Ponad tysiąc interwencji strażaków, straty są kolosalne. TVN podał fatalny bilans nocnych nawałnic

Ponad tysiąc interwencji strażaków, straty są kolosalne. TVN podał fatalny bilans nocnych nawałnic Źródło: TVN24

TVN podsumowuje skutki burz i wichur, jakie przeszły nad Polską w nocy. Pogoda dokonała wielu zniszczeń, strażacy mieli bardzo dużo pracy. Naprawa skutków, tak samo jak szacowanie wartości szkód, potrwa jeszcze dłuższy czas.

TVN informuje o efektach burz i wichur, jakie przeszły nad Polską tej nocy. Pogoda nie była łaskawa. Niektóre regiony ucierpiały wyjątkowo - przez powiat drawski przeszła trąba powietrzna. Powszechnie występowały gwałtowne burze i wiał bardzo silny wiatr. W nocy z soboty na niedzielę wiele pracy miała w całym kraju straż pożarna.  

TVN podsumowuje: ponad 1000 interwencji strażaków

Według wiadomości TVN, strażacy od sobotniego wieczora do niedzieli rano musieli interweniować prawie 1100 razy. Rzecznik Komendanta Głównego Państwowej Straży Pożarnej powiedział w rozmowie z TVN24, że w większości ich działania były związane z usuwaniem skutków burz, opadów i wichur - głównie chodziło o usuwanie z dróg wyrwanych przez wiatr drzew. Najwięcej pracy było w województwie zachodniopomorskim, gdzie strażacy wyjeżdżali na wezwania 370 razy. 270 interwencji odnotowano na Dolnym Śląsku, a 140 na Warmii i Mazurach.

Pracy jest jeszcze dużo, szczególnie w zachodniopomorskim. Cały czas działa tam około 30 zastępów straży pożarnej. To głównie efekt trąby powietrznej, jaka przeszła nad powiatem drawskim. Uszkodziła ona 50 dachów domów i zniszczyła domki kempingowe, stojące nieopodal Kosobudzka. Na szczęście nikt nie ucierpiał

- Wszystkie drzewa zostały usunięte, ale pracy jest jeszcze na wiele, wiele godzin - mówi w rozmowie z TVN24 mł kpt. dr Tomasz Kubiak z PSP w Szczecinie.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Duże opady na śląsku. "Pierwszy raz woda powyżej kolan"

Na intensywne opady deszczu narzekali mieszkańcy Dolnego Śląska. Efektem silnych deszczów są liczne podtopienia. Kilkanaście domów zostało zalanych w Strzegomiu. Jak relacjonują poszkodowani, wody było tak dużo, że studzienki nie nadążały z jej odbiorem, przez co ulice zostały zalane.

- W tym roku pierwszy raz woda powyżej kolan. Cała firma zalana, zostałam bez światła, bez niczego. Straż pożarna usunęła część wody, ale wody było powyżej kolan - powiedziała TVN24 jedna z mieszkanek Strzegomia, Anna Wedmajska.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Nie uwierzycie, jak mieszka Beata Szydło! Była szefowa rządu ukryła swój spektakularny dom w małej miejscowości. Wiemy, gdzie!
  2. Gwiazda TVN OFIARĄ PRZEMOCY DOMOWEJ! Opublikowała drastyczne wideo ze swoim partnerem. Nikt nie miał pojęcia o jej dramacie
  3. Ponad tysiąc interwencji strażaków, straty są kolosalne. TVN podał fatalny bilans nocnych nawałnic
  4. Dramatyczne wyznanie Doroty Szelągowskiej. Wyjawiła smutne kulisy opieki nad pierwszym dzieckiem
  5. Artystka wywołała ogrom emocji w Opolu. Oburzyła wielu sposobem upamiętnienia tragicznie zmarłego Wodeckiego
  6. Kobieta w panice postawiła służby na nogi, bała się wsiąść do samochodu. Powód? Ręce opadają
     

Źródło: TVN24

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News