.

"Uwaga TVN" wyemitowała ostatnio specjalny odcinek, pokazując, czym zajmuje się straż miejska zważywszy na obecną sytuację w kraju. Polacy z każdym dniem są coraz bardziej zaniepokojeni rozprzestrzeniającym się wirusem, a służby medyczne nie schodzą z dyżuru po kilkadziesiąt godzin, by zająć się wszystkimi pacjentami. Tymczasem straż miejska zrobiła coś nieprawdopodobnego. 

Co robi straż miejska w czasach koronawirusa? Dziennikarz TVN ujawnił prawdę 

Mimo próśb Ministerstwa Zdrowia o unikanie tłumów i pozostanie na jakiś czas w domach, wielu Polaków wciąż szturmuje supermarkety, robiąc zapasy na najbliższe dni. Niestety, niektórzy z nich zapominają o osobach samotnych i chorych, najczęściej starszych, które nie są w stanie samodzielnie udać się po zakup chociażby kilku podstawowych produktów. Na ratunek takim osobom postanowiła ruszyć łódzka straż miejska, a o niesamowitym geście powstał również oddzielny reportaż w "Uwadze TVN". Teraz dla mundurowych najważniejsze jest dobro potrzebujących obywateli, z kolei niegroźne wykroczenia i zaparkowane samochody zostały tymczasowo odsunięte na dalszy plan. Całe dnie poświęcają na chodzenie od domu do domu i dostarczanie osobom starszym produktów pierwszej potrzeby. Żywność długoterminowa, której wystarczy na kilka dni, a także niezbędne produkty chemiczne. Dbają o to, by w tych trudnych dla wszystkich dniach niczego im nie zabrakło.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ 

Jak możemy dowiedzieć się z reportażu stacji, dla seniorów najbardziej przytłaczająca nie jest niemożność wyjścia do sklepów, gdzie obecnie trzeba spędzić nawet kilkadziesiąt minut. Najbardziej doskwiera im brak możliwości spotkań z przyjaciółmi, dzięki którym nie czuli się samotni. Niestety, z uwagi na koronawirusa zamknięty zostało wiele miejsc, przede wszystkim rozrywkowych, w tym również świetlice. Seniorzy ze strachu przed zarażeniem nie wychodzą z domów. Dlatego działania straży miejskiej są bardzo pomocne. 

- To dla mnie wyjątkowo ważna pomoc. Ja w tej chwili miałam mieć operację na nogi i coś mi się zrobiło, że prawie w ogóle nie chodzę. Mieszkam sama, mąż mi nagle umarł. Bez tej pomocy byłaby tragedia. Mam córkę, ale ona jest po czterech udarach - wyjaśnia dla "Uwagi TVN" jedna z seniorek. 

Tymczasem straż miejska prężnie działa nad rozwozem kolejnych paczek. Tylko w pierwszy dzień akcji rozdano ich aż 400, a to jeszcze nie koniec.

Dzisiaj grzeje: 1. Chiny mają propozycję dla Polski, chodzi o koronawirusa. Niebywałe, może okazać się kluczowa w walce z epidemią

2. Koronawirus na włosach? Jak często myć głowę w czasie epidemii? Lekarz odpowiada

- Oni korzystali z pomocy na co dzień, nagle te domy i świetlice zostały zamknięte, ci ludzie zaczęli żyć w obawie, co teraz będzie. Część z nich nie radzi sobie samodzielnie.  Już w piątek mieszkańcy utwierdzili nas w przekonaniu, że jest to bardzo potrzebne, bo ludzie nam bardzo dziękowali. Są przestraszeni i wymagają uspokojenia. Mówimy, żeby się nie martwili, że dowieziemy posiłki i nie będą głodni - wyjaśnia dla TVN Piotr Czyżewski, zastępca komendanta Straży Miejskiej w Łodzi.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Z bronią w ręku ukradli 100 tys. maseczek. Przez koronawirusa dochodzi do strasznych wydarzeń
  2. Jerzy Brzęczek nie poprowadzi Polski na Euro? Zaskakujące słowa prezesa PZPN
  3. Roksana Węgiel zamieściła w sieci ważne nagranie. Przekazała pilną wiadomość o koronawirusie
  4. Protesty pod szpitalem w Łomży, gdzie mają być leczeni na koronawirusa. Nagrania trafiły do sieci
  5. W Holandii nie ma już bezpańskich psów. Posmutnieliśmy, gdy dotarło do nas, jakie metody zastosowano  
  6. Decyzja rządu z ostatniej chwili: handel w niedzielę zostanie częściowo przywrócony

Źródło: uwaga tvn

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News